Lukiškių kalėjime prasideda kalėdinė gastro mugė

Gastro mugė Lukiškių kalėjime
Gastro mugė Lukiškių kalėjime © Lunatikai
Gastro mugė Lukiškių kalėjime
Gastro mugė Lukiškių kalėjime © Lunatikai
Šį ketvirtadienį Lukiškių kalėjime prasideda kalėdinė gastro mugė. Tai bus jau net trečias kartas, kada Lukiškių kalėjimo komplekse buriasi tikri gastro profesionalai, savo darbą mylintys prekybininkai ir daug laimingų žmonių. Dar viena graži Lukiškių kalėjimo tradicija žiemą ir vertingas konversijos projektas. Nauja Lukiškių kalėjimo versija vėl kviečia į Kalėdų mugę, kurioje susipins gardus maistas, muzika, geras laikas ir kultūra. Vis tas pats formatas, tik kasmet vis didesnė mugė.

Šįkart laukia net du ilgi ir itin žiemiški gruodžio savaitgaliai. Gruodžio 7-10 d. ir 14-17 d. Lukiškių kalėjimo komplekso viduje įsikurs gastro mugė. Gurmaniškų skonių šventę papildys degustacijos, naujų produktų pristatymai, muzika, šokiai, gyvi pasirodymai ir dovanos.

Skirtingai nuo daugumos mugių Lietuvoje, ši, Lukiškių kalėjimo konversijos autorių jėgomis organizuojama mugė, turi labai aiškų formatą ir savotišką reikalavimą dalyviams – gastro. Čia nerasite daiktų, drabužių, įprastų dovanų, pigaus šlamšto ir kitos produkcijos. Viską bus galima paragauti, viskas turės savo skonį, kvapą ir netgi istoriją. Yra pakankamai daug žmonių, kuriems ši mugė – svarbiausia metuose.

Praėjusiais metais į gastro mugę Lukiškių kalėjimo komplekse, adresu Lukiškių skg. 6, netilpo visi norintys. Šiais metais ji bus dar didesnė. Bus atidaryta Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvė ir kitos dar nematytos kalėjimo erdves.

Gastro mugėje lauks šventiniai meduoliai ir gausybė saldumynų: pieniška karamelė, chalva, uogų džemai, šaltyje džiovintos uogos bei vaisiai. Norintiems įdomesnių skonių, gastro šventė siūlys natūralius prieskonius, padažus, kimchi, sraigių produktus ir džiovintus svirplius. Užkandžių gausą papildys įvairūs gėrimai: nealkoholinis alus, natūralūs vynai, arbatos, kavos, midus, kombucha ir daug kitų gėrybių.


Trečią kartą kalėjimo tvirtovės viduje įsikurs gastro mugė. Įėjimas į šią kalėdinę mugę nieko nekainuos ir taip net du ilgus savaitgalius. Kvepiančius kampus kalėjimo sparnuose ruošia „Aštriai Aštru“, „Kalba plytos“, „Backstage Cafe“, „Pakruojo dvaro spirito varykla“, „Nuogienė“, „Užpelkių medus“, „Sidro istorijos“, „Kaunas Sauce“, „Gerų minčių ūkis“, „Herbariumas“, „Beneplácito“ ir daug kitų skanių dovanų kūrėjai. Daugiau nei 50 skirtingų gamintojų, tiekėjų, ūkininkų ir prekės ženklų džiugins kiekvieną mugės lankytoją. Gurmaniškų skonių šventę papildys degustacijos ir dovanos, paruoštos kelionei po eglute – sau ar kitiems.

Prieš einant į mugę, reikėtų namuose „pamiršti“ vakarienę, nes atsisakyti karšto vyno su prieskoniais, moliūgų sriubos, amerikietiškų sausainių bei kitų kulinarijos „stebuklų“, bus tikrai sunku.

Kiekvieną atvykusį į Lukiškių kalėjimą pasitiks cinamono ir apelsinų kvapas, tikrų eglučių giria vidury miesto, puikus garso takelis, tvarios dekoracijos ir daug kitų gerų dalykų. Šiam reikalui kalėjime vėl žaliuoja net 150 gyvų spygliuočių. Jei visos dovanos jau po eglutėmis ar stalčiuose – verta užsukti dėl kultūrinės programos ir turinio. Laukia gyva muzika, vintažinis džiazas, svingas ir šokiai. „The Schwings Band“ yra gyvo mugės garso takelio generatoriai. Kalėjimo rezidentai „What A Jazz“ šokių studija ruošia specialią programą, šokių pamokas ir žada gerą laiką. Rimas Šapauskas, DJ Mamania, Šarukas Joneikis iš grupės „Garbanotas“ ir Edvinas Kopcevas iš grupės „Mellow Yellow Daffodil“, GON, Nikodemas ir kiti muziką mintantys veikėjai paduos ritmų, muzikos ir kurs atmosferą kalėjime. Ar begali būti smagesnė mugė sostinėje?

Tėvams ieškant dovanų, jų atžalos galės laiką leisti jaukioje vaikų erdvėje. Dirbtuvėlėse vaikai ir mažieji gamins eglutės žaisliukus, šventinius atvirukus, kalėdines dekoracijas iš perdirbtų, tvarių medžiagų, išmoks sukurti kalėdinę kaukę iš popieriaus ir bus mokomi kūrybiškumo. Mažųjų taip pat laukia dirbtuvėlės „Vidinis blizgesys. Kas labiausiai manyje tviska?“.

Kalėdinė mugė Lukiškių kalėjime jūsų tikrai nenuvils – čia rasite gardžių dovanų, kuriomis pradžiuginsite kiekvieną. Suasmeninkite šią patirtį – pabendraukite su gamintojais ir kūrėjais, paragaukite maisto produktų ir gardumynų, sužinokite istoriją ir įsigykite ką nors ypatinga. Kultūrinėje programoje  – gyva muzika, vintažinis džiazas, tikri šokiai, keletas Lietuvos muzikos legendų ir dar daug visko. Taip pat galėsite patirti kultinę kalėjimo patirtį – pasivaikščiojimus dieną arba naktį su kalėjimo prižiūrėtojais. Šie pasivaikščiojimai muša visus lankomumo rekordus.

Kalėjimo prižiūrėtojai kviečia patirti alternatyvias Kalėdas Lukiškių kalėjime ir atvykti į šventiškai papuoštas erdves. Laukia didelė šventė ir unikali kalėdų mugė, skirta gurmè potyriams. Net du ilgi savaitgaliai siautulio. Dar viena puiki proga aplankyti kalėjimą, pasižmonėti, atrasti kažką naujo, pasivaikščioti nuteistųjų pėdsakais ir įsigyti gardžių dovanų sau ar kitam Kalėdoms. Net 119 metų skaičiuojantis kompleksas vėl atsiveria lankytojams žiemos švenčių metu ir siūlo gurmaniškus potyrius kalėjimo viduje.

Gastro mugės darbo laikai:

Gruodžio 7 – 10 d.
Gruodžio 14 – 17 d.

IV  16:00 – 22:00
V   16:00 – 22:00
VI  12:00 – 22:15
VII 12:00 – 22:15

Lukiškių skg. 6, LT-01118, Vilnius
Kaip mus rasti? https://goo.gl/maps/NrG9qabFer8WKaYj6

Pasidalink:

NAUJIENOS