Grupę The Roop žino visa Lietuva. Atlikėjai išpopuliarėjo šitokiu greičiu, kad būtų sunku atrasti dar vieną panašų tokį atitikmenį šalyje tarp muzikantų. Grupė klausytojus iš Lietuvos ir bene visos Europos pavergė ne vien tik dainomis „On Fire“ ir „Discoteque“, bet ir neblėstančiu nuoširdumu, atsidavimu kūrybai ir aukštu profesionalumu šią kūrybą išpildant.
Koncertas prasidėjo gana vėlai: 21 valandą vakaro. Tik įėjus pro pagrindinius vartus į Valdovų rūmų aikštę, pasitiko speciali foto sienelė atvykusiems svečiams. Žmonėms, norintiems atsigaivinti gėrimais, kokteiliais ar šaltomis kavomis ir pasišnekučiuoti iki renginio pradžios, buvo paruošti stovimi staliukai.
Vietos, kaip ir įprasta rūmų renginiams, buvo sėdimos. Iš viso dvigubos 24 eilės kažkur po 25 vietas, mačiau nemažai stebėtojų iš rūmų balkonų.
Už žiūrovų nugarų buvo įrengta pakyla filmavimo kameroms, ne viena stovėjo ir aikštės šonuose. Koncertas buvo transliuojamas LRT televizijos.
Tarp susirinkusių klausytojų buvo galima išvysti fanų, tebetęsiančių „geltonąją bangą“: nemažai žmonių dėvėjo geltonos spalvos ir atspalvių marškinėlius, sukneles, švarkelius ar marškinius. Diena pasitaikė išties labai karšta, aplinkui žmonės vėdinosi kuo tik galėjo: kepurėmis, rankomis, bilietais, damos net ir tikromis vėduoklėmis.
Susirinkusi į koncertą auditorija buvo labai įvairi – galėjai matyti ir vaikų, paauglių, mamų su tėčiais, ir senjorų. Grupė The Roop, kas nėra labai dažna, pritraukia bene viso spektro amžiaus auditoriją.
Scena buvo juodai violetinė ir atitiko festivalio spalvas. Jos šonuose buvo padarytos dvi laiptuotos pakylos, ant vienos stovėjo būgnų rinkinys, ant kitos – dvi gitaros.
Scenoje pasirodė pirmieji dūmai, pasigirdo ritminga muzika ir žmonės ėmė ploti taip kviesdami grupę, vėluojančią jau 20 minučių. Pasirodęs užkadrinis balsas visų paprašė atsisėsti į vietas ir paskelbė renginio pradžią.
Šviečiant raudonoms šviesom, pirmieji pasirodė šokėjai, apsirengę juodais švarkais ir baltomis kelnėmis bei sidabriniais perukais ant galvos. Šokėjų iš viso buvo įspūdingas skaičius – net 14. Į sceną įžengė ir du pagrindiniai, grupę „Eurovizinėje“ kelionėje lydėję šokėjai Miglė ir Marijanas. Savo raudonais sceniniais drabužiais apsirengę pasirodė ir vakaro herojai: gitaristas Mantas, būgnininkas Robertas ir grupės siela bei lyderis Vaidotas Valiukevičius. Šokiui ir šventinei nuotaikai belydint suskambo pirmoji daina „Tonight“.
„Labas vakaras Vilniau! Ar jūs gyvi?“ – pakiliai su publika pasisveikino Vaidotas ir vakarą tęsė su daina „Silly Me“. Savo energija The Roop užveda iš karto. Jeigu ne sėdimos vietos, manau, daugelis jau būtų pradėję šokti ir visai nesivaržydami. Po pasirodymo Vaidotas atviravo, kad surengti koncertą Valdovų rūmų kiemelyje buvo sena jo svajonė. Šokėjams palikus sceną, grupė sugrojo kūrinį „Deadline“ iš antrojo albumo „Ghosts“. Pasirodymas gal ir nebuvo pats įdomiausias, bet net ir likęs vienas be šokėjų, Vaidotas daug judėjo ir dainavo vienu metu.
Po dainos, pamatęs, jog scenoje yra techninis personalas, Vaidotas garsiai paprašė lipnios juostos. Tebekalbėdamas į mikrofoną jis pastebėjo, jog žmogus net pasimetė, kad su juo kalba atlikėjas vidury koncerto. Tai nuskambėjo labai kasdieniškai ir parodė Vaidoto ramybę bei natūralumą būnant ant scenos.
Kita daina, labiau išpopuliarėjusi po jai sukurto remikso, buvo plojimais pasitikta „Keista Draugystė“. Pats pirmasis elektrinės ir bosinės gitarų sąskambis truputį klaidžiojo po dainos tonaciją, ties antru motyvu situacija jau pasitaisė. Asmeniška ir jautri daina suskambėjo nostalgiškai ir labai jausmingai, nors Vaidoto falcete girdėjosi nesklandumų, kartais tonalumas nebuvo išlaikytas ir per stulpelius.
Atlikęs dainą Vaidotas šmaikščiai pasiteiravo, ar ne šalta, nes kitaip paskolintų savo švarkelį. Žinoma, labiausiai ką reikėtų užjausti, tai patį jį, kuomet kaitinant tokiam karščiui reikia šokti su pilnos komplektacijos scenine apranga.
Būgnams daužant kūną, kūrinį „Come Back“ grupė sudainavo padedant publikai ir jai atkartojant frazę „hey ho“. Vaidoto falcetas kartais pasidalindavo smulkiais gabalėliais, bet bent jau visad pataikydavo į natą.
Paklausus darkart, ar niekam nešalta, šį kartą jau atsirado žmogus, užsinorėjęs gauti švarkelį. Publikai šaukiant Vaidotas, kaip pats pridūrė, paskolino raudonąjį švarkelį vienai dainai. Gerbėjas jį pasiėmė ir atsisėdo atgal į vietą.
Į sceną sugrįžus 14 šokėjų, prasidėjo daina „Dance With Your Hands“. Klausytojai ir vėl buvo įtraukti į pasirodymą ir buvo paprašyti priedainio metu mojuoti rankomis. Per antrąjį priedainį žmonės mojavo jau be priminimo. Dainos pabaigoje, nuo scenos krašto iššovė geltonos ilgos juostos, pasitiktos audringomis publikos reakcijomis. Po pasirodymo pareigingasis gerbėjas grąžino pasiskolintą švarkelį.
Žmones ufonautus grupė apdainavo kūriny „UFO“. Magiškumo pasirodymui pridėjo ekrane pasirodžiusi vienos planetos, žvaigždynų apsupty, vizualizacija. Kalbant apie vizualizacijas – didelis pagyrimas, nes viskas be galo estetiškai apgalvota ir suderinta su pačiomis dainomis.
Nuskambėjo ir daina, su kuria The Roop pirmą kartą pasirodė „Eurovizijos“ atrankoje – „Yes I Do“. Publika mėgstamą dainą palaikė rankų mostais bei pritariamais balsais. Paskutinis priedainis buvo paženklintas staiga iššovusios ugnies šou.
Vaidotas priminė ir dar kartą pasidžiaugė su savo gerbėjais dėl pasirašyto kontrakto su „Warner Music Baltics“ kompanija, žinia buvo palydėta gausiais šūksniais ir plojimais. Atlikėjui kalbant į sceną įnešė juodą fortepijoną. Akustinę pertrauką kūrė nauja ir niekur negirdėta daina „Right Things Wrong“. Harmoniją pildė styginiai, skambėję iš įrašo, vokalas ne visada skambėjo stabiliai ir švariai, bet pasirodymas buvo gražus ir nuoširdus.
Į sceną sugrįžus šokėjoms, Vaidotas paliko sceną, o šou buvo tęsiamas atsinaujinus ir pakeitus aprangą. „Tu Ir Muzika“ buvo atlikta jau su geltonais perukai bei drabužiais, kuriais persirengęs sugrįžo ir pats Vaidotas.
Lauke temstant ir atmosferai jaukėjant visa publika buvo pastatyta ant kojų, apmokyta rankų bei kojų judesiais šokti, tūpti ir pašokt į viršų skambant dainai „Hello“. Vaidoto tvarkingai klausė visi klausytojai ir pasirodymą išpildė, matyt, su kaupu.
Scenai nusispalvinus geltonai su kylančia Saule ekrane, buvo atlikta kita svajinga daina „Dream On“, kurios metu klausytojai taip pat turėjo užduotį šokti rankomis. Neįtikėtina buvo stebėti, kaip publika sutartinai vykdo visus Vaidoto prašymus ir norus.
Paklausus, ar visi yra „on fire“, žiūrovai iškart ėmė šaukti, ploti ir stotis nuo kėdžių, dar ką tik atsisėdę. Žmonės tuoj pat užsivedė, nemažai kas bandė atkartoti pagrindinį šokį, žinoma, visi traukėsi telefonus ir skubėjo įamžinti dainą. Šoko visi, nepriklausomai nuo amžiaus. Scenografiją pildė ir šokėjos, pabaigą įrėmino dar vienas ugnies šou.
Na ir, žinoma, koncertą vainikavo pagrindinė ir labiausiai laukta diskoteka. Grupė tryško tokia energija, kad neišvengiamai ji persidavė patiems žiūrovams. Pasirodymas išdirbtas puikiai ir pulsavo aukštu profesionalumu. Žmonės šaukė, dainavo, plojo ir šoko kartu su grupe. Nors gal ir nebūtinas, bet pastebėjimas toks, kad „Discoteque“ pasirodymas bei pati daina yra kur kas stipresnė energetiškai už „On Fire“. Žinoma, taip yra ir dėl įdėto didesnio darbo į kūrinio išpildymą, bet ir vertinant visą koncertą „Discoteque“ išskirčiau vienareikšmiškai kaip geriausią pasirodymą.
Vėliau, grupei atsisveikinus ir išėjus, gerbėjai, žinoma, ėmė skanduoti „pakartot“. The Roop sugrįžo vienai jungtinai dainai: sugrojo simfoninės aranžuotės „On Fire“, tos pačios, kuri buvo pristatyta per M.A.M.A. apdovanojimus, ir dar kartą pakartojo „Discoteque“. Visiems paturėjus gerą vakarėlį, grupė dar kartą atsisveikino, publika tiesiog skandavo žodį „ačiū“.
Tinkamiausias žodis renginiui – profesionalu. Į tai įeina pasiruošimas ir atsakingas požiūris į koncertinę veiklą, dainų ir vizualinis išpildymas, scenografija, kostiumai, atlikimas ir Vaidoto bendravimas su publika. O pastarasis rodiklis vienas svarbiausių bet kokiame koncerte, nulemsiantis ir visą jo eigą. Džiugu matyti, kaip grupė, rodos, pasiėmė viską, ką galėjo, iš tokio „akimirkų“ konkurso kaip „Eurovizija“. Norisi pagirti atlikėjus už puikų darbą ir palinkėti kuo didžiausios sėkmės būsimiems projektams.
Įvertinimas: 9.4 iš 10