Justino Jaručio ir Jessica Shy koncerto apžvalga: per valandą išpirkti bilietai ir pirmą kartą sugroti būsimi hitai

Justinas Jarutis ir Jessica Shy
Justinas Jarutis ir Jessica Shy © Gabrielius Jauniškis
Lietingą gegužės 25-os antradienio vakarą jaukioje Šv. Kotrynos bažnyčioje įvyko pirmasis Justino Jaručio ir Jessica Shy koncertas. Akimirksniu išpirktos visos įmanomos klausytojų kėdės liudijo muzikinio dueto populiarumą. Koncertas pasižymėjo muzikinių naujienų gausa bei smagiu susirinkusių klausytojų įtraukimu į atlikėjų kūrybinę kelionę.

Keturiolika metų koncertuojantis Justinas Jarutis ir trečius metus muzikuojanti Džesika Šyvokaitė, žinoma Jessica Shy pseudonimu, populiarumu skųstis negali. Pirmasis paskelbimas apie įvyksiantį koncertą patyrė žaibišką susidomėjimą – bilietai buvo išpirkti per valandą. Gerbėjų prašymų paskelbtas papildomas koncertas sulaukė lygiai tokio paties scenarijaus. Vėliau duetas paviešino informaciją ir apie trečią, ir apie ketvirtą renginį – visi keturi akimirksniu prisiklijavo ženklelį „sold out“.

Dar neįėjus į koncerto salę, mane, kaip ir kiekvieną svečią, organizatoriai pasitiko su dovana – atviruku, kurio vienoje pusėje Justino ir Jessicos atvaizdas, o kitoje – ranka sunumeruotos laukiančios dainos, tik bene kas antros dainos vietoje paliktas tarpas ir užbrėžtas brūkšnys. Kadangi atlikėjai prašė atsinešti savo rašiklius, supratau, kad pavadinimą turėsiu įrašyti pats. Tai pasirodė geras įtraukimas į koncertą, laukiau, kas čia bus.

Salėje kaupėsi dūmai, skambėjo pakili džiazo muzika, nuo dūmų vaizdas tirštėjo, laukėme kiek vėluojančio dueto. Scenoje per vidurį stovėjo butaforinės baltos, medžių lapais apaugusios durys, šalia jų – fortepijonas. Žmonių buvo tiek, kiek leistina, tačiau atrodė daug. Turbūt dėl primiršto jausmo būti apsuptam daugiau nei šimto žmonių, net ir po dvi paliktos laisvos vietos tarp žiūrovų sudarė gausios salės jausmą.

Šviesos prigeso, į sceną plojimais pasitinkant įžengė Justinas Jarutis. Iš karto nepuolęs nieko sakyti, ramiai atsisėdo ir įsitaisė kėdėje, permetė akustinės gitaros petnešą per petį, giliai atsiduso, trumpai pasisveikino ir užgrojo pirmuosius akordus. Dar niekur negirdėtą dainą lydėjo ir pritariamasis dar žiūrovams nepasirodžiusios Jessicos Shy balsas, ji šalia Justino atsistojo tik kūriniui įpusėjus. Jessica buvo pasipuošusi jos išskirtinio įvaizdžio dalimi tapusiu žėrinčiu galvos aksesuaru, dėvėjo baltą blizgančią suknelę.

„Nežinau, kada taip paskutinį kartą jaudinausi. Atrodo, širdis iššoks“ – savo milžiniško jaudulio neslėpė Jessica. Vėliau pasiteiravo, ar visi pasiėmė rašiklius ir paaiškino, jog šį vakarą mes turime užduotį sugalvoti pavadinimus dainoms, kurias atlikėjai planuoja išleisti ateityje.

Jessica Shy

Vakaras pavadintas taip: „Dainos be pavadinimo“. Būtent tai ir simbolizavo atvirutėje palikti tušti tarpai tarp dainų. Tad pirmą dainą, remdamasis skambėjusiais žodžiais pavadinau „Mano amžinai“.

Antroji daina taip pat buvo nauja, jai priskyriau pavadinimą „Kiek mums skirta laiko“. Atliekant šį kūrinį atsiskleidė Jessicos švelnus velvetinis balso tembras. Nors Justino mikrofonas skambėjo per garsiai, daina pasirodė patraukli ausiai.

Vėliau sekė pirmoji visiems žinoma daina „Viskas, ką turiu“, kuri vien Youtube platformoje bendrai su remiksuota versija turi beveik 9 milijonus peržiūrų. Daina gyvai atlikta puikiai intonuojant. Ją pabaigus Jessica išreiškė gailestį, jog dėl kaukių negali matyti žmonių veidų ir emocijų, tad paklausė žiūrovų, ar jiems patinka, – visi smarkiai ir palaikančiai paplojo. Rodos, publika pirmą kartą sureagavo energingai, iki tol pamažu vyko apšilimas.

Justinas atviravo, jog prieš daugiau nei metus jiedu parašė pirmąjį kūrinį „Alright“, o karantino metu sukūrė net septyniolika dainų. Jessica pridėjo, kad jų planuose – šimtas. Kadangi žodžiai užfiksuoti, lauksime jų ištesėjimo. Ritminga pradžia pasitiko daina darbiniu pavadinimu „Stotelė“, kurią aš pavadinau „Vienintelė pasauly“.

„Mums reikia įsitikinti, kad šį vakarą jūs su mumis. Žinau, kad esat su kaukėm, bet jums reikės dainuoti“ – nudžiuginti, o galbūt kai ką ir bauginti bandė Justinas. Išdainuoti reikėjo nesudėtingą balsinį „O oo“. Pirmasis žiūrovų bandymas buvo itin nesėkmingas ir nutolęs nuo tonacijos, tad salėje nuskambėjo juokas. Sekantis kartas jau pasirodė sėkmingesnis. Vėliau Justinas patikino, kad publika gali prisijungti tada, kai pati to norės.

Koncerto apšvietimu rūpinosi vienas geriausių šalyje dailininkų Arvydas Buinauskas, tad netrukus, nušvitus bažnyčios skliautams, suskambo singlas „Rami“. Jarutis buvo ypatingai įsijautęs į jautrią baladę, Jessica pritariamuoju vokalu papildė dainos priedainį. Justinas prisipažino, kad po tiek laiko nebuvimo scenoje pasitikėjimas savimi nyksta. Vėliau sugrojo dar vieną negirdėtą jausmingą kūrinį. Dainą pavadinau „Viskas taip pat, tik aš jau nebe aš“.

Justinas Jarutis

Po dainos, Justinui stojantis nuo kėdės, Jessica visus perspėjo, kad jis itin jaudinasi, nes pirmą kartą gros fortepijonu viešai. Šis iš karto atsiprašė už būsimas klaidas, o Jessica pridūrė, kad pati mirtų iš jaudulio. Daina, kurią pavadinau „Ar įsileisi?“ nuskambėjo puikiai, ši man patiko labiausiai iš visų negirdėtų kūrinių.

Fortepijono harmonija, gražūs žodžiai ir melodinga daina kartu su apšvietimu užbūrė. Labai laukiu, kada duetas šią dainą pristatys viešai ir išleis jos įrašą. Manau, ji sužavėjo ne mane vieną – pasirodymas buvo palydėtas gausiais plojimais. O Justinui tikrai nėra ko jaudintis – groti jis gali.

Grįžęs prie gitaros, Jarutis pradėjo dainą, kurią abu su Jessica sukūrė finalininkui Artūrui „Lietuvos Balso“ projekte. Dainą „Nieks nepasikeis“ žmonės taip pat pasitiko plojimais. Baigiant kūrinį, Justinas pasakojo istoriją, jog tuo metu, kai kūrinį nusiuntė Amerikos kompanijai „Universal Music“, šios atstovai pasakė, kad ji primena atlikėjos Anastasia pasaulinį hitą „Left Outside Alone“.

Jauduliui atslūgstant, atlikėjai sugrojo naujausią Jessicos dainą „Užmerk man akis“. Mėlyna šviesa nuspalvino visą sceną. Žybčiojant šviesoms, žmonės plojo į ritmą. Bažnyčios sienas nuspalvinus vaivorykštės spalvomis, suskambo ir hitas „Savęs“.

„Kiekvieną rugpjūtį tenka išsiskirti su tuo, ką tą vasarą įsimylėjai“ – ilgesingais žodžiais Justinas pristatė dainą, kurią taip ir pavadinau: „Pamilau tave rugpjūtį“. Kūrinys buvo greito tempo, nesunkiai įsimenamas, puikiai įsivaizdavau jį ir kaip galimą singlą. Publiką atlikėjai įtraukė paprašę kartu sudainuoti po vieną priedainio eilutę.

Koncerto metu nuskambėjo ir dar vienas Justino prašymas – reaguoti į jų rašomas dainas ir per socialinius tinklus parašyti savo atsiliepimus. Sudainavus neseniai jųdviejų išleistą dainą „Tu palauk“ ir naują, mano pavadintą „Šilumos“, Jessica pradėjo muzikinę dedikaciją merginoms: „Šią daina skiriu visoms moterims, merginoms, panelėms, esančioms čia. Dainą parašiau jums ir sulyginau jus su rože – gėle, kurią reikia saugoti, kad ja galėtų grožėtis kiti.“

Skambant pačios parašytam hitui „Rožė“, raudonas apšvietimas atspindėjo vaizdo klipą bei apdainuojamą gėlę. Antrąją dainos dalį lydėjo žiūrovų plojimai.

Koncertui einant į pabaigą, akustine versija buvo sudainuotas ir lauktas pirmasis Justino lietuviškas hitas „Tavęs“. Publika pati užbaiginėjo paskutinius jos stulpelius. Vakaro herojai atsisveikino ir išėjo pro sceninoje stovėjusias duris, tačiau skambant maždaug minutės ilgio plojimams, abu, kaip ir buvo galima tikėtis, sugrįžo. O paskutinė daina, visgi, buvo palikta staigmenai, nes „Alright“ atvirutės sąraše neįvardinta. Visa salė atsistojusi plojo ir dainavo kartu. Atlikėjai padėkoję nusilenkė ir išėjo į užkulisius.

Jessica koncerto metu gerai tvarkėsi su vokalu, šilkinis balsas skambėjo švariai ir įtaigiai. O Justinui vokalinio stabilumo pritrūko, kadangi buvo girdimi įstojimų į dainą bei intonavimo netikslumai. Pagirti galiu už šaunų sugrojimą gitara bei fortepijonu, kuriuo atlikta daina tapo vakaro mėgstamiausia.

Nors buvo sudainuota aštuoniolika kūrinių, koncertas visai neprailgo. Atlikėjų bendravimas labai šiltas, buitiškas ir paprastas. Kalbėdami jie nesielgė formaliai, atrodė, jog kiekvieną atėjusį priėmė lyg į savo namus. O lietus, lydėjęs iki koncerto ir tebesitęsęs po jo, tiko prie viduje tvyrojusios atmosferos. Ramybė, tikrumas ir jaukumas – taip atrodė dueto koncertas.

Įvertinimas: 9 iš 10

Justinas Jarutis ir Jessica Shy

Pasidalink:

REKOMENDUOJAMI

NAUJIENOS