Finaliniame provokuojančios muzikos renginyje „Kontaktas“ skambės netradiciniai garsų deriniai

Festivalio „Kontaktas'22“ afiša
Festivalio „Kontaktas'22“ afiša
Festivalio „Kontaktas'22“ afiša
Festivalio „Kontaktas'22“ afiša
Gruodžio 10 dieną vyks finalinis šiuolaikinės muzikos festivalio KONTAKTAS renginys - koncertai Monochrome ir Polychrome. Nacionalinėje dailės galerijoje klausytojai turės galimybę išgirsti naujosios vokalinės muzikos kolektyvą „Melos” bei violončelių grupę „Cello Club“, taip pat – Austrijos šiuolaikinės muzikos ansamblį „Black Page Orchestra“.

Koncertai, vyksiantys nuo 19:00 ir nuo 21:00 valandos, stebins klausytojus dar negirdėtais sąskambiais ir išskirtiniais muzikiniais deriniais.

Fesivalyje – dvi koncertinės programos

Pirmajame vakaro koncerte Monochrome skambės nauji kūriniai, atliepiantys monochrominius balsų ir stygų atspalvius, virštonius ir rezonansus, vos pastebimas vibracijas.

Vokalinės muzikos kolektyvo narės Augustė Andrijauskaitė, Justina Leinartaitė, Gabrielė Bilevičiūtė, Karolina Ramonė, Karolina Macytė, Ūla Zemeckytė, Ona Aleksiūnaitė ir Neringa Kaminskaitė kartu su violončelės meistrais Arnu Kmieliausku, Roku Vaitkevičiumi, Evaldu Petkumi, Domu Jakštu ir Povilu Jacunsku bei dirigentu Karoliu Variakoju, atliks specialiai šiam koncertui sukurtus Lietuvos kompozitorių Alberto Navicko, Egidijos Medekšaitės, Mykolo Natalevičiaus bei Žibuoklės Martinaitytės kūrinius. 2023 m. pradžioje bus išleistas ir Monochrome albumas.

Renginyje – lietuvių kompozitorės premjera

Antrasis vakaro koncertas – progresyviojo Austrijos šiuolaikinės muzikos ansamblio „Black Page Orchestra“ pasirodymas. Programoje – lietuvių kompozitorės Rūtos Vitkauskaitės premjera, taip pat austro Peterio Ablingerio bei pačių ansamblio narių – Alfredo Ovalleso ir Matthias Kranebitterio – kompozicijos.

Koncerte atlikėjai ir kūrėjai kvies klausytojus susipažinti su skirtingų instrumentų tembrine įvairove, jų tarpusavio derinimu, o taip pat ir pasimėgauti žanrų įvairove. Netradicinė ansamblio sudėtis, primenanti roko grupę, leidžia akademinei šiuolaikinei muzikai peržengti savo žanro ribas.

Apie festivalį

Kontaktas – tai provokuojančios naujos muzikos renginių serija, kurioje skamba įdomiausi šių dienų kompozitoriai ir atlikėjai. Čia pristatomi nauji kūriniai, o ypatingą reikšmę turi kūrybiniai procesai, apimantys kompozitorių ir atlikėjų bendradarbiavimą.

Abi pusės kviečiamos eksperimentuoti, ieškoti naujų instrumentų raiškos būdų ir permąstyti savo kūrybines nuostatas.

Daugiau informacijos apie renginį galite rasti Facebook puslapyje Kontaktas ir www.kontaktasvnems.com. Bilietus platina tickets.paysera.com.

Pasidalink:

NAUJIENOS