Džiugas Širvys išleidžia pirmą solinį albumą: „Pagaliau pribrendau dalintis savo muzika su kitais“

Džiugas Širvys
Džiugas Širvys / Asmeninis albumas
„Pagaliau pribrendau dalintis savo muzika su kitais“, – sako Džiugas Širvys, pristatydamas debiutinį solo albumą „Pastorių vaikai“. Vienuolikoje itin asmeniškų kūrinių atsiskleidžia dar nematyta matematinio roko grupės „Jauti“ vokalisto pusė.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Dinamiško skambesio albume girdima 70-ųjų įtaka – populiarioji muzika kūriniuose subtiliai derinama su kantri ir alternatyvos žanrais. „Albumo melodijas įkvėpė mano mėgiamos grupės bei atlikėjai: Fleetwood Mac, Kate Bush, Elton John“ –  muzikinę pusę komentuoja Džiugas. Visgi, pagrindiniu įkvėpimu dainininkas laiko artimas moteris: „Už idėjas dainoms dėkoju mamai ir sesei bei muzikantėms Phoebe Bridgers, Dua Lipa, Clairo“.

Prieš albumo išleidimą pristatyti kūriniai leido klausytojams susipažinti su skirtingomis atlikėjo bei pačių dainų nuotaikomis. „Singlai „Nebepriklausau“, „Pirmūnas“, „Raudonuoju“ bei „Išgyventi Sausį“ yra labai asmeniški kūriniai, kuriuose atsiskleidžiu visiškai kitaip, nei esu pratęs. „Nebepriklausau“ – tai manifestas, kurio dėka tampu nepriklausomas nuo mane menkinančios aplinkinių nuomonės, o dainoje „Pirmūnas“ dalinuosi patirtimi, kuri, tikiuosi, surezonuos su daugeliu maksimalistų. Tiems, kurie auga, nori parodyti save, bet nedrįsta, skyriau dainą „Raudonuoju“, o „Išgyventi Sausį“ sukūriau spontaniškai, skatinamas Naujųjų metų laikotarpiu vyraujančio noro keistis dėl mados, o ne iš meilės sau ir artimam“. Džiugas taip pat išskiria kartu su „Lietuvos balso“ finaliste Vaida Deksnyte išleistą kūrinį „Nuo pradžių“, kuriame atlikėjai atveria jautriausias sielos puses.

Dainininkas atskleidžia, jog albumo kūrybinis procesas reikalavo daug laiko bei pastangų: „Įrašų procesas buvo gana ilgas. Viskas prasidėjo nuo prodiuserio ir garso inžinieriaus Snorre Bergerud idėjos perdainuoti įvairių atlikėjų, pavyzdžiui Jeff Buckley ar Kate Bush, kūrinius. Atlikdamas skirtingas dainas mokiausi vokalinių frazuočių, atradau naujų, neįprastų akordų bei melodijų, kurios įkvėpė rašyti dainas visai kitaip, nei įprastai“. Pristatydamas kūrybinę komandą, Džiugas pabrėžia būgnininko Sindre Skeie indėlį: „Sindre sukūrė magiškas mušamųjų instrumentų partijas, kurių pats suprogramuoti tikrai nesugebėčiau“.

Kovo pabaigoje vyksiančio albumo pristatymo koncerto detalės bus paskelbtos atlikėjo socialinėse platformose. O artimiausiu metu Džiugą išvysite vasario 25 dieną, Litexpo knygų mugės „Muzikos salėje“: „Atliksiu ne tik solinį pasirodymą, bet taip pat turėsiu savo stendą kartu su grupe „Jauti“ –  pardavinėsime diskus bei įvairią grupės atributiką. Taip pat kviečiu visus sustoti, pakalbėti, pabendrauti visas keturias knygų mugės dienas“.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Kontaktas

Trijų šalių menininkai surengs muzikinį eksperimentą: muzika skambės be tradicinių instrumentų

Provokuojančios naujos muzikos renginių serija „Kontaktas” pristato pirmąjį šio sezono renginį – koncertą „Vibrance”, vyksiantį jau rugsėjo 24 dieną, 20:00 valandą, galerijoje Arka (Aušros Vartų g. 7). Eksperimente, tyrinėjančiame gyvos elektronikos ir įvairių objektų skleidžiamos vibracijos derinį, pasirodys žymus šveicarų šiuolaikinės muzikos kolektyvas “Input Duo”.

LIETUVA
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS