Koncertinį albumą išleidusi Petunija: mums visiems reikia daugiau drąsos

Petunija © Vytas Lasys
Petunija © Vytas Lasys
Petunija © Vytas Lasys
Petunija © Vytas Lasys
Šiemet su daina „Love Of My Life” Eurovizijos atrankose jautrias širdis pavergusi dainininkė Petunija pristato savo koncertinį albumą „Secret live from Vilnius” bei kviečia į ypatingą koncertą Vilniuje, gegužės 25 dieną, muzikiniame klube „Tamsta”.

Papasakok, kaip kilo idėja, įrašyti koncertinį albumą? Kuo jis ypatingas?

Nuo idėjos atsiradimo iki išpildymo, atrodo, buvo sumušti visi asmeniniai greičio rekordai, ši mintis tarsi kabėjo ore ir laukė žalios šviesos. Visus 2022 metus intensyviai ruošėmės ateinančiam mano karjeros etapui.

Po ilgos pertraukos išleidau mini albumą „Two In Somnia“, kuriame šiek tiek nutolau nuo elektronikos ir pristačiau naują skambesį. Su grupe daug repetavome, subūrėme aplink save komandą, rinkome žinias apie tai, kaip savo muzika pasiekti kuo daugiau širdžių.

Materializuotis viskas pradėjo tada, kai vieno po koncertinio vakarėlio metu mano vyras, su kuriuo kartu kuriame muziką, susipažino su Olandijoje gyvenančiu lietuviu, dirbančiu su užsienio atlikėjais ir užsienyje rengiamais vadinamais „showcase” festivaliais.

Išgirdęs mūsų muziką, jis paskatino pasidomėti kitomis rinkomis ir nufilmuoti koncertą, kuriame susidarytų vaizdas, kaip viskas skamba ir atrodo gyvai.

Petunijos albumas „Secret live from Vilnius”:

Kadangi ilgą laiką draugaujame su vaizdo režisieriumi Mariumi Rimkumi, kreipėmės į jį ir beveik žaibiškai šią idėją įgyvendinome.

Susikūrėme saugią ir draugišką atmosferą pakvietę draugus ir kolegas į slaptą koncertą bei jį nufilmavome. Nusprendėme šio įrašo netaupyti ir išleisti koncertinį albumą, kurio būtų galima ir tiesiog klausytis muzikinėse platformose.

Įraše skamba naujos anksčiau išleistų dainų aranžuotės, taip pat ir Eurovizinės dainos „Love of My Life” gyva versija bei kai kas, dar anksčiau neišleisto. 

Petunija – „Love of My Life” (Live):

Albumas vadinasi „Secret live from Vilnius”, kodėl toks pavadinimas?

Paauglystėje klausydavausi labai daug gyvų koncertų. Kai augau, į Lietuvą labai dideli atlikėjai neatvažiuodavo arba bilietai būdavo tokie brangūs, kad tuomet, man paauglei, jie buvo tiesiog neįperkami.

Tokios grupės kaip Radiohead, ir iki šiol nėra čia buvę, todėl koncertai, kuriuos būdavo galima pažiūrėti nemokamai Youtube, su prierašais „Live from New York” ar „Live from x festival” atrodė toks aukso vertės mistinis ir neįmanomas gyvai patirti dalykas. Apskritai, gyvi pasirodymai mane stipriai formavo ir vis dar formuoja kaip atlikėją.

Kažkuriuo metu pradėjau suprasti, jog dar nesu mačiusi koncertinio įrašo su prierašu „Live from Vilnius”. O tai, kad gyvenu Vilniuje, yra didelė mano tapatybės dalis, todėl kaip tikra Vilnietė jaučiu, kad galiu prisidėti ne tik prie savo, kaip muzikantės, bet ir muzikantės iš Vilniaus, ir muzikos, kuriamos Vilniuje, veido formavimą.

Suvokimas, kad man nereikia niekieno pritarimo ar leidimo, tam, kad galiu reprezentuoti savo miestą taip, kaip noriu pati, išlaisvino ir net įgalino.

Esi nepriklausoma alternatyvios muzikos atlikėja mergina, apie tai daug kalbi ir savo Instagram paskyroje. Su kokiais iššūkiais tenka susidurti?

Man labai pasisekė, kad galiu bendrauti su kitomis merginomis, kurios kuria muziką už tradicinio pop žanro ribos.

Prieš kelis metus net įkūrėme nepriklausomų atlikėjų-kūrėjų merginų bendruomenę, kuri dabar veikia neįpareigojančioje formoje.

Kai pradėjome kalbėtis, tai davė impulsą dažniau pasidalinti iškylančiais iššūkiais, kurie, pasirodo, yra labai panašūs. Kadangi susikūrė gražus ryšys, dabar dalinamės naujienomis, dalykais, kuriuos atrandame.

Kiekviena atskirai, bet ir kartu bandome keisti nusistovėjusias nuostatas, kaip mergina gali atrodyti Lietuvos alternatyvos scenoje, nes, rodos, kad moteriškumas ir alternatyva dar nėra visiškai suprantamas konceptas, prie kurio reikia tiek klausytojus, tiek žmones, rašančius apie muziką, pratinti.

Man atrodo, kad mums visiems reikia daugiau drąsos tiek kuriant muziką, tiek ją atrandant.

Kaip apibūdintum savo muziką žmogui, kuris nieko apie tave dar negirdėjo? Minėjai, kad tave įkvepia kiti atlikėjai ir grupės, kas jie?

Kuriu melodingą alternatyvią muziką, kurioje žanrai persipina vienas su kitu, o mano tikslas klausytojui papasakoti įtikinamą istoriją ir pasiekti jo širdį.

Pastaruoju metu daugiau klausau europietiškos muzikos, tarp jų ir kaimyninių šalių alternatyvos. Ten tokių, į mane panašių, ar į kuriuos norėčiau lygiuotis, yra daugiau nei galėjau įsivaizduoti. Bet žinoma, mano didžiausi įkvėpėjai yra Radiohead, trip- hop’o muzikos legendos Massive Attack ir Portishead, Lana del Rey, Lianne La Havas bei kiti.

Gegužės 25 d. klube „Tamsta” klausytojų laukia tavo ir gyvos grupės koncertas „Live from Vilnius”. Aprašyme rašei kad tai „savotiškas visų tavo trijų albumų pristatymas”. Koks tai bus koncertas? Ko klausytojui tikėtis?

Man pavyko savo debiutinį albumą išleisti prieš pat pandemiją, tad jis ir liko ne visai pristatytas. Nebuvo ir žinių, kaip teisingai tokioje padėtyje elgtis. Albumo pristatymo koncertai nuplaukė, o iki sekančio leidinio teko šiek tiek palaukti. Koncertų buvo festivaliuose ar kolektyviniuose koncertuose, bet albumo pristatymo taip ir nebuvo.

Šį ketvirtadienį sugrosime dainas iš visų mano leidinių, taip pat klausytojai galės atpažinti ir kai kurias aranžuotes iš naujausio albumo „Secret live from Vilnius”. Kiekvienam koncertui siekiame pateikti ko nors naujo ir dar negirdėto, taip bus ir šįkart – laukia naujienų, šviežių sprendimų ir gražaus vaizdo (šypsosi).

Kokie tavo ateities planai?

Dabar laukia svarbiausias šio pavasario koncertas „Tamstoje“, kuriam dabar intensyviai ruošėmės, o vasarą laukia naujos dainos, kurios rudeniop, tikimės, suguls į dar vieną mini albumą.

Petunijos albumas „Two In Somnia“:

Pasidalink:

NAUJIENOS