Solo Ansamblis pristato dainą „Trance Atlanta“: kviečia atsipalaiduoti nuo muzikos industrijos standartų

Solo Ansamblis
Solo Ansamblis © Tomas Terekas
Kol muzikos pasaulis vis dar markstosi žiemą įprastame leidybiniame sąstingyje, „Solo Ansamblis“ naujus metus pradeda intensyviai. 2021-ųjų finišo tiesiojoje pristatę grupės internetinį puslapį, neįprastam koncertui besiruošiantys „liūdnojo šokio“ ambasadoriai išleidžia naują kūrinį. „Trance Atlanta“ pasirodo ne tik kartu su vaizdo klipu, bet ir išskirtinėje – minkštos plokštelės – laikmenoje.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Nūdieną vienas aktualiausių lietuviškų alternatyviosios muzikos kolektyvų dainoje atsispiria nuo dešimtojo dešimtmečio inovatorių – techno ir elektronikos dueto „EXEM“ – kūrinio „Atlanta“ motyvo.

„Tai lyg pamirštos šalies, Atlantidos, dabar jau paskendusios laiko vandenyne, simbolis“, – sako grupės „Solo Ansamblis“ nariai. Kūrybinį-semiotinį dialogą su minimo laikmečio dvasia saugiu atstumu mezgantys autoriai apeliuoja ir į anuomet populiarius Eurodance bei trance muzikos žanrus: aliuzijos koduojamos ir tekste, ir garse, ir vaizde.

Tiesa, muzikantai priduria, kad idėją veda ne noras moksliškai atkartoti ar archeologiškai atkurti – darbu „Trance Atlanta“ nebandoma prisirišti prie „EXEM“ šlovės ir legendos. Anaiptol: kuriamas naujas garsas bei muzikinė energija kviečia žaismingai, net šelmiškai, atsipalaiduoti nuo muzikos industrijos standartų, pradedant visuotinai priimtais skambesio etalonais, baigiant šokių kūrinių struktūromis. Tuo metu dainoje skanduojami žodžiai – savotiškas dadaistiškas gestas, priešprieša, oponuojanti pačios grupės kūrinių tekstams, kuriems įprastai skiriama daug dėmesio ir reikšmės.

Asociacijos LATGA finansuotą dainos „Trance Atlanta“ vaizdo klipą kūrė talentingas, alternatyviosios muzikos scenos vardų nesyk įvertintas jaunosios kartos režisierius Benas Ąžuolas Šarka. Retsykiais, atrodytų, vienišos, o kartais akivaizdžiai (savi)ironiją transliuojančios praėjusio amžiaus estetikos, taip pat neoninių lo-fi motyvų sklidinas vizualinis darbas, kaip ir daina, veikia ir kaip instinktyvus serotonino šūvis, ir kaip įsukanti, gal net truputį gyvuliška, psichozė.

Apie kontrastus bei saikingo komizmo svarbą kalba ir grupės nariai. Kūrinys, vaizdo klipas, galų gale – požiūris į šiuos bei legendinę jų inspiraciją – visa tai kupina lengvo žaidimo, provokuojančio humoro, kartu – repetatyvaus meditatyvumo. „Viskas dabar – itin svarbu, produktyvu, racionalu, našu, sėkminga. Bet mums svarbiau nepamiršti savo absurdiškos ir stebuklingos vietos visatoje bei pasiduoti (dar ne visai užslopintam) vidiniam polėkiui ir poreikiui nežiūrėti į viską ir visus labai rimtai. O gal kaip tik… toks žiūrėjimas į viską ir yra rimčiausias?“ – mintimis dalijasi grupė.

Naują kūrinį „Solo Ansamblis“ išleidžia išskirtiniu – minkštos plokštelės – formatu. Jis, kaip prasitaria muzikantai, yra tarsi savotiškas „muzikinis atvirukas“, nešantis tą pačią žinią apie kūrybinę laisvę ir žaismingumą.

„Trance Atlanta“ klausytojus pasiekia specialaus pasirodymo priešaušryje – netrukus, vasario 4-ąją, „sad dance“ vėliavnešiai tikrins „1986_gallery_“ erdves. Industriniuose kultūros, šokių ir netikėtumų skliautuose aidės negrojami, grojami retai ir šis – vienas negrotas. Ketvertas sako, kad pasirodymui aktyviai ruošiasi ir jo labai laukia.

Tai – ne vienintelės kolektyvo naujienos. 2021-iesiems besibaigiant, „Solo Ansamblis“ pristatė kartu su Mindaugu Dudėnu kurtą ypatingo dizaino internetinį grupės puslapį: www.soloansamblis.lt.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

8 Kambarys © Lukas Gricius

Dainą „Niekada“ pristatantis 8 Kambarys: „Norime, kad klausytojai žinotų, ką išgyvename viduje“

Visi esame įsitikinę, kad geriau niekada nesakyti niekada. Ne kartą esame pažadėję sau: „ne, niekada“ ir vėl sugrįžę prie to paties. Taip, pasak grupės „8 Kambarys“ narių Deivido Alejūno-Corsalio ir Karolio Talučio-Talaz, pristatančių naujausią kūrinį „Niekada“, dažniausiai veikia meilė. „Tai yra labai žmogiška, todėl kiekvienas šį kūrinį supras ir atras save“, – sako jie.

LIETUVA
Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS