Lukiškių kalėjime suskambės Monikos Linkytės dainos: „Stiprūs esame tada, kai turime, ką duoti“

Monika Linkytė
Monika Linkytė / Asmeninis albumas
Nors dažnos dabarties emocijos – liūdesys ir pyktis, reikia stengtis nepamiršti atsisukti į save ir duoti laiko nurimti. Tam padeda kultūra ir gyvi pasirodymai. Šį ketvirtadienio vakarą Lukiškių kalėjimo cerkvėje įvyks dar vienas vakaras su „Piano & A Microphone“ koncertų serija. Kovo 31 d. savo talentą dovanos pati Monika Linkytė.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Laukia dar vienas labai gražus ir tikras koncertas. Tai bus jau penktasis šios serijos pasirodymas. Netikėta ir kalėjimo bendruomenei, ir pačiai Monikai, tačiau jos talento negalima paneigti ar supainioti. Muzika ji dalijasi viskuo, kas tikra, skauda, džiugina, liūdina ir verčia gyventi.


„Mūsų gyvenimai, vis dėlto, vyksta toliau, o aš savo pasirodymu prisidedu prie stipresnės visuomenės ir valstybės. Stiprūs esame tada, kai turime, ką duoti, tiek emociškai, tiek finansiškai. Mes privalome rūpintis savimi ir tęsti savo dienas. Pagirdyti ištroškusį galiu tik tada, kai turiu vandens“, – sako Monika.

Monikos Linkytės darbas „Paskutinįkart“

Visos šio koncerto pajamos bus skirtos humanitarinei pagalbai Ukrainos žmonėms. Tai dar vienas būdas prisidėti prie karo siaubą kenčiančios tautos. Pačią Moniką taip pat spaudė beprasmybė – atlikėja ieškojo būdų, kuriais galėtų padėti: „Užsiregistravau savanoriauti, paaukojau. Net jei ir labai skauda, šią akimirką tai yra viskas, ką galiu padaryti. Ir tada lieka muzika, kurioje galiu išjausti. Muzikos misija stipri – žmonės muzikoje randa emocinę užuovėją, stiprybę, atliepia savo jausmus, kuriuos, galbūt, šiuo metu nustumia į šalį.“

Kaip ir kitiems muzikantams, šiame formate, Monikai scenoje padės tik juodas fortepijonas, mikrofonas ir galingas pačios vokalas. Šįkart prie instrumento talkins jos grupės muzikantas Benas Kukenys. Daugiau nieko ir nereikia. Bus matomas akių pokalbis su kiekvienu žiūrovu, lengvas grožio atodūsis ar blizganti ašara. Tokiuose koncertuose lieka tik tai, kas tikra. „Viskas pasidaro dar arčiau, žmonės savo širdimis taip pat. Nusinuoginu tiek aš, tiek jie“, – prideda M. Linkytė.

Visi žiūrovai aplink muzikantą sėdi 360 laipsnių kampu ir stebi kiekvieną judesį. Vasarį Lukiškėse pradėtoje „Piano & A Microphone“ serijoje save jau išbandė Gabrielė Vilkickytė, Alina Orlova, Giedrė ir „Golden Parazyth“. Jau paskelbta, kad kitą ketvirtadienį šį formatą išbandys Kabloonak, o vėliau laukia ir Domantas Starkauskas iš grupės „Abudu“.

Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvėje gyva muzika skamba vis dažniau. Pavydėkite tam, kas spės nusipirkti bilietą ir tilpti į cerkvę. Šio ketvirtadienio pasirodymas tinkamų natų pagalba padės išleisti tai, ką taip sunkiai nešiojamės viduje šį pavasarį.

Organizatoriai primena, jog šį sezoną „Piano & A Microphone“ formate dar pasirodys daug žinomų Lietuvos atlikėjų. Džiugas Širvys iš „jautì“, Migloko ir kiti žinomi vardai – tik dalis tų, kurie tokiame vaidmenyje bus pirmą ir gal paskutinį kartą savo karjeroje.

Renginių metu būtina dėvėti medicininę kaukę. Taip pat svarbus žmonių sąmoningumas ir kitos asmeninės apsisaugojimo priemonės.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

8 Kambarys © Lukas Gricius

Dainą „Niekada“ pristatantis 8 Kambarys: „Norime, kad klausytojai žinotų, ką išgyvename viduje“

Visi esame įsitikinę, kad geriau niekada nesakyti niekada. Ne kartą esame pažadėję sau: „ne, niekada“ ir vėl sugrįžę prie to paties. Taip, pasak grupės „8 Kambarys“ narių Deivido Alejūno-Corsalio ir Karolio Talučio-Talaz, pristatančių naujausią kūrinį „Niekada“, dažniausiai veikia meilė. „Tai yra labai žmogiška, todėl kiekvienas šį kūrinį supras ir atras save“, – sako jie.

LIETUVA
Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS