Indie-soul grupė dargana pristato antrą albumą „Tiltai“: pavasario skambesiai ir lūžis kūryboje

dargana
dargana © Jogilė Petronytė
dargana
dargana © Jogilė Petronytė
Praėjus beveik metams nuo debiutinio minialbumo išleidimo, indie-soul grupė „dargana“ pristato naujausią savo darbą - albumą „Tiltai“.

Nuo rudens laiką paskyrusi kūrybinei veiklai, „dargana“ grįžta su 11 naujų kūrinių, alsuojančių pavasariškais skambesiais ir šiluma.

Naujas grupės etapas

Albumas „Tiltai“ iš ankstesnių grupės projektų išsiskiria savo kokybe, idėjiniu vientisumu ir apimtimi. Grupei šis albumas – simbolinis lūžis, žymintis naują etapą kolektyvo veikloje.

„Pastarieji metai buvo turiningi tiek muzikine, tiek asmeninio augimo prasme, ieškojome santykio ne tik su kūryba, bet ir su savimi, tad albume nugulė ne tik muzikiniai eksperimentai, bet ir būties apmąstymai“, – kūrybinį procesą prisimena grupės lyderė Livija Gelumbauskaitė.

Tiltas – griaunanti ir kurianti jėga

Albumui įprasminti pasirinktas tiltų motyvas kūriniuose leidžia vaizdingai kalbėti apie stiprius asmeninius išgyvenimus. Nuo troškimo užmegzti nuoširdų ryšį, iki vidinio chaoso verčiančio griauti visus saitus – „Tiltuose“ klausytojas atras plačią emocinę amplitudę:

„Tiltas – kaip griaunanti ir kurianti jėga. Tilto sugriovimas – kaip simbolinis žmogaus gyvenimo lūžis, kartais išlaisvinantis, tačiau neretai įvykstantis dėl baimės stoti į kovą su pačiu savimi. Nors įprastai žiūrime į tiltą kaip į jungtį tarp dviejų fizinių vietų, albume apmąstome tilto kaip transformacijos ir perėjimo į kitą gyvenimo etapą idėją“, – apie albumo idėją samprotauja Livija.

Laukia albumo pristatymo koncertas

Grupė kviečia atvykti į albumo „Tiltai“ pristatymo koncertą, vyksiantį Vilniuje, gegužės 19 dieną, klube „Tamsta“.

„Tai yra pirmasis solinis grupės koncertas, į pasiruošimą sudėjome visą širdį. Kartu su profesionalia komanda ruošiame vakarą, kuris, tikimės palies ir įsimins ilgam“, – mintimis dalijasi Livija Gelumbauskaitė.

dargana
dargana © Rytis Šeškaitis

Po pergalės 2022 m. jaunų grupių konkurse „Garažas“, „dargana“ 2022 m. birželio 20 d. išleido debiutinį EP albumą „Gaudantys vėją“, kurio kūriniai sulaukė klausytojų, kritikų bei žiniasklaidos dėmesio. Albumo dainas grupė gyvai pristatė tokiuose festivaliuose kaip „Granatos Live“, „Šiauliai Jazz“, „Sostinės Dienos“, bei „Loftas Fest“ – „What’s Next in Music?“ scenoje. 

dargana albumas „Tiltai“:

Pasidalink:

NAUJIENOS