Grupė Džemas pristato debiutinį albumą: savo kūryboje įžvelgiame paradoksų

Grupė Džemas
Grupė Džemas / Asmeninis albumas
Grupė Džemas
Grupė Džemas / Asmeninis albumas
Grupė Džemas Lietuvos alternatyviosios muzikos scenoje ne naujokai. Tie, kas seka juos iš anksčiau, sutiktų, kad grupės pavadinimas gali klaidinti, tačiau pačių narių teigimu tai ir yra savotiškas šio grupės pavadinimo žavesys. Šiandien grupė pristato debiutinį albumą „Prikrito lapų“.

Kolektyvas susikūrė Vilniuje, kai grupės nariai dar buvo paaugliai. Tiesa, dalis narių keitėsi ir su dabartine sudėtimi grupė groja nuo 2019m.

„Po paskutiniojo singlo „Feel You“, kuris simbolizavo naują grupės erą, nusprendėme pasukti dar kitokiu kūrybiniu keliu.“ – teigia grupė. “Dabar mūsų muzikoje plėtojamos naujos temos, dominuoja melancholiškesnis skambesys.”

Apie albumą

Kovo 10d. išleistas albumas „Prikrito lapų“ grupei yra debiutinis. Prie šio projekto, pasak narių, buvo pradėta dirbti dar karantino metu, todėl daugumoje išskirtinai lietuviškai parašytų tekstų dominuoja vienatvės, liūdesio, beprasmybės temos.

Šio albumo kūriniai jau kurį laiką skamba grupės koncertuose, tačiau dar praeitų metų rudenį pirmasis singlas „PANiKa“ pasirodė ir visose interneto platformose bei radijo eteryje. Ši daina, be abejonės, bus įtraukta ir į albumą „Prikrito lapų“.

Džemas – „PANiKa“:

Po pirmojo singlo sekė dar du kūriniai, kurie grupės manymu geriausiai atspindi albumo dinamiką ir nuotaiką.

Gruodžio mėnesį pasirodęs singlas „Neišeik“ atskleidė šviesesnę albumo pusę, o vasarį išleistas „Skamba gerai“ sužavėjo savo paprastumu ir melodiškumu.

Rudens tematikos albumas – pavasarį

„Albumo pavadinimas „Prikrito lapų” buvo pasirinktas dėl keleto priežasčių” – teigia grupės nariai. „Albumo pavadinimas yra tarsi aliuzija bendrai albumo nuotaikai, kuri atsispindi albume esančiuose kūriniuose, jų atmosferoje, tematikoje. Negana to, albume yra tokio paties pavadinimo kūrinys, kuris nebuvo išleistas kaip singlas, tačiau yra pirmasis šiam grupės leidiniui parašytas kūrinys. Jis ne tik yra energingas, tačiau ir atspindi pagrindinę albumo idėją.”

Paklausus grupės kodėl rudeniškos tematikos albumas yra išleistas pavasarį, grupės nariai šypsosi:

„Planavome šį albumą išleisti praeitų metų rudenį, bet aplinkybės taip susiklostė, kad leidžiame jį pavasarį. Nematome tame didelės bėdos, gal net priešingai, kaip ir su pačios grupės pavadinimu, įžvelgiame tame žavų paradoksą”.

Kūrybiniai labirintai

Albumo tekstuose ryški bendra visų kūrinių tema, kuri pasak grupės narių yra žmogaus vidinio pasaulio nagrinėjimas. Kūriniuose perteikiamos žmogiškos emocijos, kurias vienu ar kitu metu išgyvena kiekvienas.

Tekstuose gausu simbolizmo, dažnai kalbama užuominomis, todėl klausantis albumo nesunku įsijausti ir išgyventi kiekvieną albumo minutę per savo emocinę prizmę. Pati grupė tikisi, jog albumo klausytojai sugebės atrasti kažką artimo, intymaus kiekviename kūrinyje, interpretuos albumo tekstus savaip bei ieškos juose įkvėpimo.

Grupė Džemas / Asmeninis albumas
Grupė Džemas / Asmeninis albumas

„Beveik dvejus metus dirbome prie šio projekto ir išties sunku apsakyti, kiek daug mums reiškia pagaliau išleisti visa tai į pasaulį, kuriame albumas gyvens savo gyvenimą.“ Grupės narių teigimu šis albumas turėjo reikšmingos įtakos tiek požiūriui į kūrybinį procesą, tiek dainų rašymui, tiek ateities planams.

„Buvo visko. Ir pykčių ir ašarų ir nusivylimų, tačiau visa tai, nuo pirmųjų albumo kūrinių demo versijų iki galutinių įrašų, nugulusių į albumą ir klipų filmavimų, parodė mums kūrybinio kelio iššūkius ir kaip juos įveikti. Buvo tikrai verta, nes tai mus sustiprino ir atvėrė naujus horizontus. Po šio albumo išleidimo jaučiamės sustiprėję ir tikimės, kad ateityje šios pamokos padės tobulėti toliau“ – atvirauja Džemo nariai.

Grupės teigimu, artimiausioje ateityje laukia koncertinis debiutinio albumo pristatymo turas per Lietuvą, taip pat pasirodymai vasaros koncertų sezono metu, o rudenį grupė planuoja “sugrįžti prie braižymo lentos” ir užsiimti tolimesne kūryba.

Grpės Džemas albumas „Prikrito lapų“:

Pasidalink:

NAUJIENOS