Solo Ansamblis

„Olos“

Antrasis studijinis Solo Ansamblio albumas – tai naujas post-punk’o pareiškimas Lietuvos muzikos industrijoje, praplečiantis viską, ką iki šiol apie ją žinojome.

Jei grupės paskutiniųjų metų kūryba buvo paveikslo tapymas, tai „Olos“ yra visą pastarąjį laiką piešto paveikslo įrėminimas ir muzikinės misijos (pa)rodymas.

Palindrominio (olos – solo) pavadinimo albumas liaupsėmis jau apipiltas, išgirtas ir įvertintas, todėl būtina patikrinti, ar buvo dėl ko jį šitaip girti.

Albumą galima pavadinti taip: nuoseklus, vientisos tesitūros ir puikus tamsos perteikimo muzikiniame kūrinyje pavyzdys. Be galo vientisas muzikinės temos atžvilgiu – albumas kaip viena romano istorija su skirtingomis kompozicinių variacijų skyriais. Klausant galima matyti pilkos, juodos ir juodai pilkų atspalvių spalvas. Kartais pasirodo ir baltoji, primenanti, jog ji yra tobula priešybė tam, kas girdima.

Girdimi ir jaučiami egzistenciniai klausimai. Dainose daugiau muzikos mažiau vokalo. Retai pasirodantys žodžiai ne visada atlieka prasminę funkciją – labiau jau užpildo, o gal, tiksliau, kuria harmoniją, kadangi norint suprasti net ir gimtuosius žodžius, reikia dar kartą atsisukti įrašą. Čia prasmė perteikiama per muziką.

Visą albumą vizualiai turbūt geriausiai atspindi dainos „Fosforinis baseinas“ vaizdo klipas – juoduma, miškas, rūke paskendę vaizdai bei nuogas vyras, per sniegą einantis kažkur, gilyn, į niekur arba sekdamas paskui savo tamsiąsias mintis.

Singlas „Neturėjom dainos“ buvo vadinama geriausia grupės albumo daina iškart po išleidimo bei sulaukė pripažinimo ir iš publikos, ir iš muzikos kritikų. Nepasakyčiau, jog ji stipriai išsiskiria visame albumo kontekste, tačiau dėmesį traukia. Ir dėmesys tenka ne tik pačiai dainai, bet ir vaizdo klipui. Disonansiniai perėjimai tarp natų, prieštaraujantys evoliuciniam muzikos suvokimui, geriausiai pastebimi kūrinyje „Nepabust“. Iš albumo išskirčiau pastarąją ir „Bydermejeris“ dainas.

Žvelgiant iš fasadinės albumo pusės – taip, albumas kompozicine prasme išpildytas. Tačiau liaupsių tęsti negaliu kalbėdamas apie garso suvedimą. Klausant jaučiasi erdvės trūkumas, dainos skamba kiek suspaustai, vietomis tikrai galėtų būti daugiau energijos kūriniuose. Neabejoju, kad toks ir buvo grupės tikslas, tačiau atrodo, kad muzikinė idėja realizuota, bet ne iki galo, norisi techninių korekcijų.

„Olos“ – tai giluma, tamsuma, grėsmingumas, siurrealistiniai tekstai ir muzika, paskendusi rūke, o gal cigarečių dūmuose. Albumą puikiai galima būtų pritaikyti kaip filmo muzikinį takelį.

Įvertinimas: 9.1

Klausykite albumo singlo „Neturėjom Dainos“:

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

REKOMENDUOJAMI

NAUJIENOS

8 Kambarys © Lukas Gricius

Dainą „Niekada“ pristatantis 8 Kambarys: „Norime, kad klausytojai žinotų, ką išgyvename viduje“

Visi esame įsitikinę, kad geriau niekada nesakyti niekada. Ne kartą esame pažadėję sau: „ne, niekada“ ir vėl sugrįžę prie to paties. Taip, pasak grupės „8 Kambarys“ narių Deivido Alejūno-Corsalio ir Karolio Talučio-Talaz, pristatančių naujausią kūrinį „Niekada“, dažniausiai veikia meilė. „Tai yra labai žmogiška, todėl kiekvienas šį kūrinį supras ir atras save“, – sako jie.

LIETUVA
Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS