Kaune artimieji atsisveikino su grupės „Naujieji Lietuviai” prodiuseriu, kompozitoriumi ir atlikėju Gintaru Reklaičiu

Gintaras Reklaitis
Gintaras Reklaitis
Gintaras Reklaitis
Gintaras Reklaitis
Lapkričio 13d. Kauno „Tylos" laidojimo namuose įvyko atsisveikinimas su muzikos kompozitoriumi, atlikėju, prodiuseriu Gintaru Reklaičiu (1971-2022). Lietuviškos muzikos melomanai yra girdėję šią pavardę, tačiau ne daugelis žino, kiek išties šis visomis prasmėmis išskirtinis žmogus buvo nuveikęs.

Daugelis prisimena grupę „Naujieji Lietuviai”, bet yra pamiršę kitus, didžiulės sėkmės sulaukusius muzikinius projektus, kuriuose Gintaras Reklaitis buvo siela ir varomoji jėga. 

Po 90-ųjų, įžengus į laisvą Lietuvą ir atsivėrus muzikos kultūros sienoms, visuose didžiausiuose šalies festivaliuose sužibėjo ir begales jaunimo susižavėjimo klyksmų pelnė pop muzikos grupė „Mercy Dance”. Daugelis prisimena „ Myliu noriu negaliu „, „ Bevardė žvaigždė „ Pabučiuok mane „,  „ Trečdalis širdies ” ir kt. Gintaras buvo visų šios grupės dainų muzikos ir tekstų autorius. 

Vėliau, visai Lietuvai stogus nunešusios, merginų grupės „69 Danguje” daugelio topus užkariavusių dainų, tokių kaip „ 9 Danguj „, „ Sniego Karalienė „,  „ Gyvenu ” , „ Važiuoju pas tave „, „ Vasara „,  „ Ašaros ” ir kt. muzikos ir žodžių autorius. 

Savo muzikiniu talentu ir patirtimi Gintaras prisidėjo prie daugelio įvairių muzikos grupių ir projektų. Gintaras dirbo su grupėmis „Ekspresas”, „ Mercy Dance „, „ 69 Danguje” ,  „Naujieji Lietuviai”, „Antikvaras”, „RebelHeart”,  atlikėjos Viktorija Mauručaitė, Vasha, Aušrinė Gerikienė (Tikroji Išdykėlė). Taip pat vienu metu Gintaras buvo grupės „Rondo” būgnininkas. Būgnai visada buvo jo mylimas instrumentas. 

Jis bendradarbiavo su tokiomis muzikos leidybos įmonėmis kaip:  „ Pop Centras”, „Melodija”, „Prior Records”, „Zuzi Records”, „ Jam Records”, „Tigris”, „Pūkas”, „Promostar”, „Tundra Records” ir kt.  

Muzikos genijus Gintaras Reklaitis bus palaidotas šiandien, 11.14d. Kaune, Panemunės kapinėse. Urna išnešama 14val. iš Tylos laidojimo namų Jonavos g. 220, Kaune. 

Papildyta

Kompozitorius buvo palaidotas kartu su vienu mėgstamiausių jo darbo įrankių – sintezatorium AKAI MPC500. 

Gintaras Reklaitis visada buvo apsuptas žmonių. Palydėti jį į paskutinę kelionę Kauno Panemunės kapinėse taip pat susirinko nemažas būrys spalvingų jį pažinojusių asmenybių:  artimieji, geriausi draugai, muzikantai, renginių vedėjai… Tarp susirinkusių, taip pat buvo ir a.a. Lino Rugieniaus mama (prieš 2 metus nuo kraujo vežio miręs grupės „Naujieji Lietuviai narys). Daugelis sunkiai tramdė ašaras, vis dar negalėjo susitaikyti su šia netektimi. 

Artimųjų sprendimų kapą taip pat papuošė ir kitas jo instrumentas  – analoginis sintezatorius MOOG. Šalia velionio nuotraukos taip pat buvo įsmeigtos ir būgnų lazdelės. 

Jautrią kalbą ceremonijos metu pasakė artimas bičiulis Laimonas Žiulpa. Apdėjus kapelį gėlėmis, atsisveikinus, kompozitorius ir jo talentas paskutinį kartą buvo palydėti susirinkusiųjų plojimais. 

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NAUJIENOS

Bäsello ir Alanas Chošnau © Nojus Šeputis

Alanas Chošnau ir Bäsello pristato antrą bendrą kūrinį „Sekundės”

Elektroninės muzikos kūrėjai, kuriantys Berlyne ir Osle, Alanas Chošnau ir Bäsello pristato antrą bendrą lietuvišką kūrinį „Sekundės” ir užsimena apie įrašinėjamą albumą. Šiandien vyksta premjera visose skaitmeninėse platformose, o netrukus skambės ir lietuviškose radijo stotyse. Atviras pokalbis apie tai, kaip kūrėjai skaičiuoja sekundes ir vertina gyvenimą.

LIETUVA
Sugar Blue

Bliuzmenas Sugar Blue: nuo Niujorko geto gatvių iki įrašų su „The Rolling Stones“

Gruodžio 18 ir 19 d. Kaune ir Vilniuje pasirodys lūpinės armonikėlės genijus, „Grammy“ apdovanojimą geriausio bliuzo įrašo kategorijoje pelnęs Sugar Blue su grupe – atlikėjo talentą įvertino ir „The Rolling Stones“, su kuriais jis įrašė tris kūrinius, tarp jų ir daugeliui žinomą „Miss You“. Po to sekė įrašai ir koncertiniai turai su legendomis Louisiana Red, Willie Dixon, Prince, Stan Getz, Bob Dylan ir kitais.

UŽSIENIS
Vaidas Baumila © Tomas Juškevičius

Vaidas Baumila išleidžia albumą „Apžavai“: dainas įkvėpė Hiperbolės bei Rondo kūryba

Vienas ryškiausių šalies muzikos atlikėjų, charizmatiškasis Vaidas Baumila paskutiniąją rudens dieną klausytojams netikėtai pristatė naujausią savo albumą. „Apžavai“ – nuo šiol taip skambės ne tik viena iš Vaido vizitinių kortelių tapusi daina, bet ir visas dainų rinkinys. Pristatytame skaitmeniniame albume atlikėjas sudėjo hitais spėjusius tapti kūrinius bei net penkias naujienas, kurių klausytojais dar negirdėjo.

LIETUVA
ONYX

Legendinė hip-hopo grupė ONYX trečiąkart Lietuvoje: koncertą surengs šią žiemą

Žodis – „legendinis“ dažnai įvairiausioms muzikos grupėms priskiriamas vien tik dėl skambesio, šįkart hiphopo grupę ONYX kaip nors kitaip įvardinti būtų sudėtinga. Šie tikrai legendiniai hiphopo muzikos atlikėjai trečią kartą atvyksta į Lietuvą ir jau gruodžio 16 dieną savo pasirodymą surengs, jiems jau puikiai pažįstamoje, menų fabriko „Loftas“ aikštelėje, kuri tikėtina ir šį kartą jų pasirodymo metu bus sausakimša.

UŽSIENIS