Dominykas Vaitiekūnas dovanoja nostalgišką kūrinį: „Gyvenam ir burbam taip pat kaip mūsų tėvai“

Dominykas Vaitiekūnas
Dominykas Vaitiekūnas su šeima / Asmeninis albumas
Autorinių dainų kūrėjas ir aktorius Dominykas Vaitiekūnas artėjančių švenčių proga gerbėjams paruošė staigmeną – nostalgišką dainą ir vaizdo klipą, pavadinimu „Turtas“.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Atlikėjas kviečia pasižvalgyti po savo paties asmeninių nuotraukų archyvą ir teigia, kad šią dainą užsileidus fone, galima valgyti mandarinus, gurkšnoti karštus gėrimus ir kartu su šeima pasijuokti iš senų savo fotografijų arba nostalgiškai padūsauti.

„Galvojom – kaip tėvai mes tikrai negyvensim, bet gyvenam ir burbam taip pat“ – tai priedainio eilutė, anot atlikėjo, ironiškai pabrėžianti mūsų bandymą bet kokia kaina pabėgti nuo savo praeities.

Dainos „Turtas“ tekstą Dominykas parašė, kai po 27 metų pertraukos apsilankė savo tetos Genutės namuose Kaune ir lygino dabartį su savo praeities prisiminimais. Vėliau muziką išvystė kartu su dar dviem savo kartos muzikantais – gitaristu Kęstučiu Vaitkevičiumi ir šiuo metu įrašinėjimo naujojo albumo prodiuseriu Rolandu Venckiu-Innomine.

„Anksčiau labai gėdydavausi iš kur esu kilęs, gėdydavausi, kad tėvai mus augino tokiais biednais blokados metais, vertėsi visokias versliukais, kurie galiausiai žlugo ir mokėsi gyventi tokioje skurdokoje, nepriklausomybę ką tik atgavusioje Lietuvoje su mažais vaikais ant rankų. Man buvo gėda tų bendrabučių ir daugiabučių, kuriuose augau.

Dabar aš nauju žvilgsniu žvelgiu atgal ir pagalvoju – iš tiesų ne gėdytis reikia, o oriai tai prisiminti. Pamenu, kaip su švirkštu į kapsulę rašalą suleisdavau, nes taip buvo pigiau – baisiai tuo metu neturėjom pinigų. Bet rašyt vis tiek išmokom. Nesutrukdė. Ir mes tokiom sąlygom vis tiek užaugom puikiais žmonėm ir europiečiais. Tad man ši daina yra apie orumą priimti praeitį“, – pristatydamas naują kūrinį savo feisbuko paskyroje teigia atlikėjas.

Specialiai šios dainos premjerai kartu su animatoriumi Gyčiu Baranausku ir klipo bendraautoriumi Justu Valinsku, Dominykas sukūrė smagių, juokingų ir nostalgiškų savo gyvenimo nuotraukų retrospektyvą. Anot kūrėjų, pirminė klipo mintis buvo nufilmuoti sovietinių laikų estetiką menantį tetos butą Kaune ir paskatinti visus nesigėdyti savo aplinkos, kurioje daugelis esame užaugę.

Tačiau planus teko pakeisti dėl pandeminių aplinkybių, tad klipas per dvi savaites buvo sukurtas ir sukonstruotas iš Dominyko fotografijų, kurioms gyvybės suteikė dailininko Gyčio Baranausko animaciniai pokštai.

„Išvarvėjo akys, nes teko peržiūrėti kelis šimtus popierinių fotografijų ir maždaug 12 tūkstančių skaitmeninių nuotraukų archyvų. Galiausiai atrinkom tam tikriems laikmečiams būdingas nuotraukas, kurias savo nuotraukų archyve, ko gero, turi kiekvienas mano kartos žmogus – ir kūdikių manieže, ir pirmos komunijos, ir pradinių klasių vaidinimų ir savęs ieškojimų paauglystėje, manau kūrinyje žmonės atpažins ir save“, – teigia žinomas atlikėjas.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Pasidalink:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

NAUJIENOS

Sam Smith ir Kim Petras

Sam Smith ir Kim Petras pristato provokuojantį kūrinį „Unholy“

Pasaulinį pripažinimą pelnę atlikėjai Sam Smith ir Kim Petras pristato bendrą kūrinį – įžūlų singlą „Unholy“. Tai vienas drąsiausių dainų, kurias iki šiol šie atlikėjai yra išleidę. Kūrinyje pasakojama apie neištikimą vyrą, kuris palikęs savo žmoną ir vaikus namuose, linksminasi prastos reputacijos striptizo klube „The Body Shop“.

UŽSIENIS
Kontaktas

Trijų šalių menininkai surengs muzikinį eksperimentą: muzika skambės be tradicinių instrumentų

Provokuojančios naujos muzikos renginių serija „Kontaktas” pristato pirmąjį šio sezono renginį – koncertą „Vibrance”, vyksiantį jau rugsėjo 24 dieną, 20:00 valandą, galerijoje Arka (Aušros Vartų g. 7). Eksperimente, tyrinėjančiame gyvos elektronikos ir įvairių objektų skleidžiamos vibracijos derinį, pasirodys žymus šveicarų šiuolaikinės muzikos kolektyvas “Input Duo”.

LIETUVA
Nick Cave

Istorinis antradienis: australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ – Lietuvoje

Ta diena išaušo. Šiandien svajonė taps tikrove. Australų muzikos legenda Nickas Cave‘as ir „The Bad Seeds“ įsirašys Vilnių į savo biografiją. Šiandienos koncertą Vingio parke muzikos agentūra „8 Days A Week” drąsiai tituluoja gyvenimo koncertu ir niekas dėl to nesiginčys. Nieko įdomesnio ir vertingesnio šiemet Lietuvoje nebus, nors šis pasirodymas ir nėra skirtas masėms.

UŽSIENIS