Vidas Bareikis „Aš Nepamesiu Savo Dainos“: dainai tinka posakis „dainuoju tai, ką matau“

Vidas Bareikis
Vidas Bareikis / Dainos „Aš Nepamesiu Savo Dainos“ viršelis
Muzikos portalas REVIU pradeda apdovanojimų M.A.M.A. 2020 nominacijų apžvalgas. Pirmojoje apžvalgoje – „Metų dainai" nominuotas Vido Bareikio singlas „Aš nepamesiu savo dainos".

Vasaros pabaigoje išleistas Vido Bareikio teatrinio popso kūrinys, gerbėjus papirka paprastumu, kompozicijos lengvumu ir itin greitai galvon įstringančiu dainos priedainiu.

Pirma mintis, iškylanti į paviršių beklausant dainos – kad ji labai Bareikiška. Ir ką tai sako? Pirma, tai nurodo, kad atlikėjas toliau išlaiko savo kūrybinę bei atlikimo stilistiką, persmelktą kalbamuoju teatriniu žanru, kadangi pats atlikėjas ilgą laiką praleido teatro režisūros veikloje. Kitu atveju, tai reiškia išskirtinai šiam atlikėjui tinkamą seną gerą posakį „dainuoju tai, ką matau“.

Ir tame nėra nieko nei blogo, nei gero. Viena vertus, tokia kūryba suteikia daugiau laisvės autoriui rašyti pasitelkiant minčių srauto techniką ir dainoje išsakyti tai, apie ką iš tiesų norisi kalbėti.

Kita vertus, tokio stiliaus daina yra lengvinanti aplinkybė ją rašant, kadangi autoriui nereikia vadovautis tradiciniu žodžių rimavimu ar ieškoti tinkamo tradicinei dainai teksto, o labiau keliauti pasroviui pagal mintines užgaidas ir norimus žodžius tiesiog „pritempinėti“ prie rimo bei muzikos ritmo.

Klausantis dainos aiškus tampa ir kitas dalykas, jog atlikėjas pradėjo išskirtinai kurti dainas vaikams. Savo elektroniniais motyvais primena „Tele Bim Bam“ laikus, taip pat su šia daina tęsiama stiliaus serija, prasidėjusi su „Anykščių šilelis“, „Mergaitė Na Na Na“ ar „Varnos ir Kikiliai“.

Pagrindinis dainos privalumas – ji greitai įsimena. Už kūrinį galima balsuoti dėl teigiamos nuotaikos ar indėlio vaikų muzikai.

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

8 Kambarys © Lukas Gricius

Dainą „Niekada“ pristatantis 8 Kambarys: „Norime, kad klausytojai žinotų, ką išgyvename viduje“

Visi esame įsitikinę, kad geriau niekada nesakyti niekada. Ne kartą esame pažadėję sau: „ne, niekada“ ir vėl sugrįžę prie to paties. Taip, pasak grupės „8 Kambarys“ narių Deivido Alejūno-Corsalio ir Karolio Talučio-Talaz, pristatančių naujausią kūrinį „Niekada“, dažniausiai veikia meilė. „Tai yra labai žmogiška, todėl kiekvienas šį kūrinį supras ir atras save“, – sako jie.

LIETUVA
Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS