„Intymios muzikavimo formos“ renginyje „Gradient“ suskambės netikėti instrumentų deriniai

Koncerto „Gradient“ afiša
Koncerto „Gradient“ afiša
Koncerto „Gradient“ afiša
Koncerto „Gradient“ afiša
Jau lapkričio 17 dieną įvyks antrasis Vilniaus naujosios ir eksperimentinės muzikos renginių serijos „Kontaktas“ koncertas „Gradient“. Šis koncertas – tai vieno ryškiausių Europoje šiuolaikinės muzikos ansamblių Klangforum Wien narių pasirodymas šiuolaikinių scenos menų centre – Menų Spaustuvėje.

„Intymiausia muzikavimo forma“

Koncerte Gradient klausytojai turės išskirtinę progą išgirsti altininko Dimitrios Polisoidis ir saksofonininko Gerald Preinfalk interpretuojamas dvi jaunosios kartos lietuvių kompozitorių – Raimondos Žiūkaitės ir Andriaus Maslekovo – specialiai šiam duetui sukurtas kompozicijas. Programą papildys žymių kompozitorių – graiko George Aperghis bei austro Klaus Lang –  kūriniai.

Dimitrios Polisoidis © Lukas Beck
Dimitrios Polisoidis © Lukas Beck

Klangforum Wien save pristato kaip neabejingų keliautojų, tyrinėtojų ir klausinėtojų kolektyvą. Ansamblio muzikantai kartu su svarbiausiais mūsų laikų kompozitoriais tyrinėja naujus meninės kūrybos horizontus. Atviri savo mąstymu, virtuoziški grojime, preciziški klausyme – Klangforum Wien pasižymi nepakartojamu skambesiu, kuria patirtis ir meta iššūkį klausytojams.

Šiame koncerte kompozitoriai ir atlikėjai sieks atskleisti ne tik dviejų instrumentų, turinčių panašų garso diapazoną ir tembrą, sąskambius, galimybes bei įvairias išplėstines technikas, bet ir derins juos su elektronika ir leisis į šiuolaikines improvizacijas. Koncerte atsiskleis ir dueto žanras, kuris, pasak muzikanto Gerald Preinfalk, yra „intymiausia muzikavimo forma – klausytojai gali matyti, kaip atlikėjai perteikia smulkiausias detales, o jautriausieji – net žvilgtelėti į jų sielas”.

Apie „Kontaktą“

„Kontaktas“ – tai provokuojančios naujos muzikos renginių serija, kurioje skamba įdomiausi šių dienų kompozitoriai ir atlikėjai. Čia pristatomi nauji kūriniai, o ypatingą reikšmę turi kūrybiniai procesai, apimantys kompozitorių ir atlikėjų bendradarbiavimą. Abi pusės kviečiamos eksperimentuoti, ieškoti naujų instrumentų raiškos būdų ir permąstyti savo kūrybines nuostatas.

Daugiau informacijos apie renginį galite rasti Facebook puslapyje Kontaktas ir www.kontaktasvnems.com. Bilietus platina tickets.paysera.com.

Pasidalink:

NAUJIENOS