Lianne La Havas ir jos kosminė baladė „Unstoppable“

Lianne La Havas
Lianne La Havas

Pirmą kartą apie Lianne La Havas (g. 1989 m.) – britų atlikėją ir dainų autorę – išgirdau prieš kelis metus, kai man pasiūlė paakompanuoti „I Say a Little Prayer“. Tai legendinis Aretha Franklin kūrinys, kurį Lianne La Havas perdainavo itin subtiliai, tačiau nepaprastai: gitara + vokalas. Švelnius džiazinius akordus puošė labai sodrus ir hipnotizuojantis jos balsas. Ji groja, beje, taip pat puikiai.

Gebėjimas nepriekaištingai perdainuoti kitas geras dainas, toli gražu ne viskas, ką Lianne La Havas turi savo muzikiniame arsenale.

Daina „Unstoppable“ iš stipraus albumo „Blood“, išleisto 2015 m. („Green & Gold“ bei „What You Don’t Do“ – kiti du išskirtiniai albumo singlai) – kosminė baladė apie jos buvusį draugą. Kosminė ne tik dėl to, kad daina labai stipri, bet ir dėl savo teksto – Havas įpina nemažai įvairių mokslinių užuominų apie galaktiką bei kosmosą:

I was like a satellite spinning away

Almost lost forever and leaving no trace

Floating through the darkest reaches of space

To another galaxy

Our polarity shifted around

There is nothing else left holding us down

Kūrinį „Unstoppable“ 2015 m. Lianne La Havas atliko ir BBC Two laidoje „Later… with Jools Holland“ (laida žinoma dėl aukštos kokybės muzikinių pasirodymų, o jos vedėjas – muzikantas). Būgnai ir bosas palaiko solidų ritmą, gitara ir pianinas sukuria įvairius arpeggio (akordų skambinimas labai greitai paeiliui, pradedant (dažniausiai) nuo žemiausios natos) ar kitokius ornamentus.

Styginių kvartetas karts nuo karto skleidžia siaubo filmams būdingus crescendo (garsyn) ir tremolo (greitas to paties garso virpinimas) tipo skambesus, kurie dainai apie išsiskyrimą, matyt, yra labai tinkamas estetinis sprendimas, net jeigu ir šiek tiek dramatiškas.

Arfa, tradiciškai perėjimuose į priedainį, kuria kietą glissando (kai pirštai lengvai slysta stygomis) abiem rankom. Ir, žinoma, po viso to, Lianne nepalieka abejonių, kad ji – viena stipriausių nūdienos džiazo vokalisčių.

Studijinė dainos versija truputį skiriasi, bet ji tiek pat graži ir dar labau melancholiška. Taip pat yra ir „NPR Tiny Desk Concert“ pasirodymas, kuriame Lianne atlieką šią ir dar dvi dainas, pritariant pianistui ir kitai vokalistei. Jose dar aiškiau girdisi jos vokaliniai sugebėjimai.

Išgirskite: Lianne La Havas – „Unstoppable“

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Kontaktas

Trijų šalių menininkai surengs muzikinį eksperimentą: muzika skambės be tradicinių instrumentų

Provokuojančios naujos muzikos renginių serija „Kontaktas” pristato pirmąjį šio sezono renginį – koncertą „Vibrance”, vyksiantį jau rugsėjo 24 dieną, 20:00 valandą, galerijoje Arka (Aušros Vartų g. 7). Eksperimente, tyrinėjančiame gyvos elektronikos ir įvairių objektų skleidžiamos vibracijos derinį, pasirodys žymus šveicarų šiuolaikinės muzikos kolektyvas “Input Duo”.

LIETUVA
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS