The Roop „On Fire“: tai – paskutinė analizė, kodėl ši daina yra gera

The Roop On Fire
The Roop / Asmeninis albumas
REVIU tęsia M.A.M.A. 2020 nominacijų apžvalgas. Antrojoje apžvalgoje – kategorijai „Metų daina" nominuotas grupės The Roop singlas „On Fire".

Ši daina tiesiog yra ypatinga. Visi viską žino, visiems viskas aišku, rodos, pridurti nebėra ko, apžvalgą galima baigti. Tad nominacijos proga darau paskutinę šios dainos analizę, nes daugiau apie, kodėl muzikaliai ši daina yra gera, nebekalbėsime.

„On Fire“ prasideda statement‘u. Ir tai yra raktas į pagrindinę dainos mintį, kurią klausytojas vėliau atsirakins: „Aš ne per senas, galiu daryti pokyčius ir eiti toliau.“

Ties šia eilute dainos autorius paima tikslinę 30-40-mečių auditoriją, iš kurios yra tikimasi padoraus, visuomenei priimtino elgesio, nors viduje jie vis dar jaučiasi jaunais ar net vaikais ir nori leisti kartais sau pasielgti kvailai.

Frazė „Aš esu ne per senas“ turėtų sujaudinti bene kiekvieną gyvą žmogų. Daina turi dvi įsimintinas melodijas, kurios suformuoja du priedainius. Galima tai vadinti priešrefrenu, tačiau man labiau patinka mintis apie du priedainius. Naujai ir iš niekur atsiradusi gitarinė melodija, sakanti welcome to the song klausytoją paima už rankų ir priima į dainą.

Ir jei iki šios dalies dar klausytojo kūrinys nepaėmė, tuomet ji tai padaro prasidėjus pagrindiniam dainos priedainiui, kuomet pasirodo susintetinta dūdelė.

Čia klausytojas tiesiog yra suimamas į dainą, be galimybės iš jos išeiti anksčiau nei ji pasibaigs. Įvyksta atgaiva – kaip iš medžio iškritusi, negirdėtas naujas tembras, kuris pakelia ir nuskraidina į karuselę, vakarėlį, užtikrina gerą laiką.

Maža to, nuo antrojo priedainio groja dvi pagrindinės melodijos vienu metu – dūdelė ir gitara. Kompozicijos apibendrinimas: unikali, užkabinanti, paprasta, bet gudri.

Daina kintanti ir auganti, rodos, balaganas, bet labai aiškiai ir muzikaliai pagrįsta. Dėka struktūrinio sprendimo, kūrinys provokuoja jį pamėgti.

Dainą sėkmė lydėjo ir dėl jos įvaizdžio. Buvo naudojami šmaikštūs didinimo stiklai, parodijuojami rankų judesiai, ne visiškai lengvas šokis, bet išmokstamas kiekvienam. Balsą atiduoti šiai dainai galima už tarptautinio masto reiškinio sukūrimą lietuviškoje scenoje ir šalies vardo garsinimą.

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

8 Kambarys © Lukas Gricius

Dainą „Niekada“ pristatantis 8 Kambarys: „Norime, kad klausytojai žinotų, ką išgyvename viduje“

Visi esame įsitikinę, kad geriau niekada nesakyti niekada. Ne kartą esame pažadėję sau: „ne, niekada“ ir vėl sugrįžę prie to paties. Taip, pasak grupės „8 Kambarys“ narių Deivido Alejūno-Corsalio ir Karolio Talučio-Talaz, pristatančių naujausią kūrinį „Niekada“, dažniausiai veikia meilė. „Tai yra labai žmogiška, todėl kiekvienas šį kūrinį supras ir atras save“, – sako jie.

LIETUVA
Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS