Kristijonas Ribaitis išleidžia trečią albumą „Saturnas“: tai paskutiniai šokiai prieš pasaulio pabaigą

Kristijonas Ribaitis / Albumo ,,Saturnas” viršelis
Kristijonas Ribaitis / Albumo ,,Saturnas” viršelis
Kristijonas Ribaitis / Albumo ,,Saturnas” viršelis
Kristijonas Ribaitis / Albumo ,,Saturnas” viršelis
Nepraėjus nė metams nuo paskutinio mini-albumo, alternatyvosios muzikos atlikėjas Kristijonas Ribaitis pristato ilgai lauktą albumą ,,Saturnas”.

Indie, elektronika, žiupsnelis post-punk’o ir viskas kas aplinkui – toks apibūdinimas labiausiai tinka chaotiškam Kristijono Ribaičio muzikiniam pasauliui. Šis atlikėjas nebijo eksperimentuoti su įvairių žanrų sinteze, kurią jungia lietuviški tekstai, pripildyti ironijos, savirefleksijų ir nebanalumo.

Naujausias jo albumas ,,Saturnas” – tai istorija apie paskutinius šokius prieš mums pažįstamo pasaulio pabaigą. Čia kiekvieno lyrinio subjekto viltis, norus ir poreikius diktuoja pastovi ir nesikeičianti nežinomybės baimė. Ši nežinomybė veikėjus skatina ieškoti būsenos, kurioje pavyktų prisijaukinti savo baimes, klaidas ir neužtikrintumus – būsenos, kuri atrodo tokia tolima, lyg Saturnas.

,,Mano požiūriu, albumai privalo turėti bendrą koncepciją ir temą, kuri jungia visus jo kūrinius. Kitu atveju tai būtų tiesiog dainų rinkinys, niekuom nesiskiriantis nuo atlikėjo grojaraščio. Nemanau, kad tai būtų labai įdomu nei klausytojui, nei pačiam atlikėjui.” – savo mintimis dalinasi Kristijonas.

Pasak atlikėjo, nors ,,Saturno” koncepcija formavosi jau keletą metų, nežinomybės baimės tematika tapo dar aktualesnė tiek klausytojams, tiek pačiam atlikėjui.

,,Visada banalu sakyti, kad naujausias projektas pareikalavo daugiausia jėgų ir buvo sunkiausias – neabejoju, kad ateityje laukia ir didesnių iššūkių. Tačiau atrodo, kad su ,,Saturnu” palikau kažkokią dalelę savęs, kurios nesitikėjau palikti.” – mintimis apie albumo kūrybos procesą dalinasi atlikėjas.

Albume ,,Saturnas” atlikėjas ir toliau žaidžia su muzikinių žanrų samplaikomis. Tamsesnis post-punk, liūdnų šokių skambesys ir monotoniški gitarų motyvai susijungia su šviesesnėmis indie-rock, bei šiuolaikinės elektroninės muzikos tradicijomis. Todėl albumo kūriniai, nors ir skambėdami tamsiau ir griežčiau, išlaiko sarkastišką ir kartkartėmis cinišką skambesį, kuris jau tapo Kristijono Ribaičio vizitine kortele.

Praeitą penktadienį ištikimiausi klausytojai turėjo progą išgirsti ,, Saturną” ten, kur jis buvo įrašytas – Lukiškių Kalėjime 2.0, kartu su albumo prodiuserio Igno Juzoko elektroninės muzikos pasirodymu. Pasak atlikėjo, šis vakaras buvo nuostabi įžanga, parodanti tik mažą dalelę to, kas vyks albumo pristatymo koncertuose.

Kristijonas Ribaitis © Mantas Gudzinevičius
Kristijonas Ribaitis © Mantas Gudzinevičius

,,Saturnas” pirmą kartą gyvai suskambės balandžio 6 dieną ,,Kablys+Kultūra” scenoje Vilniuje. Į sceną Kristijonas lips ne vienas – jam talkins albumo prodiuseris Ignas Juzokas, bei būgnininkas Dovydas Stoškus. Vienetinį ir užtikrintai įsimintiną vakarą atidarys Vilniuje reziduojanti baltarusių post-punk grupė ,,Dlina Volny”. Pasak atlikėjo, ši grupė neabejotinai suteiks tinkamiausią toną likusio vakaro puotai, bei ,,Saturno” šokiams.

Po Vilniaus pasirodymo, albumas aplankys dar dvi stoteles – Kaune esantį barą ,,Hogas” balandžio 8 dieną, bei Alytaus barą ,,Fenix” balandžio 14 dieną.

Kristijono Ribaičio albumo ,,Saturnas” įrašus ir leidybą dalinai finansuoja asociacijos LATGA ir AGATA.

Išgirskite: Kristijonas Ribaitis – albumas ,,Saturnas”

Pasidalink:

NAUJIENOS