FC Baseball pristato naują dainą „Žvėrynas“ bei skelbia žinią apie trečiąjį albumą

FC Baseball
FC Baseball © Ieva Budzevičiūtė
FC Baseball
FC Baseball © Ieva Budzevičiūtė
Dainų autorius ir atlikėjas Tautvydas Gaudėšius-FC Baseball pristato dainą „Žvėrynas“. Ją galima dedikuoti to paties pavadinimo sostinės rajonui, kuriame atlikėjas buvo įsikūręs po skyrybų su mylimąja. Arba tam žvėriui, kuris maitinasi iliuzijomis didmiesčio kvartale, blaškydamas tarp kuklumo ir begalybės.

Kalbėti apie asmeninę kūrybą FC Baseball nėra paprasta. „Komentuoti galiu tiek pat, kiek ir bet kuris ką tik dainą išgirdęs klausytojas, – sako jis. – Dainas rašau iš tos vietos, kuri man pačiam sunkiai prieinama. Regis, ten patenku tik per muziką ir netikėtai pats sužinau apie save šį tą naujo. „Žvėrynas“ – ne išimtis.“

Šiame kūrinyje FC Baseball dainuoja apie norus, kurie neretai yra priešingi: kai svajoji skristi į iliuzijų salą, bet patiktų tūnoti ir blynais kvepiančios namų idilės kokone. Kai norisi šeimos tiek pat, kiek ir nuotykių. Kai būtų gerai „šiek tiek pinigų“. Kiek? Trijų milijonų.

„Kaskart, kai atsiduriu situacijoje, kurioje tarsi žinau, kad turėčiau būti laimingas, kažkas viduje klausia: tik tiek? Mano vidinis apskaitininkas kažkodėl įsitikinęs, kad galima daugiau ir geriau, – kalba FC Baseball. – „Žvėrynas“ yra apie realybę, kurią nuolat jaukia iliuzijos apie begalybę, amžinybę ir nuotykius. „Čia ir dabar“ jau seniai tėra tik žodžiai. Mintyse aš esu kažkur praeityje, ateityje – visur, bet ne čia ir dabar.“

Netolimoje praeityje jis pats leido dienas ir naktis Žvėryne – Vilniaus rajone tarp modernaus miesto centro ir laukinės gyvasties pilno Vingio parko.

„Vieną vėlyvą vakarą pėdindamas namo per parką ėmiau mąstyti apie patį žodį – žvėrynas. Mane patraukė žvėries momentas. Tas žvėris nebe miške, kur tarsi būtų jo vieta ir ne zoologijos sode, kuriame jį uždarė žmogus. Jis – ne ten, kur turėtų būti, bet čia tik dėl to, kad pats taip pasirinko. Po truputį pradėjau jausti, kaip viskas stoja į vietas: „Žvėrynas“ man tapo metafora, tinkama apibūdinti toms keistoms jausenoms“, – pasakoja FC Baseball.

Atradimai paskatino šiuo žodžiu sužaisti ir būsimojo albumo pavadinime. Juo labiau, kad visas jis buvo įrašytas tuo metu, kai atlikėjas gyveno viešbutyje būtent Žvėryno rajone.

„Tik šįkart jau norėjosi pabėgti nuo Žvėryno, kaip geografinės vietos. Sugalvojau pakeisti tą žodį, bet tik tiek, kad užuot pirštu rodęs į išorę, rodyčiau į vidų. Taip gimė pavadinimas „Žvėrynė“, – atskleidžia FC Baseball.

Naujausias jo albumas šiuo metu jau kepa vinilų gamybos cechuose ir dienos šviesą išvys kitų metų pradžioje, o šiandien – FC Baseball dainos „Žvėrynas“ premjera.

Pasidalink:

NAUJIENOS