Marijonas Mikutavičius įgyvendino seną norą: sukūrė dainą laidotuvėms

Marijonas Mikutavičius
Marijonas Mikutavičius / Asmeninis albumas
Marijonas Mikutavičius
Marijonas Mikutavičius / Asmeninis albumas
Dainininkas Marijonas Mikutavičius pristato ilgai lauktą vaizdo klipą ir dainą „Aš gyvenau“ bei skelbia koncertus „Marijonas Mikutavičius 50“, kurie gruodžio mėnesį vyks Vilniaus, Kauno ir Šiaulių arenose.

Vaizdo klipas dainai „Aš gyvenau“ nufilmuotas šią vasarą Lietuvos pajūryje, tačiau dainininkas jos premjerai sąmoningai pasirinko rudens vidurį. Ne tiek todėl, jog skelbiami jo penkiasdešimtmečiui skirti koncertai, tačiau labiau dėl pačios dainos nuotaikos.

Marijonas sakė, kad senokai norėjo sukurti dainą, kurią būtų galima ramia širdimi leisti per laidotuves. Jo nuomone, „Aš gyvenau“ tapo būtent tuo kūriniu. Tačiau nereikia suprasti tiesmukai – tai nėra nei niūri, nei makabriška daina.

„Aš gyvenau“ – melancholiškas marijoniškas žvilgsnis, jautriai ir filosofiškai apibūdinantis prabėgusius metus. „Pagaliau galiu sau leisti ir tokią dainą parašyti“, – ironizavo Marijonas.

Rugpjūtį jis pirmą kartą dainavo „Aš gyvenau“ festivalyje „Untold City“, kur jo klausėsi minia gerbėjų. Iš publikos reakcijos buvo galima spręsti, kad kūrinys užkabina ir nepaleidžia iki pat paskutinio akordo. O pabaiga – tikrai originali ir nepaliekanti abejingų: nedažnai pasitaikantis dainose rečitatyvas su itin jautria žinute.

Vaizdo klipo režisierius Eimantas Belickas, vos išgirdęs dainą, išsyk įsivaizdavo pilotą, jūrą ir skrydį deltaplanu. Ši vizija ir buvo įgyvendinta karštą rugpjūčio dieną Kartenos aerodrome, Smiltynėje ir Drevernoje. Kuriant klipą, Marijonui teko ištvermės ir drąsos pareikalavusi užduotis įsibėgėti ir pačiam nuo kopos pakilti deltaplanu.

Už sėkmingai pasibaigusią rizikingiausią filmavimo dalį dainininkas dėkoja profesionaliems deltaplano pilotams broliams Sauliui ir Vydui Guobužams, kuriems klipe teko ir Marijono instruktorių, ir kaskadininkų vaidmuo.

Koncertai, kuriais Marijonas paminės savo 50-ąjį gimtadienį, gruodžio 16 d. vyks Kaune, „Žalgirio“ arenoje, gruodžio 28 d. – Vilniuje, „Avia Solutions Group“ arenoje, gruodžio 31 d. – Šiaulių arenoje.

Pasidalink:

NAUJIENOS