Driule XL apie atgaivintą legendinį kūrinį „Saulelė“: visos muzikos šaknys kilusios iš liaudies dainų

Driule XL
Driule XL / Asmeninis albumas
Driule XL
Driule XL / Asmeninis albumas
Driule XL – ko gero spalvingiausia Lietuvos DJ pasaulio asmenybė. Išgarsėjęs dėl savo ekstravagantiškų renginių, įdomių šou konceptų ir apkeliavęs didžiąsias pasaulio šokių muzikos Mekas, tarp kurių Majamis, Ibiza ir Dubajus, nusileido Lietuvos pajūryje. Šiuos metus atlikėjas nusprendė uždaryti išleisdamas legendinės dainos „Saulelė“ remiksą.

Remikso išleidimo proga atlikėjas Driule XL dalinasi mintimis apie liaudies muzikos motyvų naudojimą bei įtaką šiuolaikinei elektroninei muzikai.

Kodėl nusprendei prikelti Lietuvos liaudies dainą?

Nuo seno žavėjausi lietuvių liaudies motyvais, todėl nebuvo abejonių, kad ši daina tiks praskaidrinti pilką, Lietuvišką dangų. Prieš daugiau nei 4 metus išleista versija buvo vienas sėkmingiausių mano prodiusuotų kūrinių, todėl pribrendau prisėsti prie šio kūrinio ir vėl.

Ar folkloro skambesys Lietuvoje gali būti siejamas su elektronine muzika?

Manau, visos muzikos šaknys yra kilusios iš liaudies dainų ir šokių. Juk pagreitinus polka, galėtume išgirsti techno ritmą. Tad galima sakyti, kad techno yra liaudies muzika per amžius (šypsosi).

Ar tavo nuomone jaunimas klausosi Lietuvos liaudies dainų be elektroninių šokių muzikos elementų?

Tai kiekvieno pasirinkimas. Manau, jaunimas, kuris kuria muzika, tikrai „pasigaudo“ įkvėpimo iš liaudiškų dainų ir jas klauso. Žinomi Lietuvos ir užsienio prodiuseriai naudoja savo šalių folkloro garsus ir melodijas. Kažkurį kartą bendraujant su pačiu Solomun (Bosnijos-Vokietijos didžėjus, red.) Ibizoje teko taip pat išgirsti ir jo nuomone apie didelę fokloro įtaką elektorinės muzikos industrijai.

Driule XL ir Solomon
Driule XL ir Solomon / Asmeninis albumas

Ar ateityje savo kūryboje žadate naudoti Lietuvos liaudies muzikos folkloro elementus?

Tikrai taip, manau, kad netrukus išgirsite dar pora smagių kūrinių, ypač tinkančių šokiams. Juose tikrai išgirsite visiems pažįstamus motyvus (šypsosi).

Ar taikotės tik į Lietuvos muzikos rinką, ar turite ir didesnių ambicijų?

Visada maniau, kad muzika neturi sienų ir tai yra tarptautinė kalba, kurią supranta visi. Vokalas, panaudotas užsienio kalba kūriniui „Saulele“, prideda žavesio ir house prieskonio. Tad užsienio rinkos netrauksime į šoną ir stengsimės išnaudoti visas galimybes.

Driule XL – Saulele:

Pasidalink:

NAUJIENOS