Lietuvos vardas suskambo Europoje: Lukiškių kalėjime vykstantis „8 Festival” nominuotas dviejuose tarptautiniuose apdovanojimuose

Festivalio „8 Festival” akimirka © Mantas Repečka
Festivalio „8 Festival” akimirka © Mantas Repečka
Festivalio „8 Festival” akimirka © Mantas Repečka
Festivalio „8 Festival” akimirka © Mantas Repečka
Geros naujienos ir džiugi žinia Lietuvos muzikos industrijai – šiais metais Lukiškių kalėjime pirmą kartą vykęs festivalis „8 Festival“ nominuotas net dviejuose tarptautiniuose apdovanojimuose.

Jungtinės Karalystės festivalių apdovanojimuose („UK Festival Awards“) naujas festivalis Vilniaus mieste atrinktas į finalinį šešetą kaip Geriausias užsienio festivalis („Best Overseas Festival“), o Europos festivalių apdovanojimuose („European Festival Awards“) pretenduoja net į dvi kategorijas – Geriausias naujas muzikos festivalis Europoje („Best New Festival“) ir Geriausias mažas muzikos festivalis Europoje („Best Small Festival“).

Pasiekimas visai Lietuvos muzikos scenai

Šios nominacijos yra didelis pasiekimas naujam festivaliui Vilniuje, Lietuvai ir visam regionui. Tai padės į sostinę prisivilioti dar daugiau aktualių muzikos žvaigždžių ir tikrų muzikos mylėtojų iš kitų šalių.

Nauja Lukiškių kalėjimo versija yra labai svarbi šio plano ir dėlionės dalis. Čia esanti moderni scena ir muzikos bendruomenė kelia didžiulį tarptautinės muzikos industrijos susidomėjimą, yra itin patraukli atlikėjams iš užsienio ir skatina muzikinį turizmą, kuris iki šiol Lietuvoje nebuvo labai reikšmingas.

Festivalio „8 Festival” akimirka © Mantas Repečka
Festivalio „8 Festival” akimirka © Mantas Repečka

Jungtinės Karalystės festivalių apdovanojimai vyksta nuo 2004-tųjų ir vertina organizatorių darbą, festivalių kokybę bei atlikėjų atsiliepimus. Kiekvienais metais komisija ir festivalių lankytojai atiduoda savo balsus festivalio internetiniame puslapyje už savo favoritus net devyniose kategorijose, tarp kurių – Geriausias užsienio festivalis („Best Overseas Festival“). Laimėtojai šiemet bus paskelbti gruodžio 6 dieną Mančesteryje, specialios apdovanojimų ceremonijos metu.

„8 Festival” organizatoriai planuoja dalyvauti šioje ceremonijoje, kurioje bus visi Jungtinės Karalystės festivaliai ir muzikos profesionalai iš kitų šalių. Šią apdovanojimų ceremoniją ves garsus airių komikas Andrew Maxwellas. Paskutinį kartą šį apdovanojimą dėl kurio varžosi naujas lietuviškas festivalis pelnė Vengrijoje vykstantis „Sziget“ festivalis.

Tik praėjusią vasarą ir prieš pat karą Ukrainoje pradėtas „8 Festival“ pateko į finalinį sąrašą po viešo bei festivalių industrijos atstovų balsavimo. Šiais metais toje pačioje kategorijoje atrinkti dar penki finalininkai: jau minėtas „Sziget“ Vengrijoje, „Altitude Comedy Festival“ Austrijoje, „AMP Lost and Found“ Maltoje, „Dimensions“ Kroatijoje ir „Snowbombing“ Austrijoje. Visi šie festivaliai labai skirtingi ir savaip verti atskiro dėmesio. Tai bus pirmas kartas istorijoje, kada šių apdovanojimų ceremonija persikelia į Mančesterį.

Festivalio „8 Festival” akimirka © Lunatikai
Festivalio „8 Festival” akimirka © Lunatikai

„Po labai sunkaus laikotarpio visai industrijai labai svarbu padėkoti daugybei žmonių – nuo organizatorių iki savanorių – jie kuria grožį tiek mažuose, tiek šimtą tūkstančių lankytojų skaičiuojančiuose renginiuose ir festivaliuose. Nekantraujam susitikti su visais šių metų nominantais Mančesteryje“, – komentuoja Mančesterio meras Andy Burnhamas.

Geriausias naujas festivalis Europoje? 

Europos festivalių apdovanojimai – dar didesnį svorį ir vertę turinti platforma ir ceremonija, kurioje vertinami įvairūs viso žemyno festivaliai. Nuo pat įkūrimo 2009-taisiais, šie apdovanojimai buvo skirti pripažinti ir pagerbti muzikos industrijos pasiekimus.

Apdovanojimai 16-koje kategorijų pripažįsta geriausius, vertina organizatorių darbą, festivalius ir profesionalus, kurie veda visą muzikos industriją į priekį. „8 Festival“ yra visiškai naujas festivalis Europoje. Šis festivalis ir #mybloodyfestival kokybė jau dabar sulaukė daug pagyrų iš įtakingų muzikos agentų ir didžiųjų Europos festivalių.

Naujas ir modernus muzikos festivalis „8 Festival” atrinktas į Geriausių mažų festivalių kategoriją ir taip pat sieks Geriausio naujo festivalio Europoje titulo. Istorinis pasiekimas ir net dvi nominacijos. Ši nominacija naujam festivaliui sostinėje svarbiausia ir už ją tikrai verta balsuoti. Praėjusį kartą tokius apdovanojimus namo parsivežė „Jazz In The Park“ festivalis Rumunijoje ir organizacijos „Exit“ produktas – „No Sleep Festival“ festivalis Serbijoje.

Šiemet apdovanojimų ceremonija pirmą kartą po pandemijos vyks sausio 18 d. Groningene, Olandijoje. Laimėti Geriausio naujo festivalio Europoje titulą šiemet pretenduoja net 15 naujų festivalių Europoje. Visi jie yra nauji tarptautinės festivalių šeimos nariai ir prasidėjo tik 2022 metais.

Muzikos mylėtojai Lietuvoje, prisiekę melomanai ar festivalių lankytojai už savo favoritus raginami balsuoti internetu. Kiekvienas balsas šiuose apdovanojimuose svarbus. Tarptautinė komisija ir įtakingi industrijos veikėjai nuspręs šių metų Europos festivalių apdovanojimų favoritus.

Pergalei reikalingas visų palaikymas

„Vilniaus miestui reikėjo naujo ir modernaus muzikos festivalio, kuriame išskirtinė programa, unikali vieta ir nuotaika yra svarbiausios #mybloodyfestival dalys. Didžiulė garbė ir atsakomybė būti nominuotiems tokiuose apdovanojimuose.

Mūsų scena kyla į viršų, tapo vieninga ir graži. Lietuvos atlikėjai vis dažniau skrodžia pasaulį ir kasdien ryškėja. Muzikinis turizmas nėra išgalvotas dalykas ar viešųjų ryšių triukas. Tarptautinis muzikos verslas ir festivalių industrija visame pasaulyje yra labai didelis, platus ir dinamiškas verslas.

Ramūnas Zilnys ir Martynas Butkevičius © Mantas Repečka
Ramūnas Zilnys ir Martynas Butkevičius © Mantas Repečka

Lietuvoje nėra idealaus festivalio, turbūt labai nedaug tokių yra ir pasaulyje. Tokios nominacijos jau po pirmųjų festivalio metų yra gražus pasiekimas, bet čia tik pradžia. Kad laimėtume, reikia jūsų balsų. Prašom nepagailėti laiko ir atiduoti savo balsą. Konkurentai rimti ir dideli. Mes – naujas produktas, nauja gyvos muzikos ir talentų mainų platforma. Norime ir siekiame būti kiečiausia muzikinė scena Baltijos šalyse. Kaip bepasuksi, čia labai didelis įvertinimas visai komandai, kalėjimui, lietuviškai scenai ir Vilniaus miestui“, – sako „8 Days A Week” partneris Martynas Butkevičius.

Šiuose apdovanojimuose vertinami ne tik festivaliai, bet ir geriausi nauji atlikėjai. Paskutinį kartą toks titulas atiteko superžvaigždei Billie Eilish, šiemet tarp pretendentų – šių metų „Mercury“ prizo laimėtoja Little Simz, airiai „Inhaler“ (jie dėl pandemijos taip pat buvo priversti atšaukti savo pasirodymą Lukiškių kalėjime), sparčiai kylantis britai „Yard Act“, elektronikos talentas „Fred Again“ ir kiti šiuo metu madas muzikoje diktuojantys vardai, kurių, tikėtina, greitai sulauksime ir Baltijos šalyse.

Vis garsiau skamba muzika atgaivintame Lukiškių kalėjime, kuris pakeitė savo emociją, paskirtį ir pradėjo naują pasakojimą. Trijų dienų miesto festivalis „8 Festival“ Lukiškių kalėjimo komplekse šią vasarą pirmą kartą vyko su tokiomis žvaigždėmis kaip „Moderat“, „Viagra Boys“, „Sleaford Mods“, „Balthazar“, Yves Tumor ir kitais.

Čia taip pat praėjusį sezoną gyvai pasirodė „Jungle“, „Mercury“ prizo laimėtoja Arlo Parks, norvegų muzikos fėja AURORA, australų muzikos fenomenas Tash Sultana ir daug kitų. Nors dėl pandemijos, karo Ukrainoje ir rimtų asmeninių atlikėjų problemų teko atšaukti keletą festivalio kozirių, festivalis įvyko ir turės tąsą. Tokios stiprios muzikos programos joks kitas Lietuvos festivalis istorijoje dar neturėjo.

AURORA ir Arlo Parks
AURORA ir Arlo Parks / Organizatorių nuotr.

Kitais metais šis festivalis taip pat planuojamas kalėjimo teritorijoje ir vyks birželio 16-18 dienomis. Pirmieji vardai iš užsienio bus paskelbti jau labai greitai.

Festivalis be palapinių miesto centre, istorinis paveldo objektas, pasaulines scenas besimatuojantys vardai, skirtingos meninės veiklos, instaliacijos, analogų pasaulyje neturinti festivalio lokacija buvo pastebėta užsienio svečių, kritikų ir žurnalistų. Festivalio tapatybę kūrė šios kartos balsai, kritikų numylėtiniai, elektronikos, postpanko, eksperimentinės muzikos ir tikro rokenrolo šaukliai. Daugiau nei 3000 unikalių lankytojų iš visos Europos ir vietinė melomanų publika.

Dėmesys atlikėjams taip pat pažymėtinas – grįžtamasis ryšys iš užsienio ir Lietuvos atlikėjų yra labai svarbus ir reikalingas. Kalėjimo istorija, gyvybinga infrastruktūra, gera atmosfera, kokybė ir išskirtinė programa šį festivalį išskiria iš kitų. Tai pabrėžė visi pirmojo festivalio atlikėjai, kuriems tai buvo nepamirštama ir unikali patirtis.

Benas Aleksandravičius © Lunatikai
Benas Aleksandravičius © Lunatikai

Balsavimas – iki gruodžio 7 d.

„8 Days A Week” ragina atiduoti savo balsą ir taip padėti lietuviškam festivaliui kovoti su geriausiais Europoje. Balsuoti Europos festivalių apdovanojimuose galima iki pat gruodžio 7 dienos adresu internete: https://www.surveymonkey.com/r/efavoting2022.

Galutinis finalininkų sąrašas bus paskelbtas internete po viešo balsavimo ir įtakingos komisijos verdikto gruodžio 16 dieną. Daugiau informacijos:

„UK Festival Awards“
https://www.festivalawards.com/shortlists-2022/

„European Festival Awards“
https://www.europeanfestivalawards.org

Viešas balsavimas
https://www.surveymonkey.com/r/efavoting2022

Pasidalink:

NAUJIENOS