„Galapagai“ grįžta: pasirodymų įvairovė – nuo muzikinės scenos grandų iki jaunosios kartos komikų

G&G Sindikatas
G&G Sindikatas © Joana Suslavičiūtė
G&G Sindikatas
G&G Sindikatas © Joana Suslavičiūtė
Iki vasaros lieka vis mažiau laiko, tad pats metas džiaugtis ir vasara alsuojančiomis žiniomis – muzikos ir pramogų festivalis „Galapagai“ – sugrįžta ir vyks liepos 29-30 dienomis, melomanų ir keliautojų pamėgtoje Palūšėje, Ignalinos rajone.

2019 metais, prieš pandemiją festivalis vyko tiek Palūšėje tiek Meironių lygumose, o 2020 ir 2021 metais, vasaromis savo muzikinėje rezidencijoje – „Palūšės Valtinėje“, scenoje ant vandens, kiekvieną savaitgalį kvietė į įvairiausio žanro koncertus. „Jau ketvirtąjį vasaros muzikos sezoną pradedame išskirtiniame gamtos kampelyje – Palūšėje. Šią vasarą, čia pakviesime ne tik į daugybę muzikinių koncertų, tačiau ir pagaliau į visą savaitgalį truksiantį, atgimstantį festivalį – „Galapagai“!“, – džiaugiasi muzikos prodiuseris Algirdas Barniškis – Blėka.

Šiais metais festivalis „Galapagai“ įsikurs visame Palūšės miestelyje, čia skambės muzika tiek scenoje ant Lūšių ežero, tiek žemyninės kopos pušyne, poilsio erdvėje „Palūšės kopa“ bus galima atrasti ne tik muzikos, tačiau ir stand-up komedijos pasirodymus, o požeminiame bunkeryje skambės elektroninės muzikos garsai. „Šiemet pateiksime dar kitokį festivalio „Galapagai“ konceptą, tai bus butikinio stiliaus festivalis, kurortiniame miestelyje. Atskleisim gražiausias Palūšės vietas, nuspalvindami jas skirtingos stilistikos muzika“, – kalba festivalio organizatoriai.

Atskleidžiama, kad liepos 29-30 dienomis, festivalyje „Galapagai“ muzikinius pasirodymus rengs: 20 metų scenoje minintys reperiai – „G&G Sindikatas“, geriausia roko grupe šiais metais pripažinti – „jautì“, vienu produktyviausiu ir geidžiamiausiu atlikėju tituluojamo – Tautvydo Gaudėšiaus alter ego – „FC Baseball“, metų muzikiniu proveržiu tapusi – Gabrielė Vilkickytė, melomanams puikiai pažįstamas vardas Lietuvos alternatyvioje muzikos scenoje – Rūta Mur, debiutuojantis dainų autorius bei atlikėjas – Gamka. Be muzikinių vardų festivalyje stand up‘o pasirodymus surengs tokie žinomi jaunosios kartos komikai, kaip Airidas Jankus, Mantas Grimalis, Viktoras Balykov, Markas Žukauskas, Henry Match, Emilis Jokūbas, Vanilla Killa B, Mantas Patarakas, Evaldas Jasaitis bei Antanas Sadauskas!

„Pirmą kartą festivalyje pasirodysime tokia gausia sudėtimi, labai nekantraujame išbandyti festivalio scenos! Visą dieną būsim kartu vienoje scenoje, labai įdomu bus pamatyti kaip mums seksis. Aš asmeniškai tikrai į festivalį atsivešiu visus savo geriausius juokelius, bus didelė konkurencija, tad tikrai norėsis labai gerai pasirodyti, stengsiuosi prajuokinti kuo platesnę auditoriją! Manau, kad iš mūsų visos programos galima tikėtis visko, gal kažkas atsiveš ir visiškai šviežių, dar niekur neišbandytų bajerių, o gal kai kas juos parašys ir festivaline tematika. Asmeniškai dar nesu buvęs šiame festivalyje, tik girdėjęs krūvas gerų atsiliepimų iš draugų ir kolegų!”,- pasakoja visus krūvon subūręs, komikas Antanas Sadauskas.

Nuo 2011 metų vykstančiame festivalyje „Galapagai“ bene daugiausiai kartų į didžiąją festivalio sceną lipę, Lietuvos hiphopo tėvais tituluojami – „G&G Sindikatas“, šią vasarą bus vėl sutinkami festivalyje, kur kartu su minia festivaliautojų nuo scenos skelbs įsimintinas tiesas ir dar kartą kels kumštį išvien, visiems tiems, kurie nieko nebijo!

Tautvydą Gaudėšių 2019 metais festivalyje „Galapagai“ galėjome išvysti tuomet dar jo kitame „junior a“ amplua, šiemet Tautvydas į festivalio sceną žengs jau kaip spėjęs visų širdis užkariauti – „FC Baseball“. Vos per 16 mėnesių „FC Baseball“ išleido tris muzikos albumus, sukūrė autorinę radijo laidą ir nuolat pasakoja nuostabias muzikines istorijas, kaip pats „FC Baseball“ teigia, visos jo dainos įrašytos inertiškai, tarsi kažkas šnabždėtų į ausį, o jis lyg pasiutęs rašytų tai, ką privalo.

Unikali Lietuvos muzikos padangės atlikėja – Gabrielė Vilkickytė, platesnei klausytojų auditorijai pažįstama tapo 2021 metais išleidusi savo debiutinį albumą „Vilko švelnumas“. Dainos, kuriose analizuojamas ilgesys, baimė išgirsti save ją pavertė „deficitine“ atlikėja, į kurios koncertus bilietai dažniausiai išgraibstomi akimirksniu. Gabrielės vardas ir jos kinematografiška muzika skamba vis garsiau, o 2022 metais ji laimėjo ir „Metų proveržio“ nominaciją, surengtuose „M.A.M.A“ muzikos apdovanojimuose.

Kitą pripažinimą, kaip „Metų roko grupė“ užtikrintai laimėję – „jautì“, susibūrė prieš 6 metus ir per šį laiką išleido 5 albumus bei surengė daugiau kaip 200 koncertų. 2022 metų pavasarį grupės gerbėjus pasiekė ir 4 dainų albumas, kuris buvo įrašytas su tokiais atlikėjais kaip Justinas Jarutis, Monika Liu, Monique bei festivalyje pasirodysiančia Gabriele Vilkickyte.

Festivalyje sulauksime ir anglų bei lietuvių kalbomis kuriančios atlikėjos – Rūtos Mur, kuri kūrybinių inspiracijų semiasi iš 80-ųjų metų romantiškos melancholijos ir nostalgijos. Rūta 2020 metais pristatė albumą „Love Story Short“ ir spėjo pasirodyti ne viename užsienio šalių muzikos festivalyje. Šiuo metu Rūta Mur dirba prie naujojo savo albumo ir festivalio „Galapagai“ lankytojams žada, kad jie išgirs ne tik muzikos melomanų pamėgtas dainas, bet ir ne vieną naują kūrinį.

Muzikos pasaulyje gerai žinomas, jaunosios kartos kūrėjas Germanas Daškevičius – Gamka, grodamas su tokiomis grupėmis, kaip „Flash Voyage“ bei „Flying Saucer Gang“ pradeda ir savo solinę karjerą bei festivalio „Galapagai“ lankytojams pristatys savo solinę kūrybą iš pirmojo albumo „Šaltos bangos“. „Brandinau šį jausmą ir idėją ne vienerius metus, bandysiu atiduoti savo duoklę pasauliui ir paversti jį labiau mylinčiu, tikinčiu ir nestokojančiu gerumo tam, kas mus visada supa – gyvenimui“,- dalinasi Gamka.

Festivalis „Galapagai“ jau liepos 29-30 dienomis, Palūšėje!

Festivalio naujienos: galapagai.lt

Visi bilietai, įsigyti į 2020 metų festivalį, galios!

Pasidalink:

NAUJIENOS