jautì pristato dainą ir vaizdo klipą „Žibutė“: kūrinys apie mirtį bei atsisveikinimą

jauti
jautì / Asmeninis albumas
jauti
jautì / Asmeninis albumas
Dažniausiai greito tempo ir griežtų gitarų skambesį mėgstanti lietuviško roko grupė „jautì” šį kartą nusprendė pasidalinti švelniąją savo puse. „Šaltuoju metų laikotarpiu mums dažnai nėra jėgų ir noro daug ką veikti, klausyti intensyvios muzikos, tad nusprendėme, jog norime pasidalinti jautriausiu albumo kūriniu“, – atvirauja grupės nariai.

„Žibutė“ – tai kūrinys apie mirtį ir atsisveikinimą. Gėlės pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. Žibutė yra trumpalaikė gėlė, tačiau suteikianti daug džiaugsmo. Ir nors dainoje yra daugiau paslėptų simbolių ir istorijų, tačiau grupės nariai nenori visų jų atskleisti ir palieka vietos kiekvieno interpretacijai.

Kiekvienam ji gali surezonuoti skirtingai. „Nepykit jeigu klausant šio kūrinio nuotaika nepakils“ – juokauja grupės nariai. „Kartais nieko blogo ir paliūdėti“. Draugų grupė ragina kalbėtis nepatogiomis ir skaudžiomis temomis. Pasak jų – muzikos rašymas jiems savotiškas apsivalymas. „Manome, kad svarbu neužgniaužti nemalonių jausmų. Kiekvienas turime rasti mums asmeniškai veikiantį būdą su jais susitvarkyti. Jeigu ši daina kažkam taps vienu iš būdų – mums tai bus didelis pasiekimas“.

„Ne itin smagus sutapimas, jog ši daina išeina dabar, kuomet girdime nemažai naujienų apie mirtis ir atsisveikinimus. Visgi, būtent dėl to ji gali suskambėti dar stipriau“.

Gal kiek ironiška, kad šis kūrinys buvo pasirinktas reprezentuoti albumą pavadinimu “DŽIAUGSMAS”. Bet, kaip sako grupės nariai – džiaugsmas nėra konstanta. Dažnai tai yra ir siekiamybė. O įvykiai, kurie sukelia priešingus jausmus – neišvengiami. Tačiau jie padeda išsigryninti svarbiausius dalykus savo gyvenime. Nesinori skambėti nuvalkiotai, bet….

Likusi dalis albumo yra gerokai griežtesnė – tai “sunkiausias” grupės kada nors parašytas albumas. O ši švelnumo apraiška albume išryškina kontrastus, kurių apstu ir gyvenime.  „Žibutė“ tarp ją supančių intensyvių kūrinių suskamba visai kitaip –  „dar jautriau ir skaudžiau“ – asmeninėmis patirtimis klausant albumo dalinasi grupės nariai.

„jautì“ teigia, kad jiems labai svarbi vizualinė dainos išraiška, nes vaizdas papildo dainą ir praplėčia konteksta. „Nenorime papasakoti labai konkrečios istorijos, tačiau vaizdas puikiai padeda nupiešti jausminę kūrinio liniją. Nenorėjome pompastikos, pasirinkome labai minimalistinę vizualinę kalbą. Siekėme, kad kadrai atspindėtų tą trapumą ir švelnumą, kurį įsivaizduojame beklausant dainos“. Klipą nufilmavo Shukowski, o jo pagrindine „žibute” tapo Gerda Remeikytė.

Šis albumas, kaip ir keli paskutiniai, buvo įrašytas kartu su prodiuseriu Snorre Bergerud „Ymir Audio“ studijoje. Vaikinai teigia, kad per tiek laiko spėjo labai „susidirbti“ su norvegų kilmės prodiuseriu, tad darbo procesas vyksta labai sklandžiai. „Net jeigu kartais nesutariame ties kažkuriais momentais, visada kartu randame variantą, kuris patinka visiems. Dažnai taip ir randami geriausi sprendimai“.

Grupė pažada, kad greitu metu atskleis albumo išleidimo datą, o taip pat primena, kad mažėja bilietų į jo pristatymo koncertą balandžio 6 d. „Litexpo“ salėje.

Pasidalink:

NAUJIENOS