„Intymios muzikavimo formos“ renginyje „Gradient“ suskambės netikėti instrumentų deriniai

Koncerto „Gradient“ afiša
Koncerto „Gradient“ afiša
Koncerto „Gradient“ afiša
Koncerto „Gradient“ afiša
Jau lapkričio 17 dieną įvyks antrasis Vilniaus naujosios ir eksperimentinės muzikos renginių serijos „Kontaktas“ koncertas „Gradient“. Šis koncertas – tai vieno ryškiausių Europoje šiuolaikinės muzikos ansamblių Klangforum Wien narių pasirodymas šiuolaikinių scenos menų centre – Menų Spaustuvėje.

„Intymiausia muzikavimo forma“

Koncerte Gradient klausytojai turės išskirtinę progą išgirsti altininko Dimitrios Polisoidis ir saksofonininko Gerald Preinfalk interpretuojamas dvi jaunosios kartos lietuvių kompozitorių – Raimondos Žiūkaitės ir Andriaus Maslekovo – specialiai šiam duetui sukurtas kompozicijas. Programą papildys žymių kompozitorių – graiko George Aperghis bei austro Klaus Lang –  kūriniai.

Dimitrios Polisoidis © Lukas Beck
Dimitrios Polisoidis © Lukas Beck

Klangforum Wien save pristato kaip neabejingų keliautojų, tyrinėtojų ir klausinėtojų kolektyvą. Ansamblio muzikantai kartu su svarbiausiais mūsų laikų kompozitoriais tyrinėja naujus meninės kūrybos horizontus. Atviri savo mąstymu, virtuoziški grojime, preciziški klausyme – Klangforum Wien pasižymi nepakartojamu skambesiu, kuria patirtis ir meta iššūkį klausytojams.

Šiame koncerte kompozitoriai ir atlikėjai sieks atskleisti ne tik dviejų instrumentų, turinčių panašų garso diapazoną ir tembrą, sąskambius, galimybes bei įvairias išplėstines technikas, bet ir derins juos su elektronika ir leisis į šiuolaikines improvizacijas. Koncerte atsiskleis ir dueto žanras, kuris, pasak muzikanto Gerald Preinfalk, yra „intymiausia muzikavimo forma – klausytojai gali matyti, kaip atlikėjai perteikia smulkiausias detales, o jautriausieji – net žvilgtelėti į jų sielas”.

Apie „Kontaktą“

„Kontaktas“ – tai provokuojančios naujos muzikos renginių serija, kurioje skamba įdomiausi šių dienų kompozitoriai ir atlikėjai. Čia pristatomi nauji kūriniai, o ypatingą reikšmę turi kūrybiniai procesai, apimantys kompozitorių ir atlikėjų bendradarbiavimą. Abi pusės kviečiamos eksperimentuoti, ieškoti naujų instrumentų raiškos būdų ir permąstyti savo kūrybines nuostatas.

Daugiau informacijos apie renginį galite rasti Facebook puslapyje Kontaktas ir www.kontaktasvnems.com. Bilietus platina tickets.paysera.com.

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

NAUJIENOS

Bäsello ir Alanas Chošnau © Nojus Šeputis

Alanas Chošnau ir Bäsello pristato antrą bendrą kūrinį „Sekundės”

Elektroninės muzikos kūrėjai, kuriantys Berlyne ir Osle, Alanas Chošnau ir Bäsello pristato antrą bendrą lietuvišką kūrinį „Sekundės” ir užsimena apie įrašinėjamą albumą. Šiandien vyksta premjera visose skaitmeninėse platformose, o netrukus skambės ir lietuviškose radijo stotyse. Atviras pokalbis apie tai, kaip kūrėjai skaičiuoja sekundes ir vertina gyvenimą.

LIETUVA
Sugar Blue

Bliuzmenas Sugar Blue: nuo Niujorko geto gatvių iki įrašų su „The Rolling Stones“

Gruodžio 18 ir 19 d. Kaune ir Vilniuje pasirodys lūpinės armonikėlės genijus, „Grammy“ apdovanojimą geriausio bliuzo įrašo kategorijoje pelnęs Sugar Blue su grupe – atlikėjo talentą įvertino ir „The Rolling Stones“, su kuriais jis įrašė tris kūrinius, tarp jų ir daugeliui žinomą „Miss You“. Po to sekė įrašai ir koncertiniai turai su legendomis Louisiana Red, Willie Dixon, Prince, Stan Getz, Bob Dylan ir kitais.

UŽSIENIS
Vaidas Baumila © Tomas Juškevičius

Vaidas Baumila išleidžia albumą „Apžavai“: dainas įkvėpė Hiperbolės bei Rondo kūryba

Vienas ryškiausių šalies muzikos atlikėjų, charizmatiškasis Vaidas Baumila paskutiniąją rudens dieną klausytojams netikėtai pristatė naujausią savo albumą. „Apžavai“ – nuo šiol taip skambės ne tik viena iš Vaido vizitinių kortelių tapusi daina, bet ir visas dainų rinkinys. Pristatytame skaitmeniniame albume atlikėjas sudėjo hitais spėjusius tapti kūrinius bei net penkias naujienas, kurių klausytojais dar negirdėjo.

LIETUVA
ONYX

Legendinė hip-hopo grupė ONYX trečiąkart Lietuvoje: koncertą surengs šią žiemą

Žodis – „legendinis“ dažnai įvairiausioms muzikos grupėms priskiriamas vien tik dėl skambesio, šįkart hiphopo grupę ONYX kaip nors kitaip įvardinti būtų sudėtinga. Šie tikrai legendiniai hiphopo muzikos atlikėjai trečią kartą atvyksta į Lietuvą ir jau gruodžio 16 dieną savo pasirodymą surengs, jiems jau puikiai pažįstamoje, menų fabriko „Loftas“ aikštelėje, kuri tikėtina ir šį kartą jų pasirodymo metu bus sausakimša.

UŽSIENIS