Lianne La Havas ir jos kosminė baladė „Unstoppable”

Lianne La Havas
Lianne La Havas
Lianne La Havas
Lianne La Havas

Pirmą kartą apie Lianne La Havas (g. 1989 m.) – britų atlikėją ir dainų autorę – išgirdau prieš kelis metus, kai man pasiūlė paakompanuoti „I Say a Little Prayer”. Tai legendinis Aretha Franklin kūrinys, kurį Lianne La Havas perdainavo itin subtiliai, tačiau nepaprastai: gitara + vokalas. Švelnius džiazinius akordus puošė labai sodrus ir hipnotizuojantis jos balsas. Ji groja, beje, taip pat puikiai.

Gebėjimas nepriekaištingai perdainuoti kitas geras dainas, toli gražu ne viskas, ką Lianne La Havas turi savo muzikiniame arsenale.

Daina „Unstoppable” iš stipraus albumo „Blood”, išleisto 2015 m. („Green & Gold” bei „What You Don’t Do” – kiti du išskirtiniai albumo singlai) – kosminė baladė apie jos buvusį draugą. Kosminė ne tik dėl to, kad daina labai stipri, bet ir dėl savo teksto – Havas įpina nemažai įvairių mokslinių užuominų apie galaktiką bei kosmosą:

I was like a satellite spinning away

Almost lost forever and leaving no trace

Floating through the darkest reaches of space

To another galaxy

Our polarity shifted around

There is nothing else left holding us down

Kūrinį „Unstoppable” 2015 m. Lianne La Havas atliko ir BBC Two laidoje „Later… with Jools Holland” (laida žinoma dėl aukštos kokybės muzikinių pasirodymų, o jos vedėjas – muzikantas). Būgnai ir bosas palaiko solidų ritmą, gitara ir pianinas sukuria įvairius arpeggio (akordų skambinimas labai greitai paeiliui, pradedant (dažniausiai) nuo žemiausios natos) ar kitokius ornamentus.

Styginių kvartetas karts nuo karto skleidžia siaubo filmams būdingus crescendo (garsyn) ir tremolo (greitas to paties garso virpinimas) tipo skambesus, kurie dainai apie išsiskyrimą, matyt, yra labai tinkamas estetinis sprendimas, net jeigu ir šiek tiek dramatiškas.

Arfa, tradiciškai perėjimuose į priedainį, kuria kietą glissando (kai pirštai lengvai slysta stygomis) abiem rankom. Ir, žinoma, po viso to, Lianne nepalieka abejonių, kad ji – viena stipriausių nūdienos džiazo vokalisčių.

Studijinė dainos versija truputį skiriasi, bet ji tiek pat graži ir dar labau melancholiška. Taip pat yra ir „NPR Tiny Desk Concert“ pasirodymas, kuriame Lianne atlieką šią ir dar dvi dainas, pritariant pianistui ir kitai vokalistei. Jose dar aiškiau girdisi jos vokaliniai sugebėjimai.

Išgirskite: Lianne La Havas – „Unstoppable“

Pasidalink:

NAUJIENOS