Garbanotas pristato singlą „Iš džiaugsmo“: kūrinį gaubia paslaptinga istorija

Garbanotas
Garbanotas © Benas Ąžuolas Šarka
Garbanotas
Garbanotas © Benas Ąžuolas Šarka
Daugiau nei dešimtmetį lietuviškoje scenoje skambanti alternatyvaus roko grupė „Garbanotas“ pristato naują dainą pavadinimų „Iš džiaugsmo“. Šis kūrinys – paskutinis singlas iš vasarį pasirodysiančio, jau šeštojo grupės pilno metro albumo.

Grupės „Garbanotas“ kūryba pilna įvairiausių emocijų – jų muzikoje tiek liūdni tonai, tiek džiaugsmingi aidai. Įkvėpimo, kaip patys teigia, jie semiasi iš įvairių gyvenimo patirčių ir nekasdienių nutikimų.

Būtent naujausio grupės kūrinio, pavadinimu „Iš džiaugsmo“, atsiradimo istorija yra viena paslaptingiausių – dainos žodžiai grupės vokalistui Šarukui Joneikiui gimė po mistinio nutikimo viename Lietuvos vienuolyne.

„Prieš kelerius metus besisvečiuojant Baltriškių kaime esančiame vienuolyne, įvyko toks paslaptingas įvykis: vieną ankstų rytą Mantas išgirdo keistą dūžtančio stiklo garsą ir vandens srovės šnypštimą. Nuėjęs patikrinti, jis išvydo sudužusį veidrodį ir ant jo bėgantį vandenį. Kažkaip nejauku pasidarė pagalvojus, kad naktį krisdamas veidrodis sugebėjo atsukti vandenį iš čiaupo ir sukurti tokį keistą vaizdinį: sudužęs veidrodis, šukės ir ant jo tekantis vanduo“, – prisimena dainos teksto autorius Š.Joneikis.

Ir nors pradžioje muzikantui šis įvykis kėlė šiurpą bei privertė galvoti apie įvairiausius prietarus, galiausiai apmastęs tai, jis pakeitė visą to prasmę į šviesesnę pusę: „Tavo atvaizdą nuplauna. Kad ir kaip žmogus būtų subyrėjęs į daugybę keistų šukių, sielos skausmų ir dėmių, jį kiekvieną dieną nuplauna dangus. Verkiantis, bet tikiu, kad iš džiaugsmo!“ – apmąstymais dalinasi atlikėjas.

Daina „Iš džiaugsmo“ kupina gaivaus skambesio ir erdvės tenkančios vokalui. Melodijoje girdima aiški, monotoniška boso linija, kuri tarsi sukuria ėjimo į priekį įspūdį: „Ar kažkur einame, ar ne, nesvarbu, bet judame, o judėjimas yra esminis tiek gyvenimo, tiek muzikos, elementas“, – apie kūrinio skambesį pasakoja grupės nariai.

Išleisdami naują dainą, grupė „Garbanotas“ savo klausytojams linki nesustoti ir judėti į priekį nepaisant nieko: „Kartais net ašarų pavidalu išsilieji ir tampi lengvesnis. Būkit kiek įmanoma iš džiaugsmo!”

Šviežiausią Šaruko Joneikio, Manto Joneikio, Kipro Pugačiuko bei Manto Augustaičio kūrinį „Iš džiaugsmo” grupės klausytojai jau gali rasti visose muzikos pasiklausymo platformose, o netrukus dienos šviesą išvys ir šeštasis grupės pilno metro albumas.

Pasidalink:

NAUJIENOS