„The Roop“ daina „Discoteque“ sumušė Lietuvos perklausų rekordą „Spotify“ platformoje

The ROOP V. Jokubauskas
The ROOP © V. Jokubauskas
„Eurovizijos" numylėtiniai „The Roop“ su praėjusį penktadienį išleista konkurso daina „Discoteque" sumušė Lietuvos perklausų rekordą „Spotify“ platformoje.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Singlas tapo daugiausiai perklausų surinkusia daina per vieną savaitę Lietuvos teritorijoje, informuoja muzikos žurnalas REVIU. Toks rekordas užfiksuotas patikrinus visų savaičių topų duomenis „Spotify“ platformoje nuo pat jos išpopuliarėjimo Lietuvoje dienos. Maža to, „The Roop“ įveikė patys save – prieš tai buvęs rekordas taip pat priklausė jiems ir jų dainai „On Fire“.

Tiek perklausų Lietuvoje per savaitę, kiek surinko daina „Discoteque“ (virš 110 tūkst.), nepavyko pasiekti jokiai kitai užsienio žvaigždei, pavyzdžiui, pasaulinius hitus leidžiančiai Billie Eilish, Arianai Grande, Drake, Tones and I ar Ed Sheeran, kurie mūsų šalyje ypač klausomi, populiarūs ir kadaise buvo užėmę tokias pat klausomiausiųjų pozicijas. Lietuvos atlikėjų TOP 10 kiekvieną savaitę skelbiantis REVIU pabrėžia, jog šią savaitę TOP dešimtuko pirmąją vietą užėmusi daina „Discoteque“ yra pirma ne tik išimtinai tarp lietuvių atlikėjų, bet ir tarp užsienio. Toks atvejis Lietuvoje ypatingai retas. Beje, į šios savaitės topą sugrįžo ir istorinė daina „On Fire“.

Šis pasiekimas rodo, kad mūsų šalis yra patriotiška, besidominti ir palaikanti savo kūrėjus, tad mitas, jog savoje šalyje pranašu nebūsi, bent jau čia, Lietuvoje, tikrai nebegalioja. Taip pat ši statistika įrodo ir stiprią „Eurovizijos“ konkurso įtaką dainoms. Nors dažnai atsiranda komentuojančių, kad konkursas nieko vertas ar neturi galios, visgi patirtis rodo priešingai.

Be to, džiugu ir tai, kad, stebint pastarųjų penkerių metų perklausų tendencijas, yra matoma, kad kuo toliau, tuo labiau Lietuvoje yra klausomasi vietinių atlikėjų kūrybos. Šiuo metu bendrą „Spotify“ perklausų šimtuką lietuvių dainos sudaro apie 20 procentų, kai tuo tarpu 2016-tais į jį patekdavo vos du ar keli atlikėjai – ten visada karaliaudavo Amerikos, Anglijos ir kitų Europos šalių muzikantai. Tad, nors ir karantinas, domėjimasis lietuviška muzika išgyvena pakilimo laikotarpį.

Tikėkimės, jog „The Roop“ fenomenas ir sėkmė įkvėps bei paskatins kitus šalies atlikėjus drąsiau nerti į Lietuvos rinką ir nebijoti patikėti, kad konkurencija su užsienio atlikėjais čia yra įmanoma.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Kontaktas

Trijų šalių menininkai surengs muzikinį eksperimentą: muzika skambės be tradicinių instrumentų

Provokuojančios naujos muzikos renginių serija „Kontaktas” pristato pirmąjį šio sezono renginį – koncertą „Vibrance”, vyksiantį jau rugsėjo 24 dieną, 20:00 valandą, galerijoje Arka (Aušros Vartų g. 7). Eksperimente, tyrinėjančiame gyvos elektronikos ir įvairių objektų skleidžiamos vibracijos derinį, pasirodys žymus šveicarų šiuolaikinės muzikos kolektyvas “Input Duo”.

LIETUVA
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS