Dua Lipa albumas „Future Nostalgia“: lemtingas lūžis karjeroje ir grįžimas į 80-uosius

Dua Lipa albumas „Future Nostalgia“
Dua Lipa / Albumo „Future Nostalgia“ viršelis
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Taip jau nutiko, kad 80-ieji įkvepia net ir tuos artistus, kurie šiuo laikmečiu dar nebuvo gimę. Nors jau 2018-ais pasirodęs Anglijos atlikėjų Dua Lipos ir Calvin Harris hitas „One Kiss“ „kvepėjo“ 80-ais ir 90-ais dėl savo tropinio ir su hauso žanru maišyto garsų sąskambio bei retro vaizdo klipu, tai tebuvo pradžia arba ateities gairė.

2020 metais Dua Lipa pristatė tiesiogiai įkvėptą ir 80-uosius atspindintį albumą „Future Nostalgia“. Dainos varijuoja tarp disco, šokių, elektronikos žanrų, gausu sintezatoriaus garsų, būdingų 8-ajam dešimtmečiui ir yra „apgaubtos“ šiuolaikinio skambėjimo apvalkalu.

Albumo įvaizdis taip pat senamadiško prieskonio, vaizdo klipuose vyrauja plati ir ryški spalvų gama, sukurti senosios animacijos stiliaus intarpai, šokami šokiai, būdingi 80-ųjų mokyklose vykusiose diskotekose.

Tik pasirodžius, „Future Nostalgia“ pasiekė rekordą ir tapo pačiu klausomiausiu albumu per dieną visoje „Spotify“ platformos istorijoje, britų atlikėjos moters kategorijoje.

Albumas pripažintas sėkmingiausiu britų kūrėjų muzikos projektu per 2020 metus.

Pati atlikėja atviravo, jog pagrindiniai jos kūrybos įkvėpėjai buvo Madonna, Gwen Stefani, Moloko, Blondie ir Outkast. Kaip žinia, pasaulis tokius kūrybos vaisius priėmė teigiamai, o gal net su laukimo gaidele – albumas net 12-oje valstybių pasiekė pirmą vietą, kitose nugulė penketuke ar Top10.

Albumas neginčijamai dedikuotas šokiams, buities pamiršimui ir leidžia pasinerti į tikrąją disco dvasią. Projektą jau galima vadinti eksperimentu, kuris savo muzikiniu elastingumu ir judėjimui atsilaikyti neleidžiančia ritmika, pateisina atlikėjos naująjį muzikinį amplua.

Pasitikintis balsas ir nuoširdumas 37 albumo minutes 11-oje dainų klausytoją lydi kelionėje laiku į praeitį. Singlas „Don’t Start Now“ Dua Lipai suteikia tvirtą pagrindą visame albume ir ne tik – jis įgauna atspirties taško vaidmenį savo transliuojama feministine žinute bei tapdamas, iki šiol, aukščiausiu pasiekimu – antra vieta Amerikos tope, todėl stumteli dar į priekį visą jos karjerą.

REVIU rekomenduoja: paklausyk

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

8 Kambarys © Lukas Gricius

Dainą „Niekada“ pristatantis 8 Kambarys: „Norime, kad klausytojai žinotų, ką išgyvename viduje“

Visi esame įsitikinę, kad geriau niekada nesakyti niekada. Ne kartą esame pažadėję sau: „ne, niekada“ ir vėl sugrįžę prie to paties. Taip, pasak grupės „8 Kambarys“ narių Deivido Alejūno-Corsalio ir Karolio Talučio-Talaz, pristatančių naujausią kūrinį „Niekada“, dažniausiai veikia meilė. „Tai yra labai žmogiška, todėl kiekvienas šį kūrinį supras ir atras save“, – sako jie.

LIETUVA
Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS