Elektroninės muzikos kūrėjas Vėjopatis išleido šeštąjį albumą: tarp kūrinių nuskamba ir suomių folkloras

Vėjopatis
Vėjopatis © M. Puida
Naują albumą „Ritualai“ pristatantis gerai žinomas savitos elektroninės muzikos kūrėjas Vėjopatis nagrinėja šių dienų žmonių kasdienius įpročius ir jų prasmes, asmenines apeigas, sąmoningai ir nesąmoningai atliekamas šiuo neįprastu žmonijos laikotarpiu.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Projekto autorius Nikolajus Polujanovas naują kūrybą pristato po ketverių metų pertraukos, per tą laiką autoriaus asmeniniame gyvenime įvykę pokyčiai sukaupė mintis naujai kūrybos krypčiai.

„Ritualai“ – tai originalios lietuviškos elektroninės muzikos albumas, jame klausytojams pristatomi 10 naujų kūrinių. „Labai nenorėjau kartotis kūryboje ir atitolau nuo įprasto skambesio“, – sako Nikolajus.

Siekdamas naujo skambesio ir turinio Vėjopatis pasitelkė nebe gamtos ir folkloro motyvus, kaip ankstesniuose albumuose, bet elektroninį skambesį iš moduliuojamų sintezatorinių garsų. Tai primena devintojo dešimtmečio elektroninę stilistiką, kuri albumo „Ritualai“ temą atskleidžia savitai ir šiuolaikiškai.

Nors skambesio audinys naujas, projekto autoriaus braižas gerai atpažįstamas – kūriniuose vyrauja svajingos, melancholiškos nuotaikos. Tai šeštasis albumas Vėjopačio diskografijoje.

Vėjopatis

Albumo garsynas gaivus ir dvelkia optimizmu, tačiau, pasak autoriaus, dabartinė elektroninės muzikos kultūra pesmelkta apatijos, intelektinės šokių muzikos mėgėjai šoka individualiai, bet tuo pačiu ir bendruomeniškai. Taip gimsta paradoksas, sakantis, kad žmogus gali jaustis vienišas net ir būdamas bendruomenėje.

„Kai pradėjau kurti albumą, dar nekvepėjo jokiu karantinu ar pandemija, – taigia autorius. – Bet dabar pats matau, kiek daug atitikmenų galima rasti. Albumas yra apie žmones, kurie paskendę rutinoje ir ta rutina yra tarsi jų ritualai, kuriuos jie atlieka kasdien.

Šis uždarumo laikas, kuomet sutinki daugiau susimąsčiusius, į save panirusius žmones, yra palankus metas kūrybai. Nors man tai laikas, kai turėjau labai daug darbo ir skubos, nuo ko ir norėjau atitrūkti kurdamas muziką“, – sako kūrėjas.

Pasak Nikolajaus, jo paties kasdieniai ritualai daugiausia susiję su neseniai gimusiu vaiku: „Tai bedri valgymai, migdymas, ryto žaidimai prieš einant į darbą. Jis dabar yra mano gyvenimo variklis ir priežastis keltis rytais.“

Vieninteliame albumo kūrinyje „Tauta“ nuskamba folkloras, bet ne lietuvių, o suomių. Vėjopatis elektroniniu ritmu aranžavo žinomo Suomijos merginų kvarteto „Kardemimmit“ dainą.

„Šis kūrinys atsirado atsitiktinai. Man suomių kultūra atrodo turinti melancholiško šaltumo ir rimtumo. Daug svarsčiau, ar palikti šį kūrinį albume, bet ši daina yra mano viena iš mėgstamiausių ir kitoniškai atskleidžia visą albumą“, – teigia kūrėjas.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Kontaktas

Trijų šalių menininkai surengs muzikinį eksperimentą: muzika skambės be tradicinių instrumentų

Provokuojančios naujos muzikos renginių serija „Kontaktas” pristato pirmąjį šio sezono renginį – koncertą „Vibrance”, vyksiantį jau rugsėjo 24 dieną, 20:00 valandą, galerijoje Arka (Aušros Vartų g. 7). Eksperimente, tyrinėjančiame gyvos elektronikos ir įvairių objektų skleidžiamos vibracijos derinį, pasirodys žymus šveicarų šiuolaikinės muzikos kolektyvas “Input Duo”.

LIETUVA
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS