Į Lietuvą atvyksta pasaulinė žvaigždė Chris Norman: koncertą surengs Biržų rajone

Chris Norman
Chris Norman / Asmeninis albumas
Chris Norman
Chris Norman / Asmeninis albumas
Šių metų liepos 2 dieną nepaprastai gražioje Biržų rajono vietoje – Kilučių ežero pusiasalyje įvyks originalaus „Smokie“ balso Chriso Normano gyvo garso koncertas.

„Chriso Normano  koncertinis grafikas  labai įtemptas. Džiaugiamės, mums pavyko išsiderėti, kad iki liepos 2 dienos kelių šimtų kilometrų spinduliu aplink Biržus, Chrisas Normanas nesurengs nė vieno koncerto, o vasaros viduryje, esame įsitikinę, Lietuvoje neabejotinai bus palanki ir epidemiologinė situacija. Tad Biržų rajone mūsų lauks ryški žvaigždė!“ – sako renginio organizatoriaus, bendrovės „Biržiečių žodis“ direktorius Kęstutis Isakas. 

Originalusis prarūkytas „Smokey“ balsas

Muzikos gerbėjams visame pasaulyje žinomo dainininko plačiai pristatinėti nereikia. Būtent dėl išskirtinio, užkimusio Chriso Normano balso kadaise grupė „Kidness“ vadybininkų patarimu buvo pervadinta į „Smokey“. Kaip nekart aiškino grupės nariai, Chriso „prarūkytas“ balsas asocijavosi su „dūmais“ („smoke“ – angliškai dūmai, ), o tik vėliau grupę pervadino į „Smokie“.

Chrisas Normanas (tikras vardas Christopher Ward Norman) gimė Jungtinės Karalystės Jorkšyro grafystėje, artistų šeimoje. Būsimoji žvaigždė, kurio didžiausią įtaką muzikiniam skoniui turėjo Elvisas Presley, „The Beatles“, Bobas Dylanas, Little Richardas ir „The Rolling Stones“, iš tėčio gavo dovanų savo pirmąją gitarą būdama vos septynerių metų. 

1962 m. Chrisas Normanas įstojo į Bredfordo berniukų mokyklą, kur sutiko savo bendražygius – būsimus „Smokie“ narius Alaną Silsoną ir a.a.Terry Uttley. 

Pirmųjų grupės pavadinimų buvo daug ir įvairių – nuo „The Yen“, „Essence“, „Long Side Down“ iki „The Elizabethans“. Tačiau tikroji kūrybinė sėkmė atėjo kartu su lemtingu grupės pavadinimu – 1975 m. buvo išleistas ilgai brandintas debiutinis grupės „Smokie“ albumas „Pass It Around“, sukurtas kartu su garsiais to meto prodiuseriais ir dainų autoriais – Nicky Chinnu ir Mike’u Chapmanu. 

1978 m. „Smokie“ aukso amžius – buvo išleistas albumas „The Montreaux Album“, sulaukęs aukščiausių kritikų vertinimų, singlas „Mexican Girl“ tapo megahitu, o Chriso Normano ir Suzie Quatro dueto daina „Stumblin’in“ pateko į amerikietiškojo „Billboard“ TOP-10 pozicijas. Vėliau sekė akinančios šlovės metai, gastrolės visose kontinentuose ir pilni stadionai grupės gerbėjų.

Svaiginanti solinė karjera

Ir nors 1986 metais Chrisas Normanas jau visiškai paliko „Smokie“ ir pradėjo solinę karjerą, jo diskografija labai įspūdinga – išleista daugiau kaip 50 singlų ir daugiau nei 30 albumų (9 iš jų – „Smokie“ sudėtyje ir 25 – soliniai), pasaulyje parduota daugiau kaip 30 milijonų įrašų, atlikėjas iki šiol produktyviai kuria ir koncertuoja. 

Po to sėkmingų Chriso Normano ir Suzie Quatro koncertų, jis bendradarbiauja su „Modern Talking“, „Blue System“, „CC Catch“ projektų įkūrėju, kompozitoriumi bei dainininku Dieteriu Bohlenu. 

Su daina „Midnight Lady“ Chrisas Normanas užkariauja daugelio šalių muzikinį olimpą, 2014 metais su „CC Catch“ įkuria duetą „Another Night in Nashville“. 

Pastaruosius 23 metus muzikantas gyvena Airijos jūroje esančioje Meno saloje, su žmona Linda susituokęs jau daugiau kaip 50 metų, jiems gimė penki vaikai (Brianas, Paula, Michaelas, Stevenas, Susana), jie turi keturis anūkus. 

„Pati laimingiausia diena mano gyvenime yra vedybos“, – ne viename interviu Chrisas dėkoja pabrėžia savo žmonos Lindos svarbą.  

Tiesa, 2001 metais dainininko šeimai smogė itin skausminga žinia, kai važiuodamas motociklu pateko į avariją ir žuvo jų sūnus Brianas. Atsigavęs po tragiško įvykio Ch.Normanas sėkmingai tęsė karjerą, vis dar laukiamas nuo Londono iki Bankoko, Miuncheno ir Sankt Peterburgo, kur atšventė ir savo gimtadienį.  

Skambės visi hitai

Atlikėjas aktyviai kuria iki šiol, dar pernai išėjo jo solinis albumas „Just a Man“, taip pat aktyviai koncertuoja įvairiuose pasaulio kampeliuose ir savo energija stebina tūkstančius gerbėjų.

„Išlikti energingu padeda humoras ir mankšta. Nors ir labai tingiu, bet prisiverčiu eiti į sporto salę, daryti pritupimus, mankštintis“, – šypsosi Chrisas, kuris šiuo metu pradės koncertinį turą Vokietijoje, o vasarą surengs išskirtinį koncertą Lietuvoje.

Biržų rajone nuskambės „Living Next Door to Alice“, „Midnight Lady“, „Needless and Pins“, „Mexican Girl“, „Oh Carol“, „I‘ll Meet You at Midnight“, „Don’t Play Your Rock’N Roll to Me“ ir kiti įvairiuose pasaulio kontinentuose žinomi kūriniai.

Garsaus dainininko Chriso Normano vardas su lyrinėmis dainomis asocijuojasi tiek pat, kiek ir su energinguoju roku, todėl koncertas Biržų rajone žada būti ir rokenroliškas, ir melancholiškas. Tas laikas bus tarsi kelionė per atlikėjo gyvenimą, stabtelint įsimintiniausiose ir gražiausiose stotelėse. 

Legendą apšildys roko grupė „Rebelheart“. Po Chriso Normano koncerto prasidės pašėlęs vakarėlis,  kuriame pasirodys DJ Jovani, reperis Ironvytas, „Lietuvos balso“ dalyvis, atlikėjas Igoris Jarmolenka su  reperiu Julian Verdee. Renginio trukmė – 6 valandos. 

Liepos 2 dieną viena iš pasaulinės žvaigždės Chriso Normano stotelių bus Kilučiai.

Pasidalink:

NAUJIENOS