The Weeknd albumas „After Hours”: neįtikėtina sėkmė ir išsilaisvinimas iš skausmo gniaužtų

The Weeknd albumas After Hours
The Weeknd
The Weeknd albumas After Hours
The Weeknd
Amerikos leidybinei kompanijai Universal Music Group priklausančios įrašų studijos 2020 m. kovo 20 dieną išleido The Weeknd albumą „After Hours“. Tai jau 4-asis R&B ir pop muzikos atlikėjo bei dainų autoriaus Abel Makkonen Tesfaye, pasauliui žinomo The Weeknd pseudonimu, studijinis albumas.

Amerikos leidybinei kompanijai Universal Music Group priklausančios įrašų studijos 2020 m. kovo 20 dieną išleido The Weeknd albumą „After Hours“. Tai jau 4-asis R&B ir pop muzikos atlikėjo bei dainų autoriaus Abel Makkonen Tesfaye, pasauliui žinomo The Weeknd pseudonimu, studijinis albumas.

Debiuto sėkmė

Tik pasirodęs albumas patyrė, kol kas, didžiausią sėkmę pasaulio muzikoje šiais metais ir tapo daugiausiai parduotu albumu per pirmąją savaitę. „After hours“ debiutavo pirmoje vietoje Amerikos albumų topų lentelėje Billboard 200 ir šioje pozicijoje stabiliai išsilaikė mėnesį laiko. Paskutinį kartą tokį rezultatą demonstravo 2018-aisiais reperis Drake su albumu „Scorpion“. Pirmą vietą tarp albumų The Weeknd pasiekė ir dar 16-oje kitų pasaulio šalių.

Tope – visos albumo dainos

Albumą sudaro 14 studijinių dainų, kurios per pirmąją savaitę visos – taip, visos – iš karto pateko į Billboard Hot 100 Amerikos topų lentelę, iš kurių net 10 užkopė į top40, singlai „Heartless“ ir „Blinding lights“ karūnavo topo viršūnę, „In your eyes“ debiutavo 16 pozicijoje. Matyt, belieka sulaukti 2021-ųjų Grammy apdovanojimų.

Santykiai, skausmas ir kraujas

Albume skambančios dainos detalizuoja santykius, kurie baigėsi įskaudinimu ir širdies sudaužymu. Skausmas, netektis, prasmės praradimas, neviltis, sielos klajonės atsispindi ir jau paviešintuose vaizdo klipuose, kuriuose regima nemažai kūno įbrėžimų, sužeidimų ir kraujo elementų. Single „In your eyes“ skausmas perteikiamas peraugęs į pyktį, kuris pasireiškia per „buvusios“ vaikymąsi peiliu, kuri, atsidūrusi akistatoje su pačiu atlikėju Tesfaye, kirviu nukerta jo galvą ir vėliau su ja šoka. Tokiu metaforišku būdu atlikėjas drąsiai išreiškia buvusių santykių skausmą ir kraštutine forma pasauliui perteikia viduje slypinčius išgyvenimus. Klipas savotiškai primena Michael Jackson 80-ujų legendinį ir iki šiol vieną galingiausių istorijoje siaubo vaizdo klipų „Thriller“. Simboliškai, paskutinė albumo daina yra visiškas muzikinis ir tematinis finalas, joje kalbama apie galutinį „nukraujavimą“ perkeltine prasme, ir savęs praradimą. Tekste nemažai užuominų ir nuorodų į buvusius atlikėjo santykius su Amerikos top modeliu Bella Hadid, žodžiai ir klipas perteikiami per netekties ir metaforiško smurto prizmę, o pats kūrinys ir vadinasi „Until i bleed out“ (“Kol aš nukraujuosiu“). Daina pademonstruoja visai kitą lygį, joje naudojami kūrybiški garso sprendimai, primenantys besisukančią plokštelę, garsas lėtinamas ir greitinamas vienu metu, klipo kadrai persipina vaizdo sukimusi pirmyn-atgal.

Singlai. Karūna – ne iš karto

Albumas jau turi 3 singlus, iš kurių pats pirmasis R&B, hip hop ir 90-ujų samplaikos „Heartless“ buvo pristatytas dar 2019 lapkritį, užkopė į pirmąją Billboard Hot 100 vietą ir altikėjo sąskaitoje tapo ketvirtuoju kūriniu šioje pozicijoje. Po poros dienų buvo išleistas ir antrasis singlas „Blinding lihts“, kuris debiutavo 11, nukrito iki 52, vėl pakilo į top10 ir tik septynioliktąją savaitę pasiekė topo viršūnę, kurioje, susumavus, praleido 4 savaites. Trečiojo singlo poziciją užėmė post-disco žanro daina „In your eyes“. Šis kūrinys pademostravo stiprią 80-ųjų įtaką kūrybai, iškeldamas saksofoną solo partijai, o stiliumi primenantis ir Katy Perry „Last Friday night“ ar prancūzų grupės M83 pop-dream žanro hitą „Midnight summer“.

Diktuoja madą

Ne paslaptis, kad šiandien mada atsigręžė keturiasdešimt metų atgal. Albumas „After hours“ pasižymi tvirtu 80-ųjų skambesiu, garsai patalpinti aiduose, girdimi šiam laikmečiui būdingi instrumentai, muzika leidžia pasinerti į praėjusių dešimtmečių asmosferą, o visa tai suteikia ir nostalgijos jausmą. The Weeknd kartu su kitais muzikos pasaulio vardais diktuoja stiprią ir naują ateinančią kryptį ateities hitams ir muzikos industrijai globaline prasme. O tai vyksta ne tik pasaulio muzikos kontekste, bet pamažu atkeliauja ir į Lietuvos rinką.

REVIU rekomenduoja: paklausyk

Pasidalink:

NAUJIENOS