Eurovizijos atrankoje dalyvaujanti I.T. nuogą kūną pridengė piešiniais

I.T. © D.Umbrasas/LRT
I.T. © D.Umbrasas/LRT
I.T. © D.Umbrasas/LRT
I.T. © D.Umbrasas/LRT
Antroje nacionalinės Eurovizijos konkurso „Pabandom iš naujo 2023“ atrankoje atlikėja I.T. pasirodys su performansu ir savo kūrybos daina „Žinau Tai Tu“.

Po 8 valandų trukusio pasiruošimo laidos, kurią žiūrovai išvys šeštadienį, filmavimui, atlikėjos kūną papuošė piešiniai, pridengiantys visiškai nuogą kūną. Iš įprastų rūbų I.T. dėvėjo tik kelnaites ir avėjo platforminius batus.

„Pasiruošimas laidos filmavimui reikalavo kantrybės: nuo vidurdienio nevalgiau, nevartojau skysčių ir apskritai pamiršau, kad esu – žmogus su visais kitais fiziologiniais poreikiais.

Turėjau susikaupti, nes Viltė Balaikaitė ir Giedrius Linaburkis, tapę mano sielos gelmes ant kūno visą dieną, dar kelias savaites prieš tai brandino idėjas ir jų įgyvendinimą. Aš pasirodžiau televizijos eteryje ne nuoga – jų nupieštas rūbas atskleidė esmę. Mane…“

„Eurovizijos“ nacionalinės atrankos scenoje atlikėja I.T. išreiškė save: „Dešimt metų nemylėjau savo kūno. Nedėvėjau maudymosi kostiumėlių, nesilankiau baseinuose, paplūdimuose, kovojau su bulimija.

Šiandien tai, laimei – jau praeitis. Kūnas – tai, ką mato, vertina, smerkia ar garbina aplinkiniai. Tačiau niekas negali suvokti to, kas vyksta žmogaus viduje.“

Dainininkė, pristatanti konkursui savo pačios sukurtą dainą, sako, kad norėjo maksimaliai perteikti kūrinyje užkoduotą žinutę – savo vidinius išgyvenimus iškelti, parodyti perkeltus ant kūno.

„Kaip ir daugelis moterų, patyriau tą patį: mano kūno formos pasikeitė, pilvas išmargintas strijų. Dėl to mes kūdikį parodėme ne mamos įsčiose – o išorėje, kaip naujos gyvybės, moteriškumo, motinystės simbolį.

Mano kojos išpaišytos miško atvaizdais, veidas – pusiau juodas, tai simbolizuoja ryšį su gamta, gyvenimo ciklą, viltį. Kiekvieno žmogaus išgyvenimai – prasmingi ir šviesą nešantys, brandą atskleidžiantys. Dėl to piešiniai ant kūno pereina į žydinčių gėlių vaizdinį – tai šviesa, saulė, viltis ir tikėjimas.“

Dainininkė neslepia, kad filmavimo metu sulaukė iš aplinkinių daug dėmesio, tačiau suprato, kad jaučiasi visiškai rami ir harmoningai, lipdama į sceną beveik nuoga:

„Kūnas – tai tik indas, mes visi panašūs: krūtys, genitalijos, kojos, rankos. Elementari fiziologija. Daug svarbiau ir prasmingiau, kokia magija, sukurta iš skausmo, meilės, išgyvenimų, subręsta jame.

Mano žinutė yra apie tai: stiprios emocijos slypi mumyse. Tai yra tikrasis, ne komercinis seksualumas. Tai – prigimtis ir mano žinutė Lietuvai šioje „Eurovizijos“ atrankoje.“

Pasidalink:

NAUJIENOS