Netikėtas duetas: jauti ir dj nevykele pristato pašėlusį kūrinį „Fake”

jauti ir dj nevykele / Asmeninis albumas
jauti ir dj nevykele / Asmeninis albumas
jauti ir dj nevykele / Asmeninis albumas
jauti ir dj nevykele / Asmeninis albumas
Roko grupė jautì išleidžia jau ketvirtąjį singlą iš artėjančio albumo. Kūrinio pavadinimas - „Fake”. Šis kūrinys ypatingas tuo, kad buvo sukurtas su perspektyvia jauna atlikėja, žinoma kaip „dj nevykėlė”. Tiesa, kolaboracija kartu su kitais atlikėjais grupei nėra nauja patirtis. Tačiau ši – išskirtinė.

Dar 2022 m. pavasarį išleistas mini albumas „Meilė” buvo parašytas kartu su Justinu Jaručiu, Monika Liu, Gabriele Vilkickyte bei Monika Pundziūte. „Mums labai patiko bendras kūrybinis procesas, tad nusprendėme kolaboraciju idėjos neapleisti. Sukūrėme dainos aranžuotę ir struktūrą, tačiau vokalo partijų vis dar neturėjome. Visi mėgstam Ugnę ir jos kūrybą, tai pagalvojom – o kodėl ne. Pasiūlėme atvykt tiesiai į studiją” – atvirauja jauti.

„Man jie labai faini bičai, klausau jų nuo 2019 m. Atsimenu kai dar 2021 m. buvau jų albumo pristatymo koncerte ir „varvinau akis”, o dabar mes sukūrėme bendrą dainą ir atliksim ją gyvai Labai dėl to džiaugiuosi” – pasakoja Ugnė. Taip pat atlikėja prisipažino, kad pradžioje bijojo sutikti kurti kartu, bet savaitę pagalvojus suprato, jog atsisakius gailėsis visą gyvenimą.

Susitikus atlikėjai pasidalino mintimis, dainos vizijomis ir įkvėpimais, kol galiausiai nusprendė kaip vyks kūrybinis procesas. „Aš iš tų žmonių, kurie negali kurti kuomet šalia yra kas nors kitas, tad su vyrukais susitarėme, jog pradžioje paliks mane vieną”, – dalijosi dj nevykele.

Po poros valandų grupei grįžus į studiją jau buvo parašytos dvi skirtingos dainos žodžių versijos. Pradžioje “dj nevykėlės” pseudonimu pasivadinusi atlikėja nesitkėjo, kad iš tų žodžių kažkas gausis: „Bet tuomet „jautì” man pasakė, kad esu „lyrical genius”, tai man buvo labai svarbus momentas”.

Grupė teigia, kad jie liko labai nustebint kaip gerai Ugnei pavyko priderinti vokalą prie instrumentinių partijų. Atlikėjai tarpusavyje sutarė, jog dainoje bus ne tiesiog dainuojama – o šaukiama. Vėliau pakalbėjus plačiau išsiaiškino, kad jų klausomi muzikos žanrai yra visai panašūs.

Grupė atskleidė, kad kūrinys šiek tiek inspiruotas „hyperpop” žanro, kaip ir pačios dj nevykėlės kūryba. Tačiau šio žanro motyvus nusprendė apjungti su sunkiomis gitaromis ir disonansinėmis melodijomis. „Išgirdę galutinį rezultatą iš karto supratome, kad čia kažkas naujo – to Lietuvoje dar niekas nedarė” – užsidegę pasakoja dainos bendraautoriai.

jauti ir dj nevykele / Asmeninis albumas
jauti ir dj nevykele / Asmeninis albumas

Grupės nariai teigia, kad muzikinio klipo filmavimas buvo smagus ir chaotiškas: „Išgirdę kaip skamba daina iš karto supratome, kad tai bus ironiškas klipas. Grupės narių fragmentai skirtingose, kartais išgalvotuose lokacijose, nuorodos į animacinius filmukus, kompiuterinius žaidimus, intensyvios šviesos ir lazeriai”.

Klipą filmavo Nikita Voitov, o jį montavo Tomas Paulauskas, geriau žinomas „izowne” slapyvardžiu. „Visada smagu, kai filmavimuose galime tiesiog linksmintis” – juokiasi grupės nariai. „Tomo montažas pakėlė viską į naujas absurdo aukštumas, kuriomis labai džiaugiames”.

Šis kūrinys, kaip ir visas albumas, buvo įrašytas kartu su prodiuseriu Snorre Bergerud „Ymir Audio“ studijoje. Vaikinai teigia, kad Snorre visada perfiltruoja kūrinius kitaip nei jie patys bei sugeba išryškinti geriausias jų dalis, kad grupė galėtų susikoncentruoti ties profesionaliu atlikimu.

jauti ir dj nevykele / Asmeninis albumas
jauti ir dj nevykele / Asmeninis albumas

Apibendrindama šią kolaboraciją Ugnė teigia, kad tai viena geriausiu patirčių jos karjeroje ir ji be galo laukia atlikti dainą kartu gyvai bei stebėti kaip žmonės „moshins”.

Grupė pabrėžia, kad tai paskutinė stotelė prieš lemtingą kovo 6 dieną, kuomet pasirodys trečiasis pilno metro albumas „DŽIAUGSMAS“.

Taip pat atskleidžia, kad vasario 23-26 d. klausytojai galės sutikti grupę knygų mugėje, muzikos salėje. Ten galės įsigyti dar neišėjusio albumo vinilines plokšteles bei naują atributiką. O viską vainikuos balandžio 6 dieną toje pačioje LITEXPO erdvėje vyksiantis albumo pristatymo koncertas, kurio, kaip grupė teigia, „tiesiog negalima praleisti”.

jauti ir dj nevykele – „Fake”:

Pasidalink:

NAUJIENOS