FC Baseball

„Vorai“

FC Baseball – dar visai neseniai iškeptas ir ganėtinai naujas projektas Lietuvos muzikiniame pasaulyje. Tačiau ambicingas: du albumai iš eilės vos pradėjus antrąjį karjeros etapą bei, nors ir dvi, bet pačios svarbiausios M.A.M.A. 2021 nominacijos – „Metų atlikėjas“ ir „Metų albumas“, kuriam nominuotas paskutinis atlikėjo darbas „Vorai“.

Už FC Baseball vardo slypi Tautvydas Gaudėšius, kuris muzikoje tikrai nėra naujokas. Prieš penkerius metus Tautvydas pradėjo kurti ir scenoje buvo žinomas kaip Junior a. Tačiau 2020 metais, pokyčiams lydint visą pasaulį, tokių ėmėsi ir pats atlikėjas. Perversmas įvyko ne tik projekto pavadinimo keitime, bet ir kūryboje – prieš tai rašęs išskirtinai tik angliškas dainas, su nauju projektu FC Baseball, Tautvydas savo muziką įvilko į lietuviškus žodžius.

Albumas „Vorai“ skambesiu beveik niekuo nesiskiria nuo debiutinio „LUNA“. Atlikėjas išlaiko stilistiką tiek muzikoje, tiek pačių tekstų rašyme bei dainų atlikimo manieroje. Lyginant abu – „LUNA“ vis dar skamba geriau, nes savyje sutalpina daugiau charakteringų dainų nei „Voruose“.

Antrąjį albumą pavadinčiau tolesniu atlikėjo išgryninimu ir galutiniu nurodymu, kaip jis skamba. Dabar jau nebegalėsime jo sumaišyti su niekuo kitu – lietuviškoje scenoje jis toks vienas. Romantiškas, jautrus, atviras ir gilus.

Albume daug romantikos, lėto tempo ir lengvos filosofijos tekstuose. Kartais taip užliūliuoja, kad užplūdus nostalgijai galima nesunkiai grįžti į praeities prisiminimus. Pastebėtinas ir patirto liūdesio derinimas su šviesia muzikine išraiška.

Dainose išgirstame kasdieniškų išsireiškimų, tokių kaip „kas čia per nesąmonė“, kurie kūrybai suteikia daugiau lankstumo, atsiribojama nuo griežto žodžių formalumo, pasiduodama sąmonės srautui ir kūrybai be standartų. Tas ir žavi. Taip pat, išklausius jau du albumus, nesunku pastebėti, jog FC Baseball linkęs apdainuoti miestus, rajonus bei vietas, kuriose gyvena ir vaikšto. Pilaitė ir Plungė turi net atskiras to paties pavadinimo dainas, o jau artėjantis trečiasis albumas metaforiškai asocijuosis su Žvėryno rajonu Vilniuje.

Albume „Vorai“ deginti Vilniaus atlikėjas jau nebesiekia, dabar jis tiesiog ramiai gyvena. Geriausia daina albume yra būtent „Gyvenimas“. Ir ne tik jame, bet ir viena geriausių iš 2021-ųjų Lietuvos atlikėjų sukurtų dainų. Ji itin paprasta, sentimentali ir be jokio „cukraus“ – visai neperspaudžiant, be gilių minčių gvildenimo joje apdainuojamas gyvenimas. Ir kiekvienas šią dainą priims taip, kaip patys gyvenimą ir įsivaizduoja.

Visas dainas sudaro labai natūralūs garsai – skamba gitaros, gyvi būgnai, aptinkama netgi dūdelė, suteikianti kūriniams švelnumo, taip pat išgirstame ir stambesnius orkestrinius pučiamuosius. Albumas „Vorai“ yra tobulas garsinis akompanimentas bet kokiam romantiškam vakarui dviese.

Įvertinimas: 8.4

Klausykite albumo singlo „Gyvenimas“:

Pasidalink:

REKOMENDUOJAMI

NAUJIENOS