Gamtos įkvėpto Arana Ra debiutas: „Esu tik muzikinio spektaklio herojus“

Arana Ra © Edvinas Gurnevičius
Arana Ra © Edvinas Gurnevičius
Arana Ra © Edvinas Gurnevičius
Arana Ra © Edvinas Gurnevičius
Arūnas Šuopys, save pristatantis pseudonimu Arana Ra, yra nauja figūra muzikos aikštelėje. Norint, kad daina ne tik savo gyvenimą gyventų internetinėje erdvėje ir papultų atsitiktinai tiems, kas ją atras, autorius nusprendė pirma solo daina – „Gera būt gyvam“ pasidalinti viešai.

Pirmi žingsniai apčiuopiamų kūrybinių vaisių link pradėjo dygti tik šių metų pradžioje. Atsirado idėjų, ryšiai su muzikos prodiuseriais, o svarbiausia – gero draugo, atlikėjo – Kigidi Karma tikėjimas ir palaikymas, bendro projekto veikla ir įgyvendinimas.

Mėgsta poeziją ir bėga iš miesto į gamtą

„Gamta yra kažkoks stebuklas, ten nurimsti. Buvimas gamtoje palaiko gyvybingumą, jauti kažkokią magiją. Genialu, – ten gimsta pačios netikėčiausios idėjos“, – teigė Arana Ra.

Pasak jo, jau kuris laikas kirbėjo, kad reikia ne tik gėrėtis iš šono mėgstamomis dainomis ir išleidžiamais albumais, bet ir pačiam sudalyvauti kūrybiniame procese. Arana Ra nusprendė nesėdėti rankų sudėjęs ir ėmėsi kūrybinės veiklos. Užsirašydamas į užrašinę tam tikras frazes, kurios kada nors galėtų būti dainų teksto dalimi, pradėjo jas realizuoti.

Kūrinys gimė ežero pakrantėje

„Įsivaizdavau, kaip saulėtą dieną įkaitęs kūnas prašosi kažkokio gaivumo. Bandžiau atsiplaiduoti. Nurimus, įdomu stebėti kas ateina į galvą, kokie pojūčiai aplanko. Aplankiusias mintis užrašiau ir dainuodamas bandžiau priminti sau, kas esu. Norėjau sukurti kūrinį dancehall ritmu, kuris leistų pašokti, o tam tikros vietos skambėtų gaiviai kaip šaltinio vanduo ir skaidriai kaip krištolas“, – pasakoja Arana Ra.

Autoriui muzika ypač svarbi. Tai, ko gero, pagrindinis džiaugsmo ir deguonies šaltinis.

„Jei nebūtų muzikos, ko gero, uždusčiau“, – teigia Arana Ra.

Arana Ra © Edvinas Gurnevičius
Arana Ra © Edvinas Gurnevičius

Patyrė peties traumą

Pernai, žaisdamas krepšinį lauko aikštelėje, Arana Ra patyrė peties traumą, dėl ko reabilitacija vyksta iki šiol.

„Gyvenimas toks nenuspėjamas, niekada nežinai su kuo ateityje teks susidurti. Po to, kai pernai patyriau peties traumą, supratau, koks svarbus tas mūsų kūnas, kaip svarbu, kad jis būtų sveikas, kad tik sveikame kūne sveika siela, o gal ir atvirkščiai. Reabilitacijos metu jaučiu kaip pastarasis dėkoja man. Iš čia ir iliustracija, kad prižiūrėkim savo kūną, ir matysim, kaip gera su juo. Ateis dėkingumas. Siela ir kūnas veikia išvien, todėl jei kūnui gera – sielai lengva“, – įsitikinęs Arana Ra.

Arana Ra © Edvinas Gurnevičius
Arana Ra © Edvinas Gurnevičius

Nesiekia kam nors įtikti

Autorius praeityje yra organizavęs koncertus, vakarėlius. Iki šiol jam tenka rašyti apžvalgas koncertams ar recenzuoti vieną kitą muzikos albumą. Autorius yra aistringas muzikos mylėtojas, todėl žada šį gyvenimo periodą skirti dainų kūrybai.

„Jokio įsiteikimo ar kopijos, o bandau atlikti kūrinį, kuris įdomus man pačiam, nes dainai įaugus į kraują, ji neturi pykint, o kai ją reikia atlikti daug kartų, supranti, kad tai negali būti bet kas. Nieko užkariauti nesiruošiu, kuriu tai, kas patinka. Esu tik muzikinio spektaklio herojus ir dainuoju bei šoku taip kaip man liepia mano širdis“, – teigė Arana Ra.

Arana Ra – „Gera būt gyvam“:

Pasidalink:

NAUJIENOS