Donatas Montvydas

„1987“

Donatas Montvydas

Šis kartas turbūt pirmasis karjeroje, kai Donatas ne tik kad nelieka suirzusiu, kai jo nevadina Donny Montell, bet netgi prašosi vadinamas Donatu Montvydu. Toks naujojo albumo kūrybinis konceptas – „1987“ yra dedikuotas atlikėjo vaikystei, kuomet ir pats Donatas buvo Donatas. Netgi ant albumo vinilo nuspręsta užrašyti ne pseudonimą, o vardą ir pavardę.

Kaip jau buvo galima suprasti, „1987“ žymi gimimo metus. Lygiagrečiai ir albumo skambesys sukasi aplink šį laikotarpį, sugrąžindamas klausytoją į 90-uosius. Šis darbas atspindi ne tik atlikėjo vaikystėje klausytų dainų stilistiką, bet ir tuo metu patirtas emocijas bei aplinką, kurioje augo. Donatas atviravo, jog visos iliustracijos ir animaciniai vaizdo klipai buvo kuriami siekiant kuo panašiau atkartoti jo vaikystės kambarį, o daina „Baubas“ įprasmina baimę, patirtą užmiegant.

Genialumas užčiuopiamas dar net nepradėjus klausyti albumo, nes vos jį įsijungus, iš karto supranti vieną akivaizdų dalyką: visos albume esančios dainos yra singlai. Kiekviena daina turi savo vaizdo klipą, kūriniai iki šiol grojami populiariausiose radijo stotyse ir, maža to, dauguma jų dar ir hitai. Už tokią sėkmę ir pastangas verta paploti, nes tai – kiekvieno atlikėjo svajonė.

Albumas atsidaro įžanginiu muzikiniu preliudu „1987“, sintezatoriaus motyvais panašiu į legendinio filmo „Prisukamas Apelsinas“ pagrindinį garso takelį. Preliudas tampa ir įvadu į dainą „Kai Nieko Kito Nelieka Man“.

Dar 2020 metais išleistas pirmasis singlas „Kol Vakaras Ilgas“ greitai tapo hitu ir kaip mat užkariavo klausytojų ausis. Na, o iš muzikos ir joje pasirodžiusios saksofono partijos bei animacinio vaizdo klipo aišku buvo viena: Donatas grįžta mintimis atgal į paauglystės diskoteką ir neria į vieną pagrindinių šių laikų muzikos tendencijų – aštuntąjį dešimtmetį.

„Atiduočiau Už Naktį Bet Ką“ kvepia Amerikos kanalo „VH1“ transliuotais vaizdo klipais, instrumentiniai motyvai kelia nostalgiją. Dainos „Šoku Ne Vienas“ vaizdo klipas turi alegoriją į pop muzikos karalių Michael Jackson.

Šiam albumui buvo taip pasistengta, kad Donatas sukūrė vieną didžiausių hitų savo karjeroje „17“, ir su trenksmu grįžo į muzikinę sceną po labai netrumpos pertraukos – nuo paskutiniojo albumo „BLCK“ praėjo penkeri metai.

Daina „17“, kurią Donatas įrašė su Džordana Butkute, albumui suteikia tokio svorio, dėl kurio jis ir bus atsimenamas. Singlas pasiekė didžiulę sėkmę – Youtube platformoje surinko virš 6 milijonų perklausų ir beveik milijoną Spotify. Daina jau pirmais akordais įveda klausytoją į save ir išlaiko iki pat pabaigos. Kūrinys turėtų nepasenti su laiku ir dėl savo prasmės, klasikinio hito skambesio bei dėl dviejų didelių lietuviškos scenos vardų įsiamžinimo kartu.

„Baubas“, nors ir apie baimę, bet skamba per daug dramatiškai, ypač kulminacijos vietoje. Norėtųsi arba ne tokio tiesioginio muzikinio priėjimo prie temos arba idėją pateikti subtiliau.

Į albumą įtrauktas ir „Leisk Mylėt“ remiksas, kuris suskambo naujoje aranžuotėje, priderintoje prie bendros albumo muzikinės spalvos. Kūrinio reprodukciją paskatino pats bendraautoris Marius Leskauskas, kadangi daina iki šiol viena geidžiamiausių koncertuose.

Albumas „1987“ sugrąžina pop muziką į lietuvišką sceną, ją papildo įsimintinais hitais ir išlaiko Donato vardą aukštumose. Tačiau kitam kartui norisi ryškesnio pokyčio muzikos žanre arba įvaizdyje. Nors stiliaus kryptį Donatas pakeitė, nuo savęs per daug nepabėgo ir išliko tokiu pačiu.

Įvertinimas: 7.7

Klausykite albumo singlo „17“:

Pasidalink:

REKOMENDUOJAMI

NAUJIENOS