Justinas Jarutis

„Tavęs Manęs Savęs“

Populiariausiųjų Lietuvos atlikėjų sąrašo vietoje tvirtai sėdintis Justinas Jarutis po trijų metų pertraukos išleido antrąjį solinį albumą „Tavęs Manęs Savęs“. Šį kartą atlikėjas gvildena savęs pametimo, ieškojimo ir atradimo temas.

Praėję metai Justinui Jaručiui buvo itin darbingi bei sėkmingi: plačiai suskambėjęs albumas, didžiulis vasaros hitas „Rugpjūtis“, įsimintinas koncertas „Žalgirio“ arenoje ir viską vainikuojančios keturios M.A.M.A. 2021 nominacijos, tarp ir kurių viską įprasminanti „Metų atlikėjo“.

Albumas trumpas – tik septynis kūriniai, iš kurių penki singlai ir net keturi hitai. Taigi, galima sakyti, kad mažiau yra daugiau: svarbiausia produktyvumas.

Singlai albume pasirinkti ne atsitiktinai. Kaip geriausią dainą išskirčiau „Tavęs“. Kūrinys neturi kulminacijos, tačiau jos nelabai ir pasigendi – yra intriga, nuoseklus ir įtaigus istorijos pasakojimas, daina nesunkiai pasikviečia klausytoją pas save ir kartu praleidžia tris minutes. Priedainio pritariamuosiuose vokaluose skamba Gabrielės Vilkickytės balsas, kuri, beje, prisidėjo ir prie visų širdis užkariavusio hito rašymo.

Daina „Tavęs“ jau tapo kaip simbolika Justino transformacijos ir netikėto perėjimo prie lietuviškų tekstų, kas privedė iki viso albumo sukūrimo bei pasiteisino šimtu procentu. Tai netgi tapo alegorija ir muzikinio gyvenimo įvykiams – Justinas iš tiesų atsidūrė prie slenksčio, kurį kažkaip teko peržengti, norint judėti toliau. 2020-ais metais, dėl pradėtų taikyti ribojimų tą pačią dieną, kai turėjo įvykti ilgai lauktas koncertas „Žalgirio“ arenoje, Justinui teko jį atšaukti ir sugalvoti alternatyvą. Dabar, po dviejų metų ir didžiulės lietuviškų singlų sėkmės galima ir pajuokauti: o ką Justinas ten būtų dainavęs?

Kita sekusi ir ypatingai panaši į „Tavęs“ buvo „Savęs“, kuri taip ir nuskambėjo – kaip tęsinys pradėtos muzikinės minties. Nors man atrodo pastaroji kiek stipresnė už pirmąją. Iš esmės, „Tavęs“ stipriausia emociškai, o „Savęs“ – muzikaliai.

Jau ne pirmas ir, matyt, tikrai ne paskutinis duetas su Jesica Shy, šiame albume nuskambėjo labai subtiliai. Ypatingų momentų dainoje „Tu palauk“ nėra, bet labiausiai sužavėjo antraplanės vokalinės partijos, skambančios pabaigoje. Pirmą kartą įsijungęs šią dainą, dėmesį ten labiausiai ir atkreipiau – toks sprendimas dainai pridėjo erdvės ir pastiprino emociją.

Asmeninės simpatijos keliauja singlo „Rami“ remixui, kurį sukūrė didžėjus Plucando. Būtent ši versija geriau atskleidžia priedainį, na o originalioji jau labai rami. Žinoma, ji turi savo prasmę ir yra tinkanti neeilinėms progoms, kai norisi visiškos vienatvės. Jeigu už lango dar lytų lietus – būtų išpildyta šios dainos funkcija. Na, o jei stovėtumėt priešais jūrą, būtų iš viso tobula. Ši daina kiek nutolusi nuo pop žanro, ten išgirsti galime styginių dalį su klasikinėmis stacato partijomis. Kūrinio pabaigoje paliktas klavišinio instrumento girgždėjimas primena apie tai, kad muzika buvo įrašyta grojant, o ne užprogramavus kompiuterį norimomis natomis.

„Nieko nebijom“, „Išeisi“ bei „Daugiau nebus“ – albumo užpildymui. Nors iš jų, kaip geriausią, išskirčiau paskutiniąją.

Į naująjį albumą atlikėjas sudėjo visą tūnojusią liūdesio ir išgyvenimų energiją. „Tavęs Manęs Savęs“ – jautrus, liūdnas ir ramus Justino darbas. Rodos, atlikėjas galutinai išdavė savo rokerio sielą ir ją atidavė širdies diktatui. Kita vertus, paaukodamas roko gerbėjus, jis iššaukė žymiai didesnę klausytojų bangą ir pagaliau išėjo „į mases“.

Tematika, bendra emocinė nata ir vientisumas albume išlaikomas net daugiau nei norėtųsi. Tai sąlygoja ir monotonijos atsiradimą bei užsiliūliavimą liūdesy. Albumas žymi ryškų Justino karjeros etapą, o būtent šio projekto dainos „Tavęs“ bei „Savęs“ jau tapo atlikėjo vizitinėmis kortelėmis.

Įvertinimas: 8.0

Klausykite albumo singlo „Tavęs“:

Pasidalink:

REKOMENDUOJAMI

NAUJIENOS