Šešios muzikos apdovanojimų M.A.M.A. statulėlės, net du metus iš eilės geriausio Lietuvos atlikėjo titulas, didžiuliai, abejingų nepaliekantys koncertai – visa tai vienam garsiausių šalies kūrėjų pavyko pasiekti per kūrybos dešimtmetį.
„Kelionė link šio albumo prasidėjo dar 2020 metų kovą, kai prasidėjo pirmoji pandemijos banga, po to sekė, antroji, vėliau dėl persidirbimo turėjau tam tikrų sveikatos problemų, dar pridėkime skyrybas ir naujus santykius ir, manau, turime puikų receptą geram albumui.
Per visą šį dvejų, žvėriškai sunkių metų laikotarpį, kūriau, bet nebuvau tikras, kaip pasielgti su šiomis dainomis. Kažkiek buvau pasimetęs ir užsisukęs savo rate. Bet tuomet sutikau žmogų, kuris prieš aštuonis metus prodiusavo mano pirmąją solinę dainą „Rėkti trypiant kojom“ ir pasiūlė vėl užsukti į studiją ir parodyti naują kūrybą. Taip viskas ir prasidėjo“, – apie naujo albumo gimimą pasakoja V.Bareikis.
Visą albumą „Fortūna“ prodiusavo muzikiniame pasaulyje gerai žinomas prodiuseris Snore Bergerud. Kūrėjams pavyko sukurti naują Vido skambesį bei muzikinio rinkinio vientisumą, kuris nustebins klausytojus.
„Pirmiausia parodžiau Snorei apie 20 dainų demo ir tada jis pasakė, kad mato tame labai daug potencialo bei pasiūlė į skirtingą ir labai kontrastingą mano kūrybą pažvelgti kaip į kokį miuziklą ar knygą iš daugelio skirtingų dalių.
Tai man atvėrė akis ir pamačiau visą albumo visumą. Jį sudaro tarsi 3 dalys – pirmoji gili ir liūdna, krizinė dalis, antroji – šviesi ir įkvepianti, o trečioji – absurdiška, energinga ir komiška. Visa tai skiria 2 reklaminės pauzės“, – apie naująjį albumą, kurį jau galima rasti visose skaitmeninėse muzikos pasiklausymo platformose, pasakoja Vidas.
Konceptualiame albume „Fortūna“ nugulė 14 atlikėjo kūrinių, iš kurių tik vieną klausytojai jau turi galimybę išgirsti, tai sausio mėnesį pasirodę pirmasis albumo singlas – „Kupranugaris“, kurį atlikėjas įrašė kartu su kito hito bendraautoriais grupe „8 Kambarys“.
Pasak paties V.Bareikio, „Kupranugario“ sėkmė labai įkvėpė laukti albumo pasirodymo, o įvykusios šešios uždaros perklausos ištikimiausiems gerbėjams parodė, kad klausytojai naują kūrybą priima pozityviai.