Kaune nuaidėjo Marijono Mikutavičiaus koncertas „50“: neįprasti atlikėjo prašymai ir netikėta pabaiga

Marijonas Mikutavicius
Marijonas Mikutavičius © Laurynas Trimonis
Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje įvyko pirmasis Marijono Mikutavičiaus koncertas „50“. Tarpušventyje Marijono šou sulauks vilniečiai, o paskutinę metų dieną jis atkeliaus į Šiaulius.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

„Aš jūsų taip žvėriškai pasiilgau“, – buvo pirmieji žodžiai, kuriuos ištarė į sceną išbėgęs dainininkas ir koncertą pradėjo netradiciškai.

„Žinau, kad tai ne pagal scenarijų, tačiau gal galima trumpam įjungti šviesas? Noriu jus visus pamatyti“, – tarė jis ir nusileido į salę. „Su kaukėm atrodot tarsi chirurgai, o mes – pacientai“, – pajuokavo grįžęs į sceną.

Suskambo pirmieji „Kai atidarai duris“ akordai. Koncertas, kurio gerbėjai taip ilgai ir nekantriai laukė, prasidėjo. Dvi dainos – tik tiek arena ištvėrė neatsistojusi. Per „Geros žiemos“ visus akimirksniu pagavo šventinė nuotaika.

„Kas stovit, nebandykite sėstis“, – pagrasino Marijonas ir uždainavo „Pasveikinkit vieni kitus“. Salė, atrodo, nesitikėjo tokio didelio hito taip greitai. To užteko, kad ne tik stovintieji nebeatsisėstų, bet ir santūresnė arenos dalis pakiltų ant kojų.

Marijonas nebūtų jis, jei nemokėtų meistriškai nuo stogo kilnojimo pereiti prie lėto, švelnaus, sielos skausmu persmelkto kūrinio. Nuramino ir suklusti privertė „Balintos sienos“. Kol publika nepametė dėmesio, jis nutarė tęsti panašia nuotaika su filosofiškuoju „Aš gyvenau“. Ką tik šokę ir klykę žmonės nuščiuvo. Energija pulsuojantis arenos organizmas trumpam sustingo.

„Bet čia mes į šventę susirinkom“, – itin giliai į egzistencinius apmąstymus neleido panirti Marijonas. Ir vėl prasidėjo pašėlusi dalis: „Ši vasara“, „Ar mylėsi tu mane?“ „Ar mylit ją jūs“…

„O dabar daina, kurios filmavimo metu aš sutikau savo moterį“, – tarė jis nutaręs, kad atėjo laikas visiems vėl kiek pailsėti. Suskambo „Drąsių niekas nežudo“. Iškart po jos – „Aš miręs“.

Tapo aišku, kad dainininkas dėliodamas koncertinę programą nutarė visus pavėžinti emocijų kalneliais, nes vos publika spėjo nurimti, jis vėl paleido superhitų seriją, kuri salei triumfuojant baigėsi „Trimis milijonais“ ir „Geriausiais mūsų vakarais“.

Didžiausiu koncerto netikėtumu tapo bisas. Ko gero, niekas nesitikėjo, kad jam dainininkas pasirinks mažiausiai tikėtiną kūrinį – „Degančios rankos“. Tačiau, prisiminus, kaip meistriškai jis valdė publikos dėmesį ir emocijas visą koncertą, toks sprendimas ėmė atrodyti net labai logiškas. Žmonės susikaupę išklausė vienos gražiausių ir giliausių Marijono dainų, o koncertą užbaigė simboliškai: pakiliai ir džiaugsmingai su „Pakeliui namo“.

Marijono Mikutavičiaus šou „50“: gruodžio 28 d. – Vilniuje, „Avia Solutions Group“ arenoje, 31 d. – Šiaulių arenoje. Valentino dienos koncertas – vasario 14 d., Klaipėdoje, Žvejų rūmuose.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

8 Kambarys © Lukas Gricius

Dainą „Niekada“ pristatantis 8 Kambarys: „Norime, kad klausytojai žinotų, ką išgyvename viduje“

Visi esame įsitikinę, kad geriau niekada nesakyti niekada. Ne kartą esame pažadėję sau: „ne, niekada“ ir vėl sugrįžę prie to paties. Taip, pasak grupės „8 Kambarys“ narių Deivido Alejūno-Corsalio ir Karolio Talučio-Talaz, pristatančių naujausią kūrinį „Niekada“, dažniausiai veikia meilė. „Tai yra labai žmogiška, todėl kiekvienas šį kūrinį supras ir atras save“, – sako jie.

LIETUVA
Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS