Džiugas Širvys išleidžia pirmą solinį albumą: „Pagaliau pribrendau dalintis savo muzika su kitais“

Džiugas Širvys
Džiugas Širvys / Asmeninis albumas
Džiugas Širvys
Džiugas Širvys / Asmeninis albumas
„Pagaliau pribrendau dalintis savo muzika su kitais“, – sako Džiugas Širvys, pristatydamas debiutinį solo albumą „Pastorių vaikai“. Vienuolikoje itin asmeniškų kūrinių atsiskleidžia dar nematyta matematinio roko grupės „Jauti“ vokalisto pusė.

Dinamiško skambesio albume girdima 70-ųjų įtaka – populiarioji muzika kūriniuose subtiliai derinama su kantri ir alternatyvos žanrais. „Albumo melodijas įkvėpė mano mėgiamos grupės bei atlikėjai: Fleetwood Mac, Kate Bush, Elton John“ –  muzikinę pusę komentuoja Džiugas. Visgi, pagrindiniu įkvėpimu dainininkas laiko artimas moteris: „Už idėjas dainoms dėkoju mamai ir sesei bei muzikantėms Phoebe Bridgers, Dua Lipa, Clairo“.

Prieš albumo išleidimą pristatyti kūriniai leido klausytojams susipažinti su skirtingomis atlikėjo bei pačių dainų nuotaikomis. „Singlai „Nebepriklausau“, „Pirmūnas“, „Raudonuoju“ bei „Išgyventi Sausį“ yra labai asmeniški kūriniai, kuriuose atsiskleidžiu visiškai kitaip, nei esu pratęs. „Nebepriklausau“ – tai manifestas, kurio dėka tampu nepriklausomas nuo mane menkinančios aplinkinių nuomonės, o dainoje „Pirmūnas“ dalinuosi patirtimi, kuri, tikiuosi, surezonuos su daugeliu maksimalistų. Tiems, kurie auga, nori parodyti save, bet nedrįsta, skyriau dainą „Raudonuoju“, o „Išgyventi Sausį“ sukūriau spontaniškai, skatinamas Naujųjų metų laikotarpiu vyraujančio noro keistis dėl mados, o ne iš meilės sau ir artimam“. Džiugas taip pat išskiria kartu su „Lietuvos balso“ finaliste Vaida Deksnyte išleistą kūrinį „Nuo pradžių“, kuriame atlikėjai atveria jautriausias sielos puses.

Dainininkas atskleidžia, jog albumo kūrybinis procesas reikalavo daug laiko bei pastangų: „Įrašų procesas buvo gana ilgas. Viskas prasidėjo nuo prodiuserio ir garso inžinieriaus Snorre Bergerud idėjos perdainuoti įvairių atlikėjų, pavyzdžiui Jeff Buckley ar Kate Bush, kūrinius. Atlikdamas skirtingas dainas mokiausi vokalinių frazuočių, atradau naujų, neįprastų akordų bei melodijų, kurios įkvėpė rašyti dainas visai kitaip, nei įprastai“. Pristatydamas kūrybinę komandą, Džiugas pabrėžia būgnininko Sindre Skeie indėlį: „Sindre sukūrė magiškas mušamųjų instrumentų partijas, kurių pats suprogramuoti tikrai nesugebėčiau“.

Kovo pabaigoje vyksiančio albumo pristatymo koncerto detalės bus paskelbtos atlikėjo socialinėse platformose. O artimiausiu metu Džiugą išvysite vasario 25 dieną, Litexpo knygų mugės „Muzikos salėje“: „Atliksiu ne tik solinį pasirodymą, bet taip pat turėsiu savo stendą kartu su grupe „Jauti“ –  pardavinėsime diskus bei įvairią grupės atributiką. Taip pat kviečiu visus sustoti, pakalbėti, pabendrauti visas keturias knygų mugės dienas“.

Pasidalink:

NAUJIENOS