Dokumentinis filmas „M.A.M.A., kas toliau?!“: šou pasaulio užkulisiai ir atlikėjų išpažintys

Jazzu / Filmo „M.A.M.A, kas toliau?!“ kadras
Jazzu / Filmo „M.A.M.A, kas toliau?!“ kadras
Jazzu / Filmo „M.A.M.A, kas toliau?!“ kadras
Jazzu / Filmo „M.A.M.A, kas toliau?!“ kadras
Jau šį penktadienį, sausio 27 dieną, Kaune įvyks prestižiniai Lietuvos muzikos apdovanojimai M.A.M.A 2022. O prieš ryškiausią metų muzikos įvykį – ilgai laukta premjera.

Likus valandai iki apdovanojimų, TV6 savo žiūrovus pakvies pasinerti į dar nematytas ir negirdėtas mylimiausių šalies atlikėjų, jų prodiuserių bei didžiausių konkurentų išpažintis dokumentinio filmo apie apdovanojimus pirmojoje serijoje „M.A.M.A., kas toliau?!“.

Tai – dinamiškas ir stulbinančiai atviras trijų dalių filmas apie scenos garsenybes ir apdovanojimus M.A.M.A., kurie per 12 metų tapo reiškiniu.

Visos dokumentinio filmo dalys sudėtos iš šou pasaulio užkulisių ir scenos žvaigždžių privačių erdvių. Daugiau nei pusę metų filmavimo kameros sekė iš paskos ir tiems, kurių vardai minimi M.A.M.A. nominacijose, ir tiems, kurie jau turi sukaupę didžiulę šių prestižinių apdovanojimų kolekciją.

Filme pasirodys Justė Arlauskaitė-Jazzu, Vaidas Baumila, Jessica Shy, Andrius Mamontovas, „G&G Sindikatas“, „8 Kambarys“, Donatas Montvydas, Remis Retro, Gamka, Natalija Bunkė, „The Roop“, Vidas Bareikis, Inga Jankauskaitė, dj nevykėlė ir bei daugelis kitų.

Kad visi šie žmonės filme buvo itin atviri, pripažįsta ir filmo režisierius Dominykas Kubilius.

„Daugelį jų pažįstu jau daugiau nei 20 metų, tačiau žinau, kad jiems kalbėti prieš kamerą nėra lengva – nesvarbu, tu draugas, ar ne. Juk visi jie yra po padidinamuoju stiklu, nuolatos turi galvoti, ką sako. Tačiau mums pavyko padaryti tai, ko siekėme. Nenorėjome, kad filme būtų kalbama apie tai, apie ką šnekėta jau šimtus kartų. Visus atlikėjus pradėjome filmuoti dar vasarą, todėl per šį laiką su filmavimo kameromis ir komanda jie jau spėjo apsiprasti. Manau, kad toks šių žmonių atvirumas, yra ilgo darbo kartu ir abipusio pasitikėjimo rezultatas“, – sako jis.

Pirmojoje filmo dalyje, kurią žiūrovai išvys jau penktadienį, „G&G Sindikato“ kompanija bus puošni kaip reta: vienam pastarųjų savo koncertų vyrai įsigijo kostiumus. Kartu jie aptars tuos, kurie ant scenos linkę išsinuoginti. Anot reperių, dabar nemažai vyrų „dainuoja papais“.

Ką į tokius žodžius atsakys pastaraisiais metais į geidžiamiausių gretas grįžęs V.Baumila? Jis neslėps į sėkmę dabar žvelgiantis atsargiai – juk sunkumų pasitaikė ir jo kelyje. Vaidas sakys, kad daugelis tikina, jog „savo spalvą“ jis atrado tik dabar. Bet visi jie pamiršta tai, kad Vaidas scenoje – jau 18 metų.

„2015 metais gavau M.A.M.A. statulėlę kaip geriausias atlikėjas. Įsivaizduojat, kaip juokinga? 2015 metais tu pats geriausias, o 2016-aisiais žinomas kaip nesurinkęs arenų“, – sakys jis.

Duobes savo karjeroje teko patirti ir Jazzu. Įsitaisiusi prie jaukaus savo namų židinio, ji visiškai atvirai papasakos apie sunkiausius momentus. Tarp jų – ir tie kartai, kai prarado balsą. „Tu eini į sceną, ir nežinai, padainuosi ar ne“, – baisias akimirkas nupasakos ji, o vėliau primins ir kitą neteisybę – šou verslo pasaulyje jai apskritai niekuomet už nieką nebuvo atleista.

Apie tai, kad mūzos ne visada aplanko – kartais tiesiog tenka sėsti prie klavišų ir dirbti – pasakos ir V.Bareikis. Kaip jis susigyveno su faktu, kad šiemet nepelnė tiek nominacijų, kiek tikėjosi, ir ką užsibrėžęs padaryti kitąmet, kad patektų į visas M.A.M.A. kategorijas?

Anksčiau Vidas yra įrašęs kelias dainas su „8 Kambariu“. O štai dokumentiniame filme ta pati grupė dabar pasiūlys savo paslaugas „G&G Sindikatui“, kad jie suskambėtų naujai, aktualiai.

Ryški šių dienų scenos žvaigždė Jessica Shy pirmojoje filmo dalyje primins, kad pirmą kartą arenos jaudulio paragavo kaip Džordanos Butkutės pritariančioji vokalistė. „Buvau viena iš trijų – mes dainavome su Džordana jos sugrįžimo į arenas koncertuose. Po to supratau, kad tai – jausmas, kurį norėčiau patirti dažniau. Tai mane motyvavo“, – pasakos Jessica Shy.

Tačiau kartu mergina pasidalins ir kita populiarumo puse. Jessicą stipriai veikia neigiami komentarai arba situacijos, kai apstoję dainininkę, gerbėjai elgiasi taip, tarsi ji būtų žvėrelis zoologijos sode.

Populiarumo skonį jau spėjo patirti ir 2022-ųjų scenos fenomenu vadinama dj nevykele. Jaunutė mergina užšoko ant keteros sukūrusi hitą „Aerobika“. Šiandien apie ją žino tūkstančiai. Tarp jų – ir pats A. Mamontovas, dj nevykeles veikloje įžvelgiantis „gražios beprotybės“.

Pats Andrius pozicijų neužleidžia dešimtmečiais. „Bet su kiekvienu apdovanojimu tavęs pradeda vis labiau nekęsti“, – prieš kamerą ištars jis, o vėliau pridės, kad kartais svarsto, ar dar išvis turėtų rašyti dainas.

„M.A.M.A., kas toliau?!“ bus gausu atvirų pokalbių, nenutylėtų emocijų, vidinių dramų ir dar negirdėtų asmeninių istorijų iš pirmų lūpų. Žiūrovai išvys ir tikrus pavyzdžius, kaip vieni ar kiti gyvenimo įvykiai atlikėjams pavirto į stipriausius kūrybos impulsus.

„Nereikia sau meluoti – kūrėjai visada yra konkurencijoje. Ir nereikia pasakoti pasakų, kad mes čia visi draugeliai“, – atvirai sakys BIX siela, M.A.M.A. prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas.

„Visi skaičiuoja savo kolegų dainų perklausas, koncertus, honorarus. Kaip galima neskaičiuoti?“ – klaus prodiuseris, asociacijos M.A.M.A. pirmininkas Martynas Tyla.

Pirmosios dalies anonsas:

Prieš filmavimo kameras taip pat kalbės žvaigždžių antrosios pusės, garsūs šalies muzikos verslo vadybininkai, festivalių organizatoriai, M.A.M.A. apdovanojimų rengėjai. Bus parodyti epizodai iš posėdžio, kuriame renkami nominantai bei emocingo nominantų paskelbimo vakaro; filmo kūrėjai praskleis dainininkų solinių areninių koncertų ir pagrindinio M.A.M.A. renginio – apdovanojimų ceremonijos užkulisius.

Ši dokumentinė trilogija leis pajusti, kokią įtaką ne tik muzikos pasaulio atstovams, bet ir visuomenei daro M.A.M.A. apdovanojimai ir jų rengėjų bei vėliavnešių aktyvuojamos socialinės žinutės.

Filmo „M.A.M.A., kas toliau?!“ idėjos autoriai – M.Tyla ir Rolandas Skaisgirys. Dokumentinės trilogijos režisierius ir scenarijaus autorius – D.Kubilius

Pasidalink:

NAUJIENOS