Lady Gaga albumas „Chromatica“: paskutinė daina bene identiška Madonnos hitui „Vogue“

Lady Gaga albumas „Chromatica"
Lady Gaga albumas „Chromatica"
Tai – jau 6-asis studijinis Lady Gagos albumas, kuris atlikėją sugrąžina į šokių muzikos sceną, apjungdamas dance, pop, disco ir electropop žanrus.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Struktūra

Visas albumas suskirstytas į 3 dalis, kurios atitinkamai vadinasi Chromatica I, II ir III. Šios dalys – atskiri muzikiniai simfoniniai kūriniai ir trumpi intarpai, įvedantys į būsimą tematiką ir muzikinę mintį, o paskutiniai jų akordai sutampa su grosiančios dainos pirmuoju akordu.

Kolaboracijos

Albumas kupinas kolaboracijų su gerai žinomais atlikėjais: solistais Elton John ir Ariana Grande bei merginų grupe Blackpink. Šis projektas neabejotinai atneš atlikėjai dar vieną, naują sėkmę ir ryškiai įprasmins kito lygmens karjeros etapo vaidmenį.

Nauja era

Lady Gaga antrąjį karjeros dešimtmetį pradeda su nauja ir užtikrinta strategija. Naujausias jos albumas „Chromatica“ apjungia įvairius žanrus, naujus mados ir garso sprendimus bei duetus su pasaulio pop scenos atlikėjais. Albumas debiutavo iškart pirmoje vietoje Amerikos „Billboard 200“ albumų tope.

„Rain on me“

Antrąjį singlą po debiutinio „Stupid love“ ir pirmąjį duetą atlikėja Lady Gaga pristatė kartu su Ariana Grande – „Rain on me“.

Daina pademonstravo reikšmingus skaitinius rodiklius muzikos platformose – vien „Spotify“ per pirmąsias 24 valandas sulaukė 10,2 milijonų perklausų, kas yra didžiausias skaičius 2020 metų pirmajame pusmetyje, o visa tai leido ir debiutuoti pirmoje vietoje „Billboard Hot100″ tope.

Kūrinys inspiruotas 90-ųjų stiliaus muzikos, jame susipina disco, šokių pop, elektropop, techno ir house elementai, ties dainos kulminacija atlikėja Lady Gaga ir repuoja.

Įkvėpimo semiasi iš praeities

Albume „Chromatica“ girdimas velyvųjų 1970-ųjų, 80-ųjų ir 90-ųjų skambesys. Kūriniai kupini hi-NRG (greitojo tempo), kantri roko, disco ir funk muzikos elementų.

Nors ankstesnysis albumas „Joanne“ turėjo keletą dainų ir įvaizdžio detalių, būdingų praėjusiems dešimtmečiams, šis albumas yra kur kas tvirtesnis įkvėpimo rezultatas.

Singlas „Rain on Me“ perteikia 90-iesiems būdingus elementus, kai vokalinio motyvo tonacija staiga nužeminama prieš įžengiant į priedainį. Klišiniai sintezatoriaus motyvai, keliantys dramatizmą, o melodraminė scenografija ir vaidyba vaizdo klipe neabejotinai mus nukelia į The Weather Girls „It’s Raining Men“ dainos dvasią bei 2000-ųjų Geri Halliwell perdainuotos versijos vaizdo klipo kulminacinio šokio lietuje aikštelę.

„Replay“ truputį iškrenta iš albumo konteksto ir skamba itin šiuolaikiškai. Priedainio elektroninės muzikinės linijos užveda šokiui ir išjudina kūną. Keista, jog ši daina nebuvo išleista kaip singlas, nors kita vertus, kūrinio gale jaučiamas patingėjimas originalumo trūkumas.

Primena Madonna

Paskutinis kūrinys „Babylon“, kuris vietomis bene identiškas Madonnos „Vogue“ – ne tik, kad nukelia, tačiau tiesiogiai pasodina į 80-uosius ir beklausant tampa sunku suvokti, jog daina išleista šiais metais. Ji skamba ne kaip šiuolaikiškai perdirbta muzika, o tarsi tuo laiku ir buvusi sukurta bei įrašyta.

REVIU rekomenduoja: paklausyk

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Kontaktas

Trijų šalių menininkai surengs muzikinį eksperimentą: muzika skambės be tradicinių instrumentų

Provokuojančios naujos muzikos renginių serija „Kontaktas” pristato pirmąjį šio sezono renginį – koncertą „Vibrance”, vyksiantį jau rugsėjo 24 dieną, 20:00 valandą, galerijoje Arka (Aušros Vartų g. 7). Eksperimente, tyrinėjančiame gyvos elektronikos ir įvairių objektų skleidžiamos vibracijos derinį, pasirodys žymus šveicarų šiuolaikinės muzikos kolektyvas “Input Duo”.

LIETUVA
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS