Beissoul & Einius

„Questions In The Dark“

Bene įdomiausias, nestandartiškiausias ir, galima sakyti, vizuališkiausias duetas šalyje Beissoul & Einius, nerdamas į dar gilesnę vidinę tamsą, pristatė ketvirtąjį studijinį albumą.

Kalbant apie šį duetą Lietuvos kontekstu, jį galima laisvai vadinti reiškiniu, o rašant apžvalgą būtų nuodėmė nepaminėti, jog tai ne tik muzikos, bet ir mados kūrėjai. Dueto kūryba lygiagrečiai dalijasi į garsą bei vaizdą, todėl išgirdę apie dar vieną jų išleistą albumą, turėtumėte klausti: o kaip šįkart jis atrodys? Meno klestėjimas apsireiškia sceniniuose apdaruose, vaizdo klipuose bei muzikoje.

Kaip ir pavadinime, tamsos yra ir dainose. Tik šįkart ji girdima ne taip tiesiogiai garsine prasme, bet labiau jutimine – iš atmosferos, žodžių bei vaizdų klipuose. Tamsa įrėmina ne tiesioginę jos prasmę, o pasinėrimą į sielos gilumą, kurioje galima atrasti tai, ko galbūt ir nesinorėtų. Singlas „Love song“, kartu su savo bosine linija, garsų reverberacija, klausytoją paskandina mintyse ir priverčia jas išgirsti. Elektronika, dėl kurios grupė jai priskiriama, geriausiai prasiveržia dainoje „Lose the light“. Čia sutinkame robotinę vokalo modifikaciją priedainyje, puikiai įsiliejančią sintezatorių ir kitų elektroninių garsų dermėje.

Tačiau albumas turi vieną problemą. Dainos „After 2 or 14 days“ pradžioje skambantis elektroninis motyvas primena plačiai pagarsėjusią ir interneto memu tapusią Vicetone & Tony Igy elektroninę šokių dainą „Astronomia“. Tai tas pats juodojo humoro memas, kuriame afrikiečiai ritmingai šokdami neša karstą, pasaulyje išplitęs 2020-ųjų pradžioje. Manau, ši asocijacija nėra gera. Ir ne dėl juodo humoro, bet dėl konteksto. Ji nei kokybės, nei populiarumo neprideda, be to, skambantis motyvas iškrenta iš albumo stilistikos. Nors vėliau pasirodantis muzikinis priedainis, visgi, situaciją pataiso ir klausyti jau galima.

Tarp 11, rodos, angliškų dainų aptinkame ir vieną lietuvišką, egzistencinę, „Bet jeigu tikrai“. Apie sprendimą įterpti lietuvišką dainą norėčiau išgirsti iš pačių atlikėjų, bet interpretuočiau tai kaip norą nenutolti nuo gimtosios šalies ir nors maža dalimi skirti dėmesio ir jai, o ne vien aklai „plaukti“ į tarptautinius vandenis. Visas albumas išlaiko stilistinį vientisumą; yra kada pašokti, yra kada pamąstyti. Pilno metro darbe išskirčiau dainas „Love song“, „After 2 or 14 days“ ir „Far away“ – skirtingiems skoniams.

Albumas pasižymi užtikrintomis ir išbaigtomis muzikos kompozicijomis bei stipriu suvedimu, kas sudaro visapusišką kokybę. Visgi, kaip albumas atrodys, su nekantrumu teks laukti jubiliejinio koncertinio turo. O dabar galima mėgautis „lietuvišku“ darbu ir pasileisti į muzikinę akistatą su savimi.

Įvertinimas: 8.6

Klausykite albumo singlo „Love Song“:

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

REKOMENDUOJAMI

NAUJIENOS

8 Kambarys © Lukas Gricius

Dainą „Niekada“ pristatantis 8 Kambarys: „Norime, kad klausytojai žinotų, ką išgyvename viduje“

Visi esame įsitikinę, kad geriau niekada nesakyti niekada. Ne kartą esame pažadėję sau: „ne, niekada“ ir vėl sugrįžę prie to paties. Taip, pasak grupės „8 Kambarys“ narių Deivido Alejūno-Corsalio ir Karolio Talučio-Talaz, pristatančių naujausią kūrinį „Niekada“, dažniausiai veikia meilė. „Tai yra labai žmogiška, todėl kiekvienas šį kūrinį supras ir atras save“, – sako jie.

LIETUVA
Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS