Ukrainos reperė Alyona Alyona: „Mes laimėsime, nenustokite mums padėti!“

Alyona Alyona
Alyona Alyona / Asmeninis albumas
Šiandien, Vilniuje muzikos klube „Line Up“ į sceną lips žinoma Ukrainos repo atlikėja – Alyona Alyona. Prasidėjus karui, ji savo gimtame miestelyje prisijungė prie medicininės pagalbos savanorystės, bet vėliau supratusi, kad turi padėti savo šaliai ir kitais būdais išvyko ir šiandien, po ilgo laiko ji pirmą kartą lips į sceną - dalintis ne tik savo muzika, bet ir svarbiausiomis žiniomis apie Ukrainą.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Vakar tik atvykusi į Vilnių Alyona Alyona ne tik dalino interviu, bet skubėjo susitikti ir „Ačiū“ ištarti Olegui Surajevui bei jo įkurtam „1 K Paramos fondui“: „Aš būtinai turiu padėkoti, jie daro tiek daug!“,- dalinosi mintimis atlikėja. Prieš šiandienos koncertą, susėdome „Line Up“ klube prie bėgių, pasikalbėti apie situaciją Ukrainoje ir verdančius jausmus su Ukrainos hiphopo atlikėja. 

Alyona Alyona kaip tu jautiesi šiuo metu?

Sunkus klausimas. Jaučiuosi tikriausiai, kaip ir visi – visaip. Atrodo, kad sunkiausia dabar man kaip atlikėjai, vėl į rankas paimti mikrofoną. Žinot, mano muzika nėra lyriška ar kokia įprasta pop muzika. Prasidėjus karui, net neįsivaizdavau, kaip vėl reikės lipti į sceną. Buvau gavusi daugybę pakvietimų koncertuoti, daugelio jų aš atsisakiau, nes pradžioje man būtinai reikėjo laiko suprasti, kad visi aplinkiniai man kartojantys: „Žinai, savanoriauti gali beveik visi, tereikia juos tinkamai apmokyti, tačiau ne kiekvienas gali paimti į rankas mikrofoną ir skleisti žinią“ yra teisūs. Šią mintį man tikrai reikėjo prisijaukinti, kad vis tik galiu ne tik savo rankomis, bet būtent skleidžiama žinute padėti savo šaliai, rinkti paramai pinigus ir t.t.

Papasakok apie savo savanorystę.

Tik prasidėjus karui, aš grįžau į savo gimtus namus ir prisijungiau prie medicininės pagalbos savanorystės. Taigi dabar galiu sakyti, kad turiu ir kitą profesiją – esu medicinos savanorė ir tuo labai didžiuojuosi! Mes gauname labai daug medikamentinės pagalbos iš visos Europos ir iš Lietuvos! Man buvo labai svarbu prie visko prisidėti savo rankomis, dabar savo šalį matau visai kitaip – kaip vieną didelį organizmą: mes kartu kvėpuojame, mes turime vieną širdį!

Mes atrodo padedame Ukrainai, kiek galime, bet kartais vis tiek aplanko jausmas, kad nepakankamai.

Mes iš tikrųjų jaučiame didelį dėmesį, tiek visko atkeliauja mašinomis, traukiniais! Mes nežinome, kada mes laimėsime, bet mes tikrai laimėsime, prašau nenustokit mums padėti! Iš tiesų visiems vaikams, ir visiems vaikams Lietuvoje linkiu niekada nepamatyti karo, tikro karo. Žinot, tikriausiai visi galime pyktis, galime nesikalbėti, bet, prašau, jokio karo negali būti! Tai vienintelis mano troškimas dabar.

Ką, norėtųsi perduoti visiems, kurie atkeliaus į koncertą Vilniuje?

Dabar yra laikas tikėti mūsų kariais, laikas pasakyti „Ačiū!“ visiems, kas mums padeda, pasakyti „Ačiū!“ visiems, kas mus įsileidote į savo namus, čia. Dabar yra laikas būti stipriems ir laukti, kada vėl galėsime grįžti į mūsų šalį, nes ji mūsų laukia!

Šiandien, gegužės 4 dieną, trečiadienį, nuo 19 val., „Line Up“ (Geležinkelio g. 6) kartu su lietuviais „Freestarz“ koncertuos – Alyona Alyona.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Kontaktas

Trijų šalių menininkai surengs muzikinį eksperimentą: muzika skambės be tradicinių instrumentų

Provokuojančios naujos muzikos renginių serija „Kontaktas” pristato pirmąjį šio sezono renginį – koncertą „Vibrance”, vyksiantį jau rugsėjo 24 dieną, 20:00 valandą, galerijoje Arka (Aušros Vartų g. 7). Eksperimente, tyrinėjančiame gyvos elektronikos ir įvairių objektų skleidžiamos vibracijos derinį, pasirodys žymus šveicarų šiuolaikinės muzikos kolektyvas “Input Duo”.

LIETUVA
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS