Kaune artimieji atsisveikino su grupės „Naujieji Lietuviai” prodiuseriu, kompozitoriumi ir atlikėju Gintaru Reklaičiu

Gintaras Reklaitis
Gintaras Reklaitis
Gintaras Reklaitis
Gintaras Reklaitis
Lapkričio 13d. Kauno „Tylos" laidojimo namuose įvyko atsisveikinimas su muzikos kompozitoriumi, atlikėju, prodiuseriu Gintaru Reklaičiu (1971-2022). Lietuviškos muzikos melomanai yra girdėję šią pavardę, tačiau ne daugelis žino, kiek išties šis visomis prasmėmis išskirtinis žmogus buvo nuveikęs.

Daugelis prisimena grupę „Naujieji Lietuviai”, bet yra pamiršę kitus, didžiulės sėkmės sulaukusius muzikinius projektus, kuriuose Gintaras Reklaitis buvo siela ir varomoji jėga. 

Po 90-ųjų, įžengus į laisvą Lietuvą ir atsivėrus muzikos kultūros sienoms, visuose didžiausiuose šalies festivaliuose sužibėjo ir begales jaunimo susižavėjimo klyksmų pelnė pop muzikos grupė „Mercy Dance”. Daugelis prisimena „ Myliu noriu negaliu „, „ Bevardė žvaigždė „ Pabučiuok mane „,  „ Trečdalis širdies ” ir kt. Gintaras buvo visų šios grupės dainų muzikos ir tekstų autorius. 

Vėliau, visai Lietuvai stogus nunešusios, merginų grupės „69 Danguje” daugelio topus užkariavusių dainų, tokių kaip „ 9 Danguj „, „ Sniego Karalienė „,  „ Gyvenu ” , „ Važiuoju pas tave „, „ Vasara „,  „ Ašaros ” ir kt. muzikos ir žodžių autorius. 

Savo muzikiniu talentu ir patirtimi Gintaras prisidėjo prie daugelio įvairių muzikos grupių ir projektų. Gintaras dirbo su grupėmis „Ekspresas”, „ Mercy Dance „, „ 69 Danguje” ,  „Naujieji Lietuviai”, „Antikvaras”, „RebelHeart”,  atlikėjos Viktorija Mauručaitė, Vasha, Aušrinė Gerikienė (Tikroji Išdykėlė). Taip pat vienu metu Gintaras buvo grupės „Rondo” būgnininkas. Būgnai visada buvo jo mylimas instrumentas. 

Jis bendradarbiavo su tokiomis muzikos leidybos įmonėmis kaip:  „ Pop Centras”, „Melodija”, „Prior Records”, „Zuzi Records”, „ Jam Records”, „Tigris”, „Pūkas”, „Promostar”, „Tundra Records” ir kt.  

Muzikos genijus Gintaras Reklaitis bus palaidotas šiandien, 11.14d. Kaune, Panemunės kapinėse. Urna išnešama 14val. iš Tylos laidojimo namų Jonavos g. 220, Kaune. 

Papildyta

Kompozitorius buvo palaidotas kartu su vienu mėgstamiausių jo darbo įrankių – sintezatorium AKAI MPC500. 

Gintaras Reklaitis visada buvo apsuptas žmonių. Palydėti jį į paskutinę kelionę Kauno Panemunės kapinėse taip pat susirinko nemažas būrys spalvingų jį pažinojusių asmenybių:  artimieji, geriausi draugai, muzikantai, renginių vedėjai… Tarp susirinkusių, taip pat buvo ir a.a. Lino Rugieniaus mama (prieš 2 metus nuo kraujo vežio miręs grupės „Naujieji Lietuviai narys). Daugelis sunkiai tramdė ašaras, vis dar negalėjo susitaikyti su šia netektimi. 

Artimųjų sprendimų kapą taip pat papuošė ir kitas jo instrumentas  – analoginis sintezatorius MOOG. Šalia velionio nuotraukos taip pat buvo įsmeigtos ir būgnų lazdelės. 

Jautrią kalbą ceremonijos metu pasakė artimas bičiulis Laimonas Žiulpa. Apdėjus kapelį gėlėmis, atsisveikinus, kompozitorius ir jo talentas paskutinį kartą buvo palydėti susirinkusiųjų plojimais. 

Pasidalink:

NAUJIENOS