Trijų šalių menininkai surengs muzikinį eksperimentą: muzika skambės be tradicinių instrumentų

Kontaktas
„Kontaktas” / Organizatorių nuotr.
Provokuojančios naujos muzikos renginių serija „Kontaktas” pristato pirmąjį šio sezono renginį - koncertą „Vibrance”, vyksiantį jau rugsėjo 24 dieną, 20:00 valandą, galerijoje Arka (Aušros Vartų g. 7). Eksperimente, tyrinėjančiame gyvos elektronikos ir įvairių objektų skleidžiamos vibracijos derinį, pasirodys žymus šveicarų šiuolaikinės muzikos kolektyvas “Input Duo”.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Vibrance – tai bendras pirmą kartą Lietuvoje pasirodančių „Input Duo”, Lietuvos menininkų Augustės Vickunaitės, Tado Stalygos bei Italijos kompozitorių Luca Guidarini ir Alessandro Perini darbas.

Skirtingos stilistikos kūrėjai susitiks išskirtiniam pasirodymui, kurį išgirsti gyvai klausytojai galės tik vieną kartą. Atlikėjai, atsisakę visų tradicinių instrumentų, bet įgalinę savo fizinius kūnus bei jų judėjimą kaip muzikos elementus, tampa mediumu, leidžiančiu šioms vibracijoms sklisti.

Pasirodymo konceptas remiasi filosofine antropocentrizmo pasaulėžiūra, teigiančia, jog žmogus yra reikšmingiausia būtybė visatoje, o pasaulis yra vertinamas remiantis žmogiškomis vertybėmis ir patirtimis.

Renginio metu nebus naudojami klasikiniai instrumentai, klausytojams bus suteikta galimybė pajusti skirtingų šaltinių kuriamas vibracijas, pasinerti į santykį tarp skirtingų objektų, atlikėjų ir garsų.

Koncerte pasirodys kolektyvas „Input Duo”, suburtas Alberto Anhaus ir Núria Carbó, įsikūręs Berne, Šveicarijoje, siekia ieškoti naujų muzikos išraiškos būdų, derindamas elektroninius prietaisus, mechaninius objektus ir neįprastus instrumentus. Kolektyvas pristato multimedijų pasirodymus, pagrįstus vaizdo, šviesos ir elektronikos sąveika, ir kuria universalius ir logistiškai patogius projektus, kurie tiktų šiuolaikiniam sparčiai besikeičiančiam, ekspansyviam pasauliui.

„Kontaktas” – tai provokuojančios naujos muzikos renginių serija, kurioje skamba įdomiausi šių dienų kompozitoriai ir atlikėjai. Čia pristatomi nauji kūriniai, o ypatingą reikšmę turi kūrybiniai procesai, apimantys kompozitorių ir atlikėjų bendradarbiavimą. Abi pusės kviečiamos eksperimentuoti, ieškoti naujų instrumentų raiškos būdų ir permąstyti savo kūrybines nuostatas.

Daugiau informacijos apie renginį galite rasti Facebook puslapyje Kontaktas ir www.kontaktasvnems.com. Bilietus platina tickets.paysera.com.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS