Festivalio „Midsummer Vilnius’22“ svečiai ir dalyviai rinkosi į šventinius pusryčius

Festivalio „Midsummer Vilnius“ svečiai
Festivalio „Midsummer Vilnius“ svečiai © Greta Skaraitienė
Festivalio „Midsummer Vilnius“ svečiai
Festivalio „Midsummer Vilnius“ svečiai © Greta Skaraitienė
Festivalio tradicija – likus dešimčiai dienų iki atidarymo susitikti su partneriais, atlikėjais ir palaikančiais bičiuliais tampa pirmuoju laukiamu vidurvasario akcentu. Šis susitikimas tai nepaklusnumas skubai, reikalams ir rūpesčiams. Tai manifestas apie šviesiausio metų laiko potyrius, dangaus skliaute susigersiančias festivalio koncertų muzikines istorijas ir ryšį tarp žmonių, kurie ieško kaip kartu kilstelėti širdis. Viešbučio PACAI kiemelyje vėlyvieji festivalio pusryčiai prasidėjo pasakojimais apie septintąjį „Midsummer Vilnius“ užgimimą, būsimas atlikėjų, garso ir vaizdo dermes.

Sužinoti festivalio naujienų rinkosi kultūrą ir meną palaikantys žinomi Lietuvos žmonės. Susirinkusius svečius sveikino renginio vedėja Gabrielė Martirosian ir festivalio vadovas Valdas Petreikis.

„2015 metais, kai sugriovė Teatro areną, kur tuo metu dirbau, perėjau Mindaugo tiltą ir nuėjau į Valdovų rūmus siūlyti naujo kultūrinio reiškinio. Su rūmų vadovu aptariant galimybę rengti festivalį „Midsummer Vilnius“ supratau, kad tai yra tai, ką norėjau duoti Vilniui“, – sakė Valdas Petreikis.

Į savo, kaip atlikėjo pradžią sugrįžo ir festivalio atidarymo atlikėjas Ignas Pociūnas „Dady Was A Milkman“. Jis pasakojo: „Mano istorija prasidėjo Bokšto gatvėj, drėgname „Bokšto vartų“ baro rūsyje. Grojau su draugu, visi gėrė alų, o dainos buvo tik fonas. Buvo keista, bet dabar jau žinau, kad viskam yra vieta ir laikas. Dabar negaliu atsidžiaugti, kad atėjo toks laikas, kai galiu nuoširdžiai rašyti dainas ir žmonės jų klauso. Visi turime kažką bendro ir gražaus ir liūdno: kartais norisi paverkti posmą, kartais pasijuokti ir pašokti – patiriame bendras emocijas. Pats esu buvęs festivalio klausytoju, o dabar bus pirmas kartas, kai festivalyje girdėsiu savo muziką kartu su Modesto Pitrėno diriguojamu orkestru, jo teikiamu gyliu ir jėga. Tikiu, kad bus fantastiškai gražu, todėl visus nuoširdžiai kviečiu liepos 11 d. į festivalio atidarymą“.

Antrąjį festivalio vakarą Valdovų rūmų kiemas atrodys išskirtinis, ekstravagantiškas, ekspresyvus – tokiais pojūčiais publiką apipils britų grupės „The Tiger Lillies“ nariai. „The Tiger Lillies“ dovanos teatrališką, paslapčių ir staigmenų kupiną gurmanišką vakarą, kurį su sau būdingu humoru pavadino „One Penny Opera“ („Vieno grašio opera“).

Trečias vakaras kabins giliausius jausminius klodus. Lietuvišką indie folk stiliaus grupę „Kamanių šilelis“ – verta išgirsti, pajausti ir pamatyti savo akimis. Pasirodyme skambės minimalistinė, ritmiška, švelniai psichodelinė ir visada tik iš širdies srūvanti muzika. Koncerte taip pat pasirodys keturių balsų ansamblis, kuris dainas praturtins naujomis aranžuotėmis ir kaip tikros raganos papildys gyvybe ir energija.

Ketvirtasis vakaras bus legendinis. Nors gyvename pokyčių laikotarpyje, kai kurie dalykai permainoms nepavaldūs, tiesa? Legendinė latvių grupė „BrainStorm“ atveža tobulai sustyguotą programą, kuri turtins klausytojus ne tik jų mėgstamiausiomis mintinai išmoktomis dainomis, bet ir naujausia grupės kūryba. Festivalio publikai grupė atveža pandemijos metu sukurtą albumą „Lonesome Moon“ (liet. „Metai be kalendoriaus“). Išskirtinis albumas pirmą kartą pristatomas Lietuvoje!

Penktą festivalio vakarą Valdovų rūmų Didysis kiemas pažirs į koliažą. Premjerinis originalaus formato kūrinys „Tarsi Vilnius“ apjungs Eitvydo Doškaus kinematografiją, Pauliaus Kilbausko bei Vyginto Kisevičiaus garso kompozicijas ir choro BEL CANTO bei orkestro (dir. Modestas Pitrėnas) gyvai atliekamą muziką bei dokumentinius kino kadrus.

Šeštą festivalio vakarą Valdovų rūmų Didžiojo kiemo skliautus užpildys, o susirinkusiųjų mintis užliūliuos vienu garsiausių šiuolaikinių tenorų tituluojamas Charles Castronovo. Tai temperamento ir multikultūrinio pasaulio jungties balsas – be ribų ir be aukščiausių natų baimės, pakylėtas muzikos. Koncerte skambės specialiai „Midsummer Vilnius“ parengta dviejų dalių programa – klasikinis rečitalis ir neapolietiškos melodijos.

Septintą festivalio vakarą žiūrovų širdies stygomis gros džiazo ir roko gitaros virtuozas Al Di Meola. Regis, kiekvienas žmogus, balsas ar instrumentas turi savo galimybių ribas, tačiau patekusi į geras rankas gitara gali nustebinti net visko mačiusius. Virtuoziškumas, talentas ir meistriškumas nuo nuostabios lyrikos iki Lotynų Amerikos muzikos, džiazo, roko ir klasikos atspindžių.

Aštuntą festivalio vakarą Valdovų rūmų kiemas nesutalpins jausmingumo, kurį atsiveža Ukrainos dainininkė, 2016-ųjų metų „Eurovizijos“ nugalėtoja Jamala kartu su Andrey Chmut BAND. Programą sudarys 6 unikalios kompozicijos ir džiazo standartai. Džiazas – tai laisvė, gyvybė ir improvizacija.

Devintą festivalio vakarą liepos 21 d. festivalyje „Midsummer Vilnius“ bus galima išgirsti savo dešimtmetį mininčios grupės „ba.“ akustinę pasirodymo versiją. Akustinis koncertas pasižymės netikėtais sąskambiais, grupės išieškotais ir repetuojamais būtent „Midsummer Vilnius’22“ festivaliui. Programoje – tiek grupės veiklos pradžią žymintys, tiek klausytojų pamėgti, tiek naujausi kūriniai iš būsimo grupės albumo, kuris bus išleistas rudenį kartu su pasauline įrašų kompanija „Sony Music Entertainment“.

Finaliniame „Midsummer Vilnius’22“ festivalio vakare liepos 22 d. Valdovų rūmų Didžiajame kieme skambės neprilygstamos pasaulinio garso operos solistės, Lietuvos operos primadonos Violetos Urmanos ir italų tenoro Alfredo Nigro balsai. V. Urmana dėl įtempto koncertų grafiko Lietuvos scenoje pasirodo gana retai, todėl šis pasirodymas yra išskirtinė galimybė mylimą solistę išgirsti gyvai. Solistai pasirodys su maestro Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos kameriniu orkestru.

Pačioje Lietuvos sostinės širdyje, pačiame vidurvasaryje besiskleisiantis festivalis visada ieško savo žiūrovų, festivalio atlikėjai rengia unikalias programas – planuokite atostogas Vilniaus miesto širdyje!

Pasidalink:

NAUJIENOS