Po 40 metų tylos ABBA išleidžia naują albumą: „Nusprendėme, kad laikas pertrauką užbaigti”

ABBA
ABBA / Asmeninis albumas
ABBA
ABBA / Asmeninis albumas
ABBA – viena populiariausių muzikos grupių istorijoje, po beveik 40 metų pertraukos išleido naujausią studijinį albumą „Voyage“.

Rugsėjį, kartu su žiniomis apie naująjį albumą pasirodė džiugios naujienos, kad 2022 metais, specialiai tam pastatytoje ABBA arenoje Londone, vyks išskirtiniai grupės koncertai. Juose gerbėjai galės išvysti mylimus grupės narius Agnetha Faltskog, Björną Ulvaeusą, Benny Anderssoną ir Anni-Frid Lyngstad, koncertuojančius skaitmeniniu būdu – scenoje pasirodys itin pažangiomis technologijomis sukurti judantys dainininkų avatarai, kuriems pritars gyvai grojanti 10-ties muzikantų grupė.

Paskelbus apie naująjį albumą, vos per tris dienas Jungtinėje Karalystėje buvo iš anksto užsisakyta virš 80 tūkst. ABBA albumo kopijų ir tokiu būdu pagerintas įrašų kampanijos „Universal Music Group“ daugiausiai išankstinių užsakymų turinčio albumo rekordas. Per tris dienas nuo paskelbimo apie koncertą buvo nupirkti 250 tūkst. bilietų. Išskirtiniame koncerte klausytojai išgirs populiariausius grupės hitus ir naujausias dainas „I Still Have Faith in You“ ir „Don’t Shut Me Down“.

„Jau seniai kartu muzikavome. Tiesą sakant, prieš beveik 40 metų. 1982 metų pavasarį padarėme pertrauką ir dabar nusprendėme, kad laikas ją užbaigti. Žmonės sako, kad kvaila laukti daugiau nei 40 metų tarp albumų, todėl įrašėme „The Visitors“ tęsinį.

Tiesą pasakius, pagrindinis įkvėpimas vėl įrašinėti kilo iš mūsų įsitraukimo kuriant keisčiausią ir įspūdingiausią koncertą, apie kokį tik galite pasvajoti. Kitą pavasarį galėsime atsisėsti salėje ir žiūrėti, kaip mūsų skaitmeniniai „mes“ atliks dainas specialioje arenoje, pastatytoje Londone. Keista ir nuostabu!“ – sakė grupės nariai.

„Voyage“ bus pirmasis ABBA studijinis albumas po „The Visitors“, kuris buvo išleistas 1981-ųjų lapkričio 30-tą ir pasiekė pirmąsias vietas Jungtinėje Karalystėje, Švedijoje bei penkiose kitose šalyse. Šis albumas taip pat vienas pirmųjų istorijoje, kuris buvo išleistas CD formatu.

Kaip ir visi kiti iki šiol išleisti ABBA albumai, „Voyage“ buvo sukurtas grupės narių Benny Anderssono ir Björno Ulvaeuso, pritariant mums gerai žinomų ir mylimų Agnetha Fältskog ir Anni-Frid Lyngstad vokalams.

„Žinojome, kad jei rengsime koncertą, mums reikės kelių naujų dainų. Kai po 39 metų mes visi susirinkome studijoje, atrodė, kad nepraėjo nei kiek laiko… buvo gera kartu leisti laiką. Bendrauju su Anni-Frid ir Agnetha, todėl žinau, kad jos labai laimingos, kad tai padarėme.“ – teigė Benny Anderssonas.

„Tos pirmosios sesijos 2018-taisiais buvo tokios smagios! Kai Benny paskambino ir paklausė ar apsvarstyčiau galimybę dar padainuoti, sutikau! Ir kokias dainas!! Jaučiu didžiulę pagarbą ir meilę šiems išskirtinai talentingiems dainų kūrėjams! Toks džiaugsmas kartu su grupe vėl dirbti. Aš taip džiaugiuosi tuo, ką mes padarėme ir labai tikiuosi, kad mūsų gerbėjai jaučiasi taip pat,“ – tęsė Anni-Frid Lyngstad.

Agnetha Fältskog pridėjo: „Kai mes vėl susitikome studijoje, nežinojau ko tikėtis… Bet Benny įrašų studija yra tokia draugiška ir joje jaučiausi taip saugiai, kad labai mėgavausi ten praleistu laiku! Sunku patikėti, kad pagaliau atėjo metas pasidalinti su pasauliu tuo, ką sukūrėme!“

„Dabar turime dešimt dainų – visą albumą pavadinimu „Voyage“, nes tai buvo kelionė į neatrastą teritoriją… Kažkas slypi toje Frida ir Agnetha kombinacijoje, kas sukuria unikalų skambesį. Kai jos pradėjo dainuoti – tai buvo ABBA,“ – sakė Björnas Ulvaeusas.

Albumo „Voyage“ klausykite Spotify:

Pasidalink:

NAUJIENOS