Lukiškių kalėjimo intymaus formato koncertų seriją pratęs „Abudu” lyderis Domantas Starkauskas

Domantas Starkauskas
Domantas Starkauskas / Asmeninis albumas
Graži intymių koncertų serija Lukiškių kalėjime tęsiasi. Sostinėje šį ketvirtadienį – dar vienas gyvas, tikras ir kokybiškas pasirodymas. Balandžio 14 d. Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvėje laukinę energiją į šoną padės ir intymų pasirodymą dovanos grupės „Abudu“ lyderis Domantas Starkauskas.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Tai bus jau septintasis vasarį pradėto formato ir legendinio atlikėjo Prince‘o įkvėptos serijos pasirodymas. Kiekvieną ketvirtadienį vykstančio „Piano & A Microphone“ koncertų pajamos yra skiriamos karą ir neatleistiną genocidą išgyvenantiems Ukrainos žmonėms. Nors eina jau antras karo mėnesis, negalima likti abejingiems ir pasyviems. Vaizdai ir žinios sukrečia, muzika gydo ir ramina. Dabar finansinio, moralinio ir humanitarinio palaikymo Ukrainai reikia kaip niekada anksčiau.

Pats Domantas gyvena laike, kai dėl esamos situacijos sunku suprasti savo vidines būsenas: „Kasdien paskiriu laiko stebėti, kas vyksta Ukrainoje, bet jaučiu, kad darausi vis mažiau jautresnis kasdieniam žiaurumui. Šis jausmas kažkuria prasme ir normalus, ir ne. Bet dabar nėra svarbu kaip aš jaučiuosi – svarbu, kaip galime padėti Ukrainai ir jos žmonėms. Ruošiuosi koncertui ir po repeticijų einu į protestus“.

Gyvas „Abudu“ pasirodymas Lukiškių kalėjime 2.0


Šis pasirodymas, kai žiūrovai apsups Domantą 360 laipsnių kampu, bus visiškai kitoks nei visi iki šiol buvę „Abudu“ gyvi koncertai. Pirmą kartą į sceną ilgaplaukis jaunuolis lips be kitų savo grupės narių. Liks tik fortepijonas, balsas ir žodis. Jam prie juodai baltų klavišų talkins tik pianistas Giedrius Nakas, kartu su Kabloonak jau pasirodęs šiame formate praėjusią savaitę.

Nors scenoje „Abudu“ vokalistas – vienas ryškiausių jaunosios kartos roko muzikantų Lietuvoje, kurdamas dažniausiai jis atsigręžia į save ir savo pasaulį. Tiesa, šiomis dienomis atsiriboti nuo išorės sunku. Bet kuria, kiek gali – kartu su grupe ir atskirai. Gali būti, jog naujos kūrybos užuominas išgirsime jau ketvirtadienį. „Gimsta nauji įdomūs garsai, kai kurie jų įsigėrę šių dienų nuotaikos. Man labai patinka Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvės aidas, labai ryškiai jaučiu, kaip ši erdvė pildosi garsu. Patinka, kad žiūrovai bus arti, galėsiu į juos pasižiūrėti iš arčiau. Jaudinuosi, bet žinau, kad bus labai gražus vakaras“, – sako D. Starkauskas.

Gabrielės Vilkickytės ir Domanto Starkausko darbas „Švelnumas“


Išskirtinėje „Piano & A Microphone“ serijoje save jau išbandė gražiausi lietuviški vardai – Gabrielė Vilkickytė, Alina Orlova, Giedrė, „Golden Parazyth“, Monika Linkytė ir Kabloonak. Patvirtinta, kad šiame formate dar pasirodys galingoji Migloko ir Džiugas Širvys iš „jautì“, neseniai išleidęs solinį albumą.

Tai taip pat bus pirmas ir gal net paskutinis toks kartas Domanto Starkausko karjeroje. Šį kartą Domanto ant rankų nešioti nereikės – užteks atsisėsti, užsimerkti ir klausytis. Toks formatas atskleidžia kiekvieną mintį, garsą ir jausmą. Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvėje ši „Piano & A Microphone“ serija tęsis iki gegužės 5 dienos.

Organizatoriai patvirtino, kad ši išskirtinė koncertų tradicija bus pratęsta ir rudenį. Bus įdomu sužinoti, kas dar „pasirašys“ tokiam formatui. Bilietus į visus Lukiškių kalėjimo renginius platina oficialus bilietų platintojas „Bilietai LT“.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Kontaktas

Trijų šalių menininkai surengs muzikinį eksperimentą: muzika skambės be tradicinių instrumentų

Provokuojančios naujos muzikos renginių serija „Kontaktas” pristato pirmąjį šio sezono renginį – koncertą „Vibrance”, vyksiantį jau rugsėjo 24 dieną, 20:00 valandą, galerijoje Arka (Aušros Vartų g. 7). Eksperimente, tyrinėjančiame gyvos elektronikos ir įvairių objektų skleidžiamos vibracijos derinį, pasirodys žymus šveicarų šiuolaikinės muzikos kolektyvas “Input Duo”.

LIETUVA
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS