Geriausios 2021 Lietuvos atlikėjų dainos: Top 50

REVIU
© REVIU koliažas
REVIU
© REVIU koliažas
Muzikos portalas REVIU pristato geriausias Lietuvos atlikėjų dainas, sukurtas ir išleistas 2021 metais. Į geriausiųjų sąrašą galėjo patekti kūriniai, viešai išleisti nuo 2020 gruodžio 1 d. iki 2021 lapkričio 30d. imtinai. Tope pristatoma 50 geriausių kūrinių.

Dainų vertinimo kriterijai: muzikos kompozicija, originalumas, kūrinio minties perteikimas, garso kokybė, dainos reikšmė ir sėkmė.

50. „Panašus į Tave“ – Mantas Bendžius

49. „Kaitra“ – 8 Kambarys

48. „Kukliai Pasėdėsim“ – 2Kvėpavimas

47. „Drugeliai“ – Iglė

46. „Patogu Ir Smagu“ – 7th Block, OG Version, Mad Money

45. „Same Song“ – Beatrich

44. „Paskutinįkart“ – Monika Linkytė

43. „Šiaurės vėjas“ – Giedrė ir M.Mikutavičius

42. „Vieni Du“ – Gabrielius Vagelis

41. „Filmas“ – GJan

40. „Bėgu nuo bėdų“ – Niko Barisas ft. CRS

39. „Aš gyvenau“ – M.Mikutavičius

38. „Mamai“ – Jauti

37. „Užmerk Man Akis“ – Jessica Shy

36. „Sapnai“ – Flash Voyage

35. „Tomorrow Never Comes“ – Beissoul Einius

34. „Nuo Savęs“ – OG Version

33. „Nusiplauni rankas“ – Jazzu

32. „Rami“ – Justinas Jarutis

31. „Pilnatis“ – Ba.

30. „Tarp Sienų Keturių“ – Sel ft. NEO

29. „Paleisk“ – Andrius Mamontovas

28. „Atiduočiau Už Naktį Bet Ką“ – Donatas Montvydas

27. „ŽGŽ“ – Austieja

26. „Tyla“ – HEAVS

25. „Nusijuoksiu“ – Gabrielė Vilkickytė

24. „Priimki džiaugsmą iš manųjų rankų“ – Alina Orlova

23. „Ant Bangos“ – Free Finga

22. „Where‘d You Wanna Go“ – Gebrasy

21. „Be Right Back“ – Jovani ft. Embody ft. VASSY

20. „I‘m A Fool“ – Justinas Jarutis

19. „Nieko Nebijau“ – Daddy Was A Milkman

18. „Šokių Aikštelėje“ – Leon Somov x Saulės Kliošas

17. „Žaidimas“ – Monika Marija

16. „Tarp amžinybės“ – Sel

15. „Tai Praeis“ – Gina Shee

14. „Swimming In Your Eyes“ – Dynoro

13. „Lay me down“ – Monique

12. „Rugpjūtis“ – Justinas Jarutis ir Jessica Shy

11. „Tyliai išeinu pas kitą“ – Saulius Prūsaitis ir Iglė

10. „Kunigunda“ – Vaidas Baumila

„Kunigunda“ yra daina, nukritusi kaip iš giedro dangaus. Kas Vaidui pasidarė, kad ėmė kurti tokias dainas? Bet kad ir kas nutiko, tai nutiko visai gerai. Rodos, niekas tokios dainos nelaukė ir neprašė, bet kai gavo, tai „suklausė“ su kaupu. Naujas skambesys ir per kelis šviesmečius atitrūkusi nuo atlikėjo diskografijos daina itin vasariška, šokdinanti ir turinti keistą savybę būti nuolat klausoma. Daina hitu netapo atsitiktinai – žmonėms ji įstrigo nuo pirmojo išgirdimo.

9. „Monsters“ – Dynoro

Paslaptingasis Dynoro nesnaudžia ir sau po paranke pasiima Amerikos žurnalo „Billboard“ topo „karalių“, net aštuonias savaites pirmoje vietoje praleidusį reperį 24kGoldn. Ar daina suskambo gerai? Taip. Ar daina pateisino lūkesčius? Ne. Topų neužkariavo, peržiūrų nesusikasė, bet gerą šokių muziką tikrai užtikrino.

8. „Gyvenimas“ – FC Baseball

Pseudonimus keičiantis FC Baseball, rodos, nusistovėjo bent ties muzikos stiliumi. Du vienas po kito išleisti albumai labai panašūs, tačiau abu turi bent po vieną dainą, kurią galima statyti tarp geriausių metuose. „Gyvenimas“ siūlo sentimentalų pasakojimą, paremtą kalbamąja poezija. Daina itin paprasta ir be jokio „cukraus“ – visai neperspaudžiant, be gilių minčių gvildenimo joje apdainuojamas gyvenimas. Ir kiekvienas šią dainą priims taip, kaip patys gyvenimą ir įsivaizduoja.

7. „Vasara“ – Jazzu

Jazzu nėrė į lietuviškąją estradą ir jos muziką papildė itin vasarišku hitu. Ir nuotaiką nusako ne vien tik pavadinimas. Kūrinys savo skambesiu labai stipriai atspindi tikrą lietuvišką vasarą – kartais šiltą, kartais karštą, kartais vėsią ir su polėkiu atrasti, nuvažiuoti, pailsėti. Dainoje susiriša vasariškas poetiškumas, atsidavimas šiltam orui, vasaros trumpumas ir nostalgiškas liūdesys, aptinkantis tada, kai su vasara tenka atsisveikinti.

6. „Opia“ – Angelou

Angelou kartu su visa „Autostrados“ komanda dirba itin kokybiškai. „OPIA“ – tokio darbo rezultato pavyzdys. Dainoje ieškoma kitokių nei įprasta sprendimų – ji yra kylančios kompozicijos, o antrasis priedainis perauga į kulminaciją. Kūrinys susideda iš gerai išdirbto garso, šilkinio vokalo ir užburiančios atmosferos.

5. „Vandenyne“ – Evgenya Redko

Evgenya Redko išgrynino savo stilių, skambesį ir pagaliau užtikrintai išgraviravo savo vardą lietuviškoje scenoje. Du vienas po kito išleisti albumai įrodė, kad ši atlikėja yra verta būti muzikinėje scenoje. „Vandenyne“ – tai garso estetika, šokių ir meninės muzikos derinys.

4. „Tik Tok“ – Sel ft. Soliaris

Kokybę galima užuosti ir paliesti, techninį muzikos detalumą galima girdėti. „Tik Tok“ išlaiko aukštą Sel kūrybos kartelę visomis prasmėmis: garso kokybe, vaizdo klipu, muzikinėmis naujovėmis, įsimenamu dainos priedainiu ir, žinoma, neblėstančiu populiarumu.

3. „Švelnumas“ – Gabrielė Vilkickytė ft. Domantas Starkauskas

Gabrielė Vilkickytė pagaliau išsilaisvino iš kūrybinių šarvų. O po jais slėpėsi daug išgyventos meilės ir kūrybinių minčių. Darbas puikus kompozicine, tekstine, harmonine ir vokaline prasme. Atlikėja dainoje sugeba kalbėti apie vieną banaliausių dalykų, tačiau visiškai nebanaliai. Apie meilę, kuri glosto ir neskaudina. Gabrielės kūryba daug žada Lietuvos muzikai.

2. „Discoteque“ – The Roop

Tai yra istorinė daina. „Discoteque“ Lietuvos kontekste reiškia ne tik gerą ir sėkmingą dainą, tačiau ir simbolį, kad Lietuva tarptautiniame kontekste gali daug daugiau nei atrodo. Su šia daina nuveikta nemažai reikšmingų ir įsimintinų darbų šalies įvaizdžio labui.

1. Laikinai – Evgenya Redko

Muzika turi kelti emocijas ir nesvarbu, kokias. Evgenyai Redko pavyko įamžinti sudėtingiausios tematikos jausmą garsiniu pavidalu. „Laikinai“ yra ne tik apie profesionalumą ir muzikos kokybę, bet ir apie stiprų dainos minties perteikimą. Prieš pat priedainį pasigirstantis choras, bendra kūrinio harmonija, šiuolaikinis R&B stilius bei vaizdo klipas susijungia į laikui nepavaldų meno kūrinį.

Pasidalink:

NAUJIENOS