Konstantinas Lilas grįžta į muzikos sceną: atvirai apie dueto iširimą ir solinę karjerą

Konstantinas Lilas
Konstantinas Lilas © Aleksandr Leonov
Vienuolika metų sėkmingai gyvavęs hiphopo duetas „Lilas ir Innomine“ netikėtai išsiskirstė dar tada, kai daugelio gyvenimų nebuvo pristabdžiusi pandemija. Po daugiau nei dviejų metų tylos, liepos 5 d., Konstantinas Kiveris-Lilas žengs į Lukiškių kalėjimo sceną ir pristatys pirmą solinį albumą „Niekas nėra tikra“. Apie naują muzikinį etapą, artėjančius pirmus kartus ir pasikalbėjome.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

– Papasakok, kuo gyvenai, „Lilui ir Innomine“ pasukus skirtingais keliais? Koks buvo šis laikas?

– Auginau sūnų, kūriau muziką. Iš darbinės pusės turėjau dvi veiklas – muzikos agentūrą bei barą. Tai buvo pandeminiai metai, nuostabus laikotarpis dviem veiklom iš dviejų, baras prastovėjo uždarytas, su agentūra surengėm maždaug iki trijų koncertų. Sėkmingais metų nepavadinsi, bet pralaimėti irgi reikalinga.

– Ar dabar, žvelgiant iš poros metų perspektyvos, nesigailit priėmę tokį sprendimą?

– Priešingai, džiaugiuosi. Manau, šios grupės rėmuose mes padarėme viską, ką norėjom ir galėjom. Būtų buvę liūdna paversti šią grupę darbiniu arkliu. Jautėme, kad prie to artėjame. Festivaliuose bei miestų šventėse ir be mūsų užtenka muzikantų mirštančiom akim.

– Kuo tau skiriasi muzikos kūrimas dabar, solo ir kuriant duete „Lilas ir Innomine“? Kuo panašūs ir skiriasi šie muzikiniai projektai?

– Pagrindiniai skirtumai yra techniniai. Jeigu su Innomine turėjom nusistovėjusią eigą, aiškų procesą, atsakomybes, komandą, tai šiuo atveju viską reikėjo kurti iš naujo. Tai buvo ieškojimo bei eksperimentavimo metai, bet reziume – toks ir buvo tikslas, džiaugiuosi, kur tai nuvedė.

– Ką tau atneša kūryba?

– Būna, atneša džiaugsmo, būna – nerimo. Kartą yra atnešusi automobilį. Iš esmės to, ką atneša kūryba, amplitudė yra labai plati ir dažnu atveju destruktyvi. Bet tu pats renkiesi, ar to tau reikia.

– Solinį albumą brandinai daugiau nei dvejus metus, kodėl taip ilgai?

– Dveji metai yra jau kaip ir susiformavęs ciklas mano kūrybai, besitęsiantis nuo 2009-ųjų. Pirmieji metai – laikotarpis, kai viskas bręsta galvoje, antrieji – studijoje. Visgi, manau, pirmieji yra gerokai svarbesni – jeigu ateisi į studiją tuščias, nieko nebus.

– Kokios ir kiek dainų jame sugulė?

– Albume dainos, kurtos pastaruosius 2-3 metus. Dalis jų rašytos neturint aiškaus jų realizavimo plano. Pavyzdžiui, „Šiek tiek nori jos“ pradėjau rašyti ne sau, bet eigoje pasidarė gaila ir padėjau į stalčių. Todėl albumas išėjo kontrastingas ir įvairus. Mano skoniui gal kiek per kontrastingas, bet visgi suprantu priežastis ir apsistojau ties mintimi, kad man jis tą 2-3 metų laikotarpį ir reiškia, ir nieko iš jo išiminėti nereikia.

– Liepos 5 d. vyks pirmas tavo solinis koncertas Vilniuje, ar lauki susitikimo su klausytojais? Kaip jautiesi jam artėjant?

– Liepos 5-ąją pasitinku darbingai ir ambicingai, praėjo beveik pustrečių metų nuo paskutinio koncerto, susikaupė daug idėjų ir noro. Norisi parodyti viską, bet bandau galvą išlaikyti šaltą. Nesinorėtų išbėgti po pertraukos į aikštelę ir pradėti metimu į lentos kraštą.

– Papasakok daugiau apie koncertą, ko tikėtis?

– Galima tikėtis netikėto. Sukūrėme teatralizuotą šou „Niekas nėra tikra“ tema. Norėčiau, kad tik įžengę į teritoriją, žmonės pasijustų kiek siurrealiai ir koncertas neapsiribotų tik muzikine dalimi bei scena – šiuo atveju scena bus visa Lukiškių kalėjimo teritorija.

Čia galėsite sutikti ne tik mūsų grupę, bet ir aktorius, veikėjus bei personažus iš vaizdo klipų ir vizualizacijų. Su grupe paruošėme 75 minučių trukmės muzikinę programą iš pastarųjų metų kūrybos. Joje tilpo visi albumo kūriniai bei šiek tiek to, kas į albumą netilpo. Tai unikalus koncertas, nes nei vienas iš kūrinių dar niekada niekur neskambėjo gyvai – keliolika pirmų kartų per vieną vakarą.

– Kodėl tavo vardo nematome pagrindiniuose Lietuvos muzikos festivaliuose? Kokie tavo kriterijai, kas svarbu renkantis festivalį ar vietą koncertui?

– Turiu tikslą išmokti vadovautis labai paprastu kriterijumi – ar noriu? Į jį telpa labai daug. Apskritai, kalbant apie kūrybą, norėčiau daryti tik tai, ką noriu ir neiti į kompromisus, nes reikia. Tokiu pat paprastu kriterijumi vadovaujuos ir planuodamas koncertinę veiklą.

– Kur dar artimiausiu metu bus galima tave išgirsti?

– Šią vasarą suplanuoti tik du koncertai. Pirmasis jau kitą savaitę įvyks Vilniuje, apie antrąjį paskelbsim iškart po jo.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Kontaktas

Trijų šalių menininkai surengs muzikinį eksperimentą: muzika skambės be tradicinių instrumentų

Provokuojančios naujos muzikos renginių serija „Kontaktas” pristato pirmąjį šio sezono renginį – koncertą „Vibrance”, vyksiantį jau rugsėjo 24 dieną, 20:00 valandą, galerijoje Arka (Aušros Vartų g. 7). Eksperimente, tyrinėjančiame gyvos elektronikos ir įvairių objektų skleidžiamos vibracijos derinį, pasirodys žymus šveicarų šiuolaikinės muzikos kolektyvas “Input Duo”.

LIETUVA
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS