Leon Somov ir Diletos koncerto apžvalga: bendro albumo pristatymas ir netikėtas atlikėjos repas

Dileta ir Leon Somov
Dileta ir Leon Somov © Rytis Šeškaitis
Naujas ir gana netikėtas duetas lietuviškame muzikos pasaulyje Leon Somov ir Dileta surengė savo išleisto albumo „Find You“ pristatymo koncertą „Vasaros Terasoje“. Atlikėjai nepamiršo ir staigmenų – buvo sugroti dar niekur nepublikuoti kūriniai, koncertą aplankė ir Monika Linkytė.

Atskirai apie kiekvieną iš jų esame girdėję visi, bent kiek besidomintys muzikos įvykiais Lietuvoje. Leonas Somovas puikiai žinomas kaip buvęs ilgametis Jazzu scenos partneris, ne vieno lietuviško hito autorius ir muziką kuriantis ne tik gimtojoje šalyje, bet ir už jos ribų, bendradarbiaudamas su Švedų prodiuseriais. Dileta žinoma kaip gero ir prikimusio vokalo savininkė, dalyvavusi pirmajame „X Faktoriaus“ sezone, kuriame startavo ir savo veiklą po jo tęsė su grupe „Queens Of Roses“.

Nors ir numatyti būtų buvę sunku, visgi, du muzika gyvenantys žmonės susijungė bendram darbui bei sukūrė 7 dainų albumą, pavadinimu „Find You“. Karantino metu išleistas projektas savyje sutalpino daug elektronikos elementų, „nelietuviško“ skambesio ir tarpusavyje derino lietuvių ir anglų kalbomis atliktas dainas. Tad metas išgirsti, kaip šis kūrybinis darbas skamba gyvai.

Terasoje grojo šiandieninė populiarioji muzika, ramus soulas, RnB ir elektroninė muzika. Scenoje buvo paruošti klavišiniai, perkusijos rinkinys, gitara, du vokalistų mikrofonai ir stalas su kompiuteriu ant viršaus, kas ne paslaptis, jog tai Somovo vieta.

Scenoje pasklidus dūmams, joje pasirodė Leonas Somovas, būgnininkas Sergejus Makidonas bei klavišininkas ir vokalistas Giedrius Nakas. Publikai paplojus, įsijungė raudonos šviesos ir prasidėjo elektroninės-atmosferinės muzikos įžanga, atliekama Leono Somovo, prie kurios vėliau prisijungė ir būgnai.

Dūmams vis tirštėjant, Somovas įsijautęs reguliavo muziką ir jos efektus. Po elektroninio intro, į sceną įžengė Dileta, apsirengusi juodu vientisu sceniniu kostiumu ir surištais į viršų garbanotais plaukais.

„Labas vakaras visiems!“, – plojimais palydėta pasisveikino Dileta ir labai greitai nėrė į pirmąją vakaro dainą „Hello People“. Pradžioje sunkiai girdėjosi pradinės vokalo natos, galbūt buvo problemų dėl savęs girdėjimo. Dainos antroje pusėje situacija kiek pasitaisė ir Dileta dainavo atviresniu balsu, garsiau ir energingiau.

Po dainos Dileta atviravo, jog jaučiasi kaip kosmose ir negali patikėti, jog ši ilgai laukta diena pagaliau atėjo. Apie tai, kad labai jaudinasi, prisipažino ir Leonas.

Antroji suskambėjo naujiena, ne iš albumo repertuaro, „Stangers“. Dainos priedainis buvo atliktas ne visai švariai ir sklandžiai, visiškam kūrinio realizavimui pritrūko energijos ir stiprumo pačiame vokale. Pastebėtina, jog visoje dainoje buvo per didelė vokalinė dinamika – ramios vietos skambėjo per tyliai, o aukštosios natos per garsiai.

Dainuodama jau viešumoje su vaizdo klipu dar pernai metais pasirodžiusią dainą „Ledas“, Dileta atsargiai atliko sudėtingesnes vokalines partijas, rodėsi, kad save labai taupo. Norėjosi išgirsti pilną ir atvirą balsą, ką ji tikrai gali padaryti. Pasirodymą įvardyčiau kaip vokaliai sutaupytą.

Prieš atlikdama kitą ne albumo kūrinį „You“, Dileta pasakojo, kad kurdama šią dainą labai norėjo palikti įspūdį Somovui, todėl sugalvojo įtraukti repo eilutes. Na, sprendimas išties drąsus ir netikėtas, todėl labai laukiau išgirsti šio užmojo išpildymo gyvai. Atėjus repo daliai, klausiau ausis ištempęs ir galiu pasakyti, kad surepavo visai gerai ir sklandžiai. Diletai, pasirodo, repuoti tinka. Už tai publika ir paplojo.

Lėtesnė ir lyriškesnė „Vaistai“, akomponuojama pianino, iš ramios savo eigoje perėjo į greitą. Augančios kompozicijos dainą Dileta sudainavo labai atsargiai ir netgi, sakyčiau, saugiai, todėl visos natos suskambo itin tvarkingai ir sklandžiai. Tokia strategija puiki, bet vis dar pasigendu balso aparato atvėrimo ir plataus vokalo, kurį Dileta turi. Atlikusi dainą, ji uždavė gerą filosofinį ir retorinį klausimą: kur gauti vaistų nuo širdies skausmo dėl meilės?

Visgi, noro išsipildymo pavyko sulaukti klausant pagrindinio albumo singlo „Find You“. Nors pirmasis dainos stulpelis buvo per tylus ir muzika jį užgožė, per priedainį, atvėrus balsą, situacija pasitaisė į gerąją pusę.

Laikas atėjo ir vakaro staigmenai – Diletai sceną palikus, į ją įžengė Monika Linkytė. Kiek keistokas buvo atlikėjos pasitikimas iš klausytojų pusės, nes nelabai kas sureagavo į pasirodžiusią viešnią, o ir sveikintis Monikai teko du kartus. Trumpai papasakojusi istoriją iš apkeliauto Nepalo apie tenai gimusį „Nepalo himną“, kuriuo tapo šių metų su Somovu įrašytas kūrinys „Šilkas“, jį ir sudainavo.

Monika Linkytė

Monikos atlikimas buvo graži ir papildoma vakaro atgaiva, tačiau, publika į šį pasirodymą reagavo vangiai arba santūriai, tiek nuo atlikėjos pasitikimo, tiek dainai pasibaigus.

Diletai sugrįžus buvo atlikta albumo daina „Nebaisu“, kurią ji pati parašė nakties metu miegodama, vis pabusdama, parašydama sakinį ir vėl užmigdama, kol galų gale išėjo ir visa daina. Visgi, lėtas ir jausmingas pasirodymas neišlaikė klausytojų dėmesio, kadangi pastebėjau nemažai besišnekučiuojančių tarpusavyje žmonių.

Kurinį „Stay“ Dileta atliko savęs netaupydama, su nemažai aukštų ir sudėtingų natų. Leonas grodamas visai „kaifavo“ ir buvo atsidavęs muzikai. Kalbant apie Leoną, viso koncerto metu buvo labai įdomu stebėti, kaip jis įsijautęs ir nuoširdžiai groja muziką.

Tikras vakarėlis prasidėjo ties kūriniu „Alive“. Viliojanti ir džiazinė pradžia perėjo ir švelniojo roko priedainį. Labai gražiai suskambo ir Diletos vokalas šioje dainoje.

Dileta vis bandė kalbinti ir judinti žmones prieiti arčiau scenos, tačiau tai buvo daroma droviai ir nenoriai arba visai nedaroma.

Laukiau neseniai pristatytos dainos „Back To Life“ ir nekantravau, kaip išpildys šį kūrinį, kuris reikalauja ypatingo vokalinio stuburo. Vis tik Dileta puikiai susitvarkė su galingu priedainiu ir energija, kurios jis reikalauja.

Vakarėlis tęsėsi su galingomis gitaromis ir būgnais atliekant „Wild Things“. Daina, o ypač jos stulpelis, itin panaši į Imagine Dragons hitą „Rdioactive“. Ir ne vien tik tonacija, bet ir melodine linija. Kūrinys užvedantis ir aktyvus, bet publika, rodos, vis tiek neužsivedė. Nors dainai pasibaigus keletas žmonių paplojo net ir atsistoję.

Diletai išsirišus ir pasileidus plaukus bei atsisėdus ant scenos krašto, paskutinė dar sykį suskambo „Back To Life“, tik šįkart akustinė jos versija. Dainos priedainiai buvo truputį pakeisti ir „apraminti“, su vokaliniu užlaikymu.

Vakaro duetui ėmus dėkoti, klausytojai atsistoto nuo kėdžių, prie scenos ėmė būriuotis gerbėjai su gėlėmis. Dar nespėjus pasitraukti nuo scenos, atlikėjai išgirdo prašymus „pakartot“, tad nieko nelaukę muzikantai sugrojo energingąją „Wild Things“. Tik prieš tai Diletai pagaliau pavyko sutarti, kad žmonės prieis arčiau scenos.

Dileta ir Leon Somov

Atlikėja jau buvo visai atsipalaidavusi ir mėgavosi akimirka. Gerbėjai pirmose eilėse pasidavė aktyvumo reikalaujančiam kūriniui ir daug šoko. Dileta vakarą užbaigė puikiai ir pilnu vokaliniu pajėgumu. Muzikantai darsyk padėkoję greitai paliko sceną.

Koncerte skambėjusi muzika buvo gera ir kokybiška, tik reikėjo palaukti, kol Dileta vokaliai atsipalaiduos ir dainas atliks efektyviau. Galima pastebėti ir faktorių, jog publika neatrodė labai nusiteikusi reaguoti, palaikyti bei skatinti atlikėjų progresą. Apibendrinant – koncertas buvo tvarkingas, su keletu netikslumų ir palikęs vietos tobulėti laukiantiems pasirodymams.

Įvertinimas: 8 iš 10

Dileta ir Leon Somov

Pasidalink:

REKOMENDUOJAMI

NAUJIENOS