„Piano & A Microphone” koncertų seriją Lukiškių kalėjime pratęs Alina Orlova

Alina Orlova
Alina Orlova © M. Repečka
Alina Orlova
Alina Orlova © M. Repečka
Nors laikas sunkus ir galva pilna tamsių minčių, muzika gelbėja ir ramina. Dabar kaip niekad reikia ramybės ir susitelkimo. Kovo 10 d. (ketvirtadienį) Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvės sienos apsigaubs trapia melancholija. Lukiškių kalėjimo išskirtinę koncertų seriją „Piano & A Microphone“ pratęs unikalus Alinos Orlovos balsas.

Nors dabar sunku koncentruotis į kasdienius darbus, o menininkams – į kūrybą, baimė ir beprasmė agresija negali nugalėti. Šis gražus ir intymus koncertų formatas keičia tamsą šviesa ir viltimi. Visas pajamas nuo bilietų į Alinos Orlovos ir kitus šios serijos pasirodymus organizatoriai skirs humanitarinei pagalbai Ukrainai ir nuostabiems jos žmonėms.

Legendinio Prince’o albumo „Piano & A Microphone 1983“ įkvėptą formatą vasarį atidarė metų proveržis Gabrielė Vilkickytė. Visi bilietai į pirmąjį pasirodymą buvo išparduoti ir pranoko visus lūkesčius. Žiūrovai 360 laipsnių formatu klausėsi Gabrielės ir jos švelnios kūrybos. Tai, beje, buvo ir ilgiausias pasirodymas jos karjeroje. Gabrielė taip pat tapo nauja Lukiškių kalėjimo rezidentė ir prisijungė prie vieningos kūrėjų bendruomenės.

Alina Orlova – Apie Ką Šitas Filmas


Tokį formatą patikėti Alinai Orlovai buvo būtina ir nediskutuotina. Jos muzika nukelia į Mėnulį, paskutinio mamuto pasaulį ar stebuklingą akimirką, kai brėkšta aušra. Ji skamba lietumi ir ramina širdį. Vakaras, kuriame susitinka fortepijonas, mikrofonas ir vokalas, yra natūralus Alinos Orlovos elementas. Niekas neprieštarautų, kad klausantis Alinos gali išgirsti istoriją ar mitą, kuris dar neparašytas. Ji prikausto savita, lyriška, teatrališka atmosfera ir nuo žemės pakeliančiu balso tembru.

Alina Lukiškių kalėjime pasirodys pirmą kartą. Pačiame cerkvės centre bus tik du instrumentai – fortepijonas ir mikrofonas. Pristatys ne tik platų keturių albumų muzikos katalogą, bet ir naujus singlus „Ruduo Tau Tinka“ ir „Apie Ką Šitas Filmas“. Per trylika Alinos Orlovos karjeros metų keitėsi jos skambesys – nuo pianino klavišais skambančio jaunatviško maksimalizmo iki gilių išgyvenimų ar melancholiškos ironijos. Bet jos atlikimo tikrumas ir nuoširdumas liko. Atrodo, visus tuos gausių pasirodymų metus, pilnus ieškojimų, atlikėja sugėrė į save ir dabar dalina kitiems.

Alina Orlova – Ruduo Tau Tinka


Tai, kur skamba muzika, lemia malonumą. Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvėje erdvės ne tiek ir daug – vos 300 vietų. Pavydėkite tam, kas spės nusipirkti bilietą ir tilpti į cerkvę. Šį ketvirtadienio vakarą sostinėje nebus gražesnio koncerto. Nesvarbu, kuria kalba – lietuvių, anglų ar rusų – ji dainuotų, Alina transliuoja tikrus jausmus ir gali sušildyti net kietą širdį.

Organizatoriai primena, jog šį sezoną „Piano & A Microphone“ formate pasirodys daug žinomų Lietuvos atlikėjų. Alina Orlova, „Golden Parazyth“, „Kabloonak“, Domantas Starkauskas iš grupės „Abudu“ – tik dalis tų, kurie tokiame vaidmenyje bus pirmą ir gal paskutinį kartą savo karjeroje.

Nauja „Piano & A Microphone“ koncertų serija Lukiškių kalėjime nuo šiol vyks kiekvieną ketvirtadienio vakarą iki pat gegužės 5 d. Kovo 17 d. šią seriją pratęs su niekuo nesupainiojama ir naują albumą išleidusi Giedrė.

Renginio metu būtina dėvėti medicininę kaukę. Taip pat svarbus žmonių sąmoningumas ir kitos asmeninės apsisaugojimo priemonės.

Pasidalink:

NAUJIENOS